Hołdys o krytykach WOŚP: Przeraża ilość potwarzy, pomówień

- Przeraża ilość potwarzy, pomówień, plwocin, które są rzucane na ludzi znanych w tym kraju (...) Czy my mamy się zajmować tym co krytycy mają na myśli? Przecież to jest ohyda! - ocenił w TVN 24 Zbigniew Hołdys, odnosząc się do krytyki niektórych publicystów pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Goście programu komentowali przytoczoną ze strony Fronda.pl wypowiedź Łukasza Warzechy: "Jurek Owsiak to hipokryta, który próbuje wykreować swój wizerunek jako dobroczyńca, a naprawdę jest działaczem politycznym".

- Przeraża ilość potwarzy, pomówień, plwocin, które są rzucane na ludzi znanych w tym kraju. Żyjemy w kraju, w którym ktoś przyszedł z transparentem, gdzie było napisane "Boże, dziękujemy ci, żeś go zabrał" o prof. Bronisławie Geremku. Czy my mamy się zajmować tym co ci ludzie mają na myśli? Czy mieli rację? Przecież to jest ohyda! - zaznaczył Zbigniew Hołdys.

"Przekraczają możliwości administracyjne tego kraju"

- Możemy sobie spróbować stworzyć taką alternatywę, wybór - jest Owsiak i nie ma Owsiaka. Orkiestra to nie są jakieś gigantyczne pieniądze jeśli chodzi o służbę zdrowia. Ale i tak są wielkie, bo to jest 50 mln w skali roku. Choć 600 mln kosztuje refundacja pasków cukrzycowych. Ale mówimy o rzeczach, które rzeczywiście przekraczają możliwości administracyjne tego kraju - podkreślił Hołdys.

Na krytykę odpowiadał też prof. Piotr Burczyński, prezes WOŚP. - Fundacja przede wszystkim łączy. Nie dzielimy ludzi. Jesteśmy apolityczni, mimo, że wielu takich panów, chciało się do nas przyłączyć. Trudno się tłumaczyć, bo za nas mówią fakty. Mówią tysiące uratowanych dzieci, aparatura, która się znajduje w każdym pediatrycznym szpitalu w Polsce. Jeżeli ktoś jest przeciwny to jest jego sprawa - powiedział.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Hołdys o krytykach WOŚP: Przeraża ilość potwarzy, pomówień
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 12 razy 10

  Dobrze tak OWSIAKOWI, bo monopol na dobroczynność ma CARITAS... Leci więc pobożne obślinianie, a w tym to już Kościół ma 2000 lat doświadczenia... A co tam słychać o byłej Komisji Majątkowej ...?

 • 3ct

  Oceniono 12 razy 10

  Czytając o tych wszystkich rzeczach jakie kościół wyprawia, szlag mnie trafia i dziw bierze, że tak długo utrzymywałem tę bandę krętaczy... Monopolu na dobro im się zachciało! Nie wierę, że przez tę przesiąkniętą dualizmem moralnym instytucję można dojść do zbawienia. Może zwyczajnie lepiej być dobrym człowiekiem i robić co należy, żeby dobrze skończyć. Wstyd mi utozsamiać się z tymi zacofanymi dziadami z belką w oku.

 • bogatata

  Oceniono 10 razy 8

  A Orkiestra znów zagra,znów pobije rekord,znów uratuje się trochę dzieciaków.
  Kościół robi świetną robotę,bo poodwraca się jeszcze więcej ludzi od nich.Oby jak najwięcej,oby jak najwięcej młodych.
  Ta najbardziej zakłamana,złodziejska instytucja już pięknie tonie,sama sobie w tym pomagając.
  Kto słucha tych kościelnych bzdetów?Stare babcie z moherowej armii,ziejące ogniem z dupy dewoty.One nie pomagały i nie będą pomagać Orkiestrze.Ta propaganda jest skazana na porażkę.Nie ma się co martwić.
  Jak może przyjść do jakichś chorych łbów pomysł opluwania tej akcji.20 raz Polacy pokażą,że można fajnie,z jajem zabawić się i do tego pięknie pomóc samym sobie.No tak ...to przecież niedziela>wielu nie przyjdzie porobić loda czarnym pachołkom Watykanu,więc trzeba toczyć truciznę z czarnych mord.
  Szanujmy Owsiaka,srajmy na kościół.

 • 3ct

  Oceniono 9 razy 7

  Czytając o tych wszystkich rzeczach jakie kościół wyprawia, szlak mnie trafia i dziw bierze, że tak długo utrzymywałem tę bandę krętaczy... Monopolu na dobro im się zachciało! Nie wierę, że przez tę przesiąkniętą dualizmem moralnym instytucję można dojść do zbawienia. Może zwyczajnie lepiej być dobrym człowiekiem i robić co należy, żeby dobrze skończyć. Wstyd mi utozsamiać się z tymi zacofanymi dziadami z belką w oku.

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  remekdabrowski.blox.pl/2012/01/Owsiak-zbliza-sie.html

 • ziomekp.1

  Oceniono 6 razy 6

  A czemuż to p. Łyżka zwany Warzechą nie zrobi podobnej akcji na łamach swego PIS.SEMKA? Ano dlatego, że jedyne co sztućec robi dobrze to sławienie wszelkiej maści prawych oszołomów!!!!

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 5 razy 5

  A może by ci wszyscy krytycy p. Owsiaka zebrali się w końcu i pokazali,że potrafią też zrobić coś dobrego dla społeczeństwa, poza modleniem się za nie? Co pomaga jak umarłemu kadzidło. Oczywiście nie chodzi mi o tzw caritas, który potrafi tylko zbierać, ale jeszcze nigdy nie rozliczył się z zebranych pieniędzy.

 • rubo45

  Oceniono 7 razy 5

  Łukasz warzecha to żałosny politruk prawicy, piszący artykuły na polityczne zamówienie. Przypomnijcie sobie co wyprawiała jego gazeta (Fakt) za rządów PiSu. ten człowiek stracił twarz. A na Owsiaka i tak kasę damy, żeby pobił kolejny rekord. A na tacę ani caritas nie.

 • first.tb

  Oceniono 4 razy 4

  Wg niejakiego Ł. Warzechy Jurek Owsiak to hipokryta i działacz polityczny. W czym się niby przejawia Jego działalność polityczna? Może jakieś przykłady, panie Warzecha?
  A kimże jest pan? Dobrym, obiektywnym dziennikarzem, czy może złym, nienawistnym człowiekiem, szukającym zawsze ciemnej strony, różnicującym ludzi wg własnych kryteriów? Nie mam przypadkiem racji? Gdybym spodziewała się odpowiedzi, byłyby to naturalnie epitety...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX