Komentarze (106)
Prof. Czapiński: Swobodny dostęp do internetu dla protestujących jest jak woda
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wiesscar

  Oceniono 9 razy 9

  czy prof. Czapiński wie ja wysokie sa ceny wody obecnie, zwyklej wody w kranie

 • orab2012

  Oceniono 9 razy 9

  Tusk traci węch, jak starzejący się pies :-)

 • bioder65

  Oceniono 13 razy 9

  Ci którzy dzisiaj protestują za kilka lat zdecydują o być albo nie być Tuska i całego PO,a czas biegnie szybko

 • manini

  Oceniono 14 razy 8

  prawo własnosci ?a gdzie prawo do godnego wynagrodzenia,gdzie prawo do terminowej zapłaty .miliony ludzi zarabia w tym kraju ok 1000 pln wielu tygodniami czeka na wynagrodzenie,miliony pracuje na czarno kto na tym zarabia? .w kraju bezprawia i braku szacunku dla ludzkiej pracy mówi się o kradzieży dóbr intelektualnych ludziom okradanym codziennie .Nie dośc że jestem biedny to jeszcze złodziej .

 • jg-k

  Oceniono 10 razy 8

  Internet przez ACTA niewiele straci. Ale po tej ustawie pójdziemy do paki jak kupimy błotnik do Fiata z innego niż firmowy sklepu. Oczywiście za o wiele większą kasę. I tak ze wszystkim. Media trąbią w jedną tubę z rządem dlatego nie piszą o tej sprawie.

 • trombozuh

  Oceniono 10 razy 8

  Chyba ktoś cały czas nie rozumie, o co idzie gra. ACTA oznacza m.in. koniec z zamiennikami części samochodowych, koniec warsztatów innych niż autoryzowane, koniec polopiryny, która jest podróbką aspiryny i ch.j wie czego jeszcze. ACTA to chamska próba wyrwania przez wielkie bogate korporacje jeszcze większej kasy dla siebie.

 • ciumcia

  Oceniono 8 razy 8

  Kopiowanie informacji to nie kradzież i powinno być podstawową wolnością każdego człowieka (chyba, że się dobrowolnie z niej wyłączy, np. podpisując umowę).

 • czterdziestyiczwarty

  Oceniono 9 razy 7

  Profesor Czapinski bardzo sie myli albo tez intencjinalnie podkresla ,ze wolny internet wazny jest jedynie dla mlodych ludzi.Wolny internet wazny jest dla wszystkich tych (niezaleznie od wieku) ,ktorzy dostrzegaja w przepisach ACTA cyniczny atak na wolnosc i prawa czlowieka zapisane w Karcie Praw Podstawowych.Walka z piractwem jest tylko pretekstem. Tak naprawde wielcy tego swiata przyzwyczajeni sa do traktowania reszty ludzkosci jako bierny konsumencki motloch,ktorym mozna manipulowac dla uzyskania jak najwiekszych zyskow. Oni sa przerazeni,ze internet odbiera im jeden z glownych atutow w tej zabawie jakim jest wydzielanie i kontrolowanie informacj.Poprzez internet ludzie uzyskuja informacje i potrafia sie blyskawicznie zorganizowac przeciw wykorzystujacym ich sukinsynom i dlatego tez sukinsyny z calego swiata jak najszybciej podpisuja ACTA aby zakneblowac internet i odebrac ludziom ostatni bastion wolnosci.

 • asocjacja_w

  Oceniono 9 razy 7

  Ludzi ACTA (wolny internet to tylko 10% problemu)

 • zwiros

  Oceniono 7 razy 7

  "Chodzi o to żeby zablokować coś co grozi niezaspokojeniem najbardziej istotnych potrzeb zwłaszcza młodego pokolenia Polaków - mówi profesor. - To już nie jest manifestacja przy pałacu prezydenckim, gdy stał krzyż. (...) Teraz nie chodzi o symbole, jak w przypadku krzyża, ale o "wodę". Swobodny dostęp do internetu, do wielu wytworów kultury w internecie jest dla tych młodych ludzi, jak woda - twierdzi profesor Czapiński."

  Trudno się z tym nie zgodzić. Ująte w stu procentach, moim zdaniem. Ale jeszcze nad tym myślę.

 • mille666

  Oceniono 6 razy 6

  jaki wniosek? lepiej z nimi nie zadzierajcie!
  ... poza tym bez mydlenia: starsi też nie przepadają za inwigilacją i państwem policyjnym

 • ahab_1

  Oceniono 7 razy 5

  Jeśli pożyczam od znajomego (za darmo) płytę z filmem lub muzyką, jeśli pożyczam (za darmo) książkę w bibliotece publicznej lub od przyjaciela, to nikt nie powie, że jestem złodziejem wartości intelektualnej. Czym to się właściwie różni od pożyczenia tychże w internecie?.

 • luki1945

  Oceniono 5 razy 5

  Prof. Czapiński ma rację. Kolumbowie ginęli za niepodległość, Niesiołowscy siedzieli za suwerenność a my marzniemy za internet:

  wokolzycia.blox.pl/2012/01/ACTA-krotki-przeglad-wydarzen.html

 • peter-123

  Oceniono 7 razy 5

  Ten profesor to pieprzy trzy po trzy . Rzygac sie chce jak go juz wymieniaja lub pokazuja. Zobaczymy reakcje w Niemczech i Holandii.

 • e_wok

  Oceniono 5 razy 5

  Widze w tym rozumowaniu jeden szczegol, z ktorym sie nie zgadzam. Imo nie chodzi o to, ze Polska jest barbarzynskim krajem, w ktorym brak poszanowania dla prawa wlasnosci. Ludzie przeciez kupuja gry, CD i DVD, bilety do kina, placa za kablowke. Tam gdzie istnieje alternatywa - legalnie czy nielegalnie, zwykle wybieraja pierwsza, platna opcje. O ile maja taka mozliwosc.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 4 razy 4

  Pamietacie wrzutke tzw. "Dyrektywa Patentowa na Oprogramowanie"? To chyba był 2005. tez chcieli to przemycic na jakiejs komiski rybołóstwa. Zarżnąć opensource w śmierdzących rybami rękawiczkach. Tylko wtedy jako kraj zachowalismy sie lepiej, co zresztą zostało zauważone. Pamietacie akcje "Thank You, Poland".Najwieksze firmy zajmujące sie open sourcem albo korzytsające z niego miały taki napis na swoich głównych stronach.

 • villk

  Oceniono 4 razy 4

  Wolny internet dla społeczestwa demokratycznego jest tym, czym dla człowieka powietrze...
  villk.blox.pl/html

 • eugeniuszpaluba

  Oceniono 6 razy 4

  Jest pewien problem społeczny, bowiem mam dwie równoważne siły prawo do wiedzy i informacji a po przeciwnej stronie prawo do zysku. Tu absolutnie nie chodzi o ochronę praw autorskich, poszanowanie prawa ale o prawo do zysku. Tylko tak jest górnolotnie ubierane w słowa. Gdzie pierwsza siła jest czymś w rodzaju pracy u podstaw w dobie pozytywizmu - prawo do wiedzy i konieczność rozwoju, zrównoważonego wszystkich osób. Informacja to przewaga, a przewaga to życie. Czy ktoś powinien być pozbawiony informacji? Jednak to wszystko jest problem marginalny przy próbie przeforsowania zakulisowego umowy ACTA, gdzie ludzi traktuje się jak swoistych niewolników internetowych motłoch, do nadzorowania wymyślnymi metodami.

 • nubem

  Oceniono 6 razy 4

  Janusz Czapiński - szacun!

 • soldadura104

  Oceniono 7 razy 3

  ACTA ogranicza rozwój.
  przykład:
  Układy automatyki certyfikowane przez straż pożarną mają przedpotopową automatykę.
  Te same systemy na wolnym rynku (nie wiązane ze straż pożarną) nie dość że są tańsze top automatyka ma najnowszej generacji procesory.

  AKTA chroni prawa starych a ogranicza prawa autorskie młodych- nie stać ich na adwokata.

 • ale-only

  Oceniono 3 razy 3

  Profesor trafnie zauważył, iż młodzi najbardziej doceniają wartość internetu.

 • calli

  Oceniono 10 razy 2

  Czapiński to ten, który na 3 dni przed ostatnimi wyborami prognozował poparcie dla Palikota w granicach 1.5-3%, przypominam.

  Urywa się PO-PiSowe koryto, panie hehe profesorze? xD

 • chesslike

  Oceniono 2 razy 2

  acta-pl.blogspot.com/2012/01/dowod-na-zakamanie-tuska.html

 • mille666

  Oceniono 2 razy 2

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/376899,minister-boni-sciagam-filmy-i-muzyke-z-internetu.html
  w końcu przykład daje minister! i to cyfryzacji

 • almagus

  Oceniono 6 razy 2

  Do szamba polskie wytwory, woła na podróby skory.

  Za sprawą „kaczorów”, łojca Redyka.
  Wysiłek ojców idzie do śmietnika.
  Wisi przy aorcie ten Roma Szewski.
  Wspiera pomiot zajadły, q-rewski.
  Amnezję ma super demokrata.
  Młodym kacza Wolska przy de… lata.
  Trzecia eSBecka, czwarta Redyka.
  Nie przejdzie Ruski, watykańska wtyka.
  Przejmowanie przez kościół majątków.
  Nie przejdzie wiele wolskich wątków.
  Będzie in vitro, badania naukowe.
  Nie będą na kościół subwencje rządowe.
  Niech Targowica wetuje we Wtykanie.
  Niech przetrą oczy na wschodniej ścianie.
  My chcemy Polski, my okradani.
  Nie chcemy oszustów, klechów ani, ani.
  Co okradli Fundację Solidarności.
  Budują stocznię red empto zyści.
  Co cenzorem obrazy uczuć w sieci.
  Co każą czynić jak obcy zleci.

  almagus 19.06.08

 • pumpernik

  Oceniono 6 razy 0

  Czy profesorowie w tym kraju już nic nie czytają ?

 • uszuszusz

  Oceniono 6 razy 0

  Manifestacje wynikają właśnie ze strachu, że nagle politycy i korporacje chcą ingerować w praktykę wolności i natychmiastowej dostępności wszelkich ogólnoświatowych dóbr kultury w jakiej się wychowuje dzisiejsze pokolenie młodych. Nie są to manifestacje przeciw przepisom, ale za stylem życia. Jakkolwiek paradoksalnie to brzmi.
  uszusz.blogspot.com/

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 2 razy 0

  Popieram pana profesora, w tym co mówi.

 • pit_sam_pras

  0

  derasa, debilu, przestań pieprzyć o kradzieży!

 • prawnikstarogard

  Oceniono 2 razy 0

  Amen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • rubo45

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego kradzież nazywa się nieograniczonym dostępem do internetu, tego nie rozumiem chicaż profesora Czapińskiego cenię jak mało kogo. kiedy miałem tyle lat co obecnie protestujący zapieprzałem na budowie zeby zarobić kasę i kupić na giełdzie droga płytę analog ulubionego zespołu. A oni sobie biorą ot tak i uważają że to ich święte prawo.

 • adam545

  Oceniono 1 raz -1

  Nic dodać nic ując po prostu państwo policyjne ,przedlużają wiek emerytalny ,trwa podsłuch obywateli na wielką skale gminy zaczynają wprowadzac podatki od deszczu po wioskach krążą samochody oswietlajace okna domów w nocy w poszukiwaniu tak zwanego ukrytego wroga -konopi lub marichuany to komuna byla zlotym systemem w porównaniu do tego co dziś wyrabia nasze państwo

 • nodens_pn

  Oceniono 9 razy -3

  Są tu tacy, którzy z libertuskim zapałem plują w kaszę i rżną do studni zbiorowego sprzeciwu przeciwko ACTA - paktowi proburżujskiemu i antyspołecznemu, mającemu bogatych uczynić jeszcze bogatszymi, a zniewolonych zniewolić do szczętu, podcinając im drakońskimi przepisami, struny głosowe, aby już nikt nie protestował przeciwko szefom owczarni, dojącym, strzygącym i zarzynającym swoje owieczki.

  Wszyscy ci "azety7", "ciemneludy" i inni wskakują w buty użytecznych głupców albo agentów wpływu banksterów, korporacji, ponadnarodowego kapitału i sprzedajnych jak śmierdzące putany polityków, walących wielką, tłustą kupę na proletariat, zmagający się z dniem codziennym.

  Dzisiejsza, polska wolność obnosi się z potrójną bezczelna mordą Tuska, Kulczyka i ojca duchowego III ACTAowskiej RP - Michnika.

 • antyzy

  Oceniono 12 razy -6

  Oczywiscie prof. jest alfa i omega about internet. Smieszy mnie takie sformuowanie, ze mlodzi nie pozwola sobie ograniczyc dostepu do internetu.

 • azeta7

  Oceniono 11 razy -7

  Szanowny pan profesor bredzi. Za oknem minus 10 stopni... Z tekstu widać, ze i pan nie ma wielkiego pojęcia o ustawie, która NIE JEST groźna dla zwyczajnych (to 90% protestujących) użytkowników internetu. To bat na złodziei!!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 11 razy -7

  Czapiński ma rację i trudno się dziwić że internauci nie chcą zrezygnować ZE ZWYCZAJOWO NABYTEGO PRAWA do bezpłatnego korzystania z czyjejś pracy, talentu czy włożonych w przedsięwzięcia pieniędzy.... Nikt nie już kwestionuje konieczności płacenia za produkty w marketach, ale ODNOSZĘ WRAŻENIE ŻE GDYBY JAKIMŚ CUDEM UDAŁO SIĘ ŚCIĄGAĆ PRZEZ INTERNET PRALKI CZY SPRZĘT ELEKTRONICZNY, OBECNA ARGUMENTACJA UZASADNIAJĄCA "SWOBODNY" DO NICH DOSTĘP BYŁABY JAK ZNALAZŁ...(nie stać mnie, wszystkim to się należy, i tak dalej).

 • tamara5tania

  Oceniono 10 razy -8

  Co to za idiotyzm? To znaczy ze ci w chinach i w indiach maja jeszcze wieksze prawo do kradziezy wlasnosci innych , bo sa biedniejszi?

  "Zwłaszcza jeśli chodzi o Polskę, gdzie dochody młodych ludzi są zbyt niskie i ich po prostu nie stać na kupowanie płyt CD z muzyką, czy filmów"
  Powinnismy skonczyc ze zlodziejstwem w sieci.

 • czerwona.sonja

  Oceniono 22 razy -20

  Brawo Tusk ! za mordę to gó...arstwo internetowe ! Pornole chce sie za darmo ściągac ?Ma byc cenzura i porządek !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX