Felietoniści opuszczają "Wprost". Hołdys, Materna, Meller...

Czterej felietoniści opuszczają "Wprost". Dziennikarz Tomasz Machała, który wczoraj musiał pożegnać się z tygodnikiem, poinformował, że odchodzą: Marcin Meller, Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski i Krzysztof Materna. To kolejne osoby, które odeszły po zwolnieniu redaktora naczelnego pisma - Tomasza Lisa.
Jeszcze wczoraj branżowy Press informował, że nowy naczelny będzie chciał zatrzymać zespół. W rozmowie z Presserwisem mówił: - Prowadzę rozmowy z osobami, które złożyły wypowiedzenie. Doceniam ich solidarność wobec Tomasza Lisa, ale wciąż widzę możliwość współpracy z tymi osobami - zapewniał. Tego samego dnia z Wprost odszedł Machała. - Właśnie pożegnałem się z Wprost. Red. nacz. uznał za niemożliwe łączenie prowadzenia serwisu internetowego z wywiadami dla tygodnika -napisał na Twitterze. Dziś poinformował o kolejnych osobach, które nie będą już pisać do Wprostu.

Po tym, jak we wtorek z "Wprost" zwolniony został Tomasz Lis i jego zastępczyni Aleksandra Karasińska, w geście solidarności z naczelnym wypowiedzenia złożyło już kilka osób z redakcji, m.in. wydawca Tomasz Plata, kierownik dział Społeczeństwo Renata Kim, sekretarz redakcji Łukasz Ramlau i szef działu Biznes Ryszard Holzer i Piotr Milewski z Nowego Jorku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM