Miller: Kwaśniewski chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda

Leszek Miller odrzuca możliwość ściślejszej współpracy z Ruchem Palikota, której patronuje Aleksander Kwaśniewski. - Chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda - zapowiedział w TVN24.
SLD nie będzie uczestniczył w kongresie lewicy organizowanym przez Janusza Palikota, który odbędzie się 1 maja. Partia Leszka Millera zapowiedziała wcześniej w nim udział, ale zmieniła zdanie.

- Od tego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim usłyszeliśmy zdecydowane stanowisko związków zawodowych. 1 maja to święto ludzi pracy, SLD będzie tam, gdzie będą ludzie pracy. My będziemy na wspólnej demonstracji z ruchem zawodowym - powiedział Leszek Miller w TVN24.

Odrzuca też możliwość ścisłego związania SLD z Ruchem Palikota, który promuje Aleksander Kwaśniewski. - Aleksander Kwaśniewski już raz próbował zapisać SLD do Unii Wolności. To się zakończyło klapą. Teraz zapewne chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda - zapowiedział Miller.

Leszek Miller twierdzi, że coraz bardziej staje się oczywiste, że Ruch Palikota jest przybudówką PO. - Ruch Palikota mówi, że poprze sztandarowy pomysł PO - podwyższenie wieku emerytalnego - dowodzi. Innym przykładem jest głosowanie przeciw podniesieniu płacy minimalnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Miller: Kwaśniewski chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda
Zaloguj się
  • benkmen

    Oceniono 3 razy 3

    To może Kwasek "Filipińczyk" spróbuje zapisać SLD do Międzynarodowej Federacji Rad Parafialnych?

  • kbsjss

    Oceniono 3 razy 3

    Ruch Palikota nie zamierza byc populistyczny jak SLD Leszka Millera, ktory sprzeciwia sie podwyzszeniu wieku emerytalnego nie wspominajac slowem o tym, ze ludzie pracy beda przez to mieli glodowe emerytury. Miller twierdzi, ze 1 maja chce byc tam gdzie sa ludzie pracy, ale czy to jest mozliwe po podpisaniu porozumienia z Business Centre Clubem? Dzisiaj widac wyraznie jak obludny byl SLD, kiedy udawal swoja antyklerykalnosc, czy poparcie dla mniejszosci seksualnych. SLD jest juz kompletnie wyplukany z wiarygodnosci, i moze sobie gadac co mu slina przyniesie na jezyk, a i tak nikt w to nie uwierzy. Od pewnego czas lezy w politycznym grobie i nie jest swiadomy, ze juz postawiono na nim krzyzyk. SLD jest za slaby i za malo wiarygodny, by dyktowac Palikotowi warunki..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX