Szefowie spółki PL2012 dostaną po 1 mln zł premii. Jak będzie "sukces końcowy"

Ministerstwo Sportu odtajniło kontrakty menedżerskie szefów spółki PL2012, która organizuje turniej Euro 2012. Szef spółki Marcin Herra i członek zarządu Andrzej Bogucki w przypadku określonym jako "Sukces Końcowy" organizacji w Polsce Euro2012 dostaną po prawie milionie złotych. Na głowę.
Minister Joanna Mucha spełniła obietnicę i ujawniła kontrakty menedżerów spółki PL2012 organizującej w Polsce mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Mucha obiecała to zrobić po ujawnieniu szokująco wysokiej premii dla Rafała Kaplera, byłego szefa Narodowego Centrum Sportu.

Premie dla szefów PL2012 mogą być jeszcze wyższe - informuje RMF FM. Informację tę podaje też Radio ZET.

Jak wynika z kontraktów, za "Sukces Końcowy" zadania, jakim jest zorganizowanie na terenie Polski turnieju Euro 2012, dyrektor generalny PL2012 Marcin Herra otrzyma 984 tys. zł. Jego zastępca Andrzej Bogucki może dostać 964 tys. zł premii.

Wysoka premia, do tego druga premia, pensja...

Potencjalne premie dla obu dyrektorów są prawie o połowę wyższe niż premia, którą miał dostać były szef NCS Rafał Kapler. Mimo to w oświadczeniu na stronie Ministerstwa Sportu min. Joanna Mucha stwierdza, że te kontrakty dużo bardziej precyzyjnie niż umowa podpisana z Rafałem Kaplerem określają zadania, które powierzono menedżerom, oraz podają kryteria rozliczania ich pracy.

Herra zarabia miesięcznie 26 tys. zł brutto. Za każdy rok dostaje też tzw. premię za postęp w wysokości sześciu pensji. Umowy pozostałych członków zarządu są niemal identyczne - informuje Radio ZET.

Wstrzymana wypłata premii dla Kaplera

Kilka dni temu min. sportu wstrzymała premię dla Rafała Kaplera, byłego szefa powołanej w 2007 r. spółki Narodowe Centrum Sportu, której zadaniem był nadzór nad budową Stadionu Narodowego. Od sierpnia 2010 r. NCS jest jednocześnie operatorem głównej polskiej areny Euro 2012. Pierwszym prezesem został Michał Borowski, którego w sierpniu 2008 r. zastąpił Kapler.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Szefowie spółki PL2012 dostaną po 1 mln zł premii. Jak będzie "sukces końcowy"
Zaloguj się
 • aqmika

  Oceniono 2 razy 2

  Używa się zwrotu "podpisano umowę", ale kto te bandyckie umowy podpisywał?
  Nie ma nazwisk? W polsce nigdy nikt nie odpowiadał za podpisane umowy, za idiotyczne przepisy, wszystko w koszt obywateli, a sprawcy w zaciszu anonimowości.
  I prokurator nigdy nie sięga wzwyż, zajęty tropieniem sprzedawców pietruszki.

 • paw73

  Oceniono 1 raz 1

  Ruszyła akcja medialna,Igrzyska zamiast pracy i dostępu do lecznictwa.
  Akcja urabiamy "ciemny lud,który wszystko musi kupić".Jaki wspaniały jest Stadion Narodowy, wybudowany pod rządami PO- za 2 mld.
  Pod rządami PO,na zabieg operacyjny, czeka się od 10 miesięcy o 2,5 roku!
  Pod rządami PO,mamy NAJDROŻSZE PALIWO W EUROPIE w stosunku do zarobków!
  Pod rządami PO, podróż z Warszawy do Gdańska jest dłuższa niż przed II wojną światową!
  Pod rządami PO, Polska ma najdroższe leki w całej Unii Europejskiej-od 2012 leki podrożały od 25% do 3000%!
  PO i Tusk każe Polakom pracować do 67 lat, minister finansów mgr.Jan Vincent Rostowski mówi , że rządowi PO PSL chodzi o to ,aby emeryt żył krótko! Zasada PO -EMERYCIE WSPIERAJ TUSKA CZYNEM I UMIERAJ PRZED TERMINEM!

 • dodleymoore

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się okazuje duch ruchu Anonymous panuje nie tylko w internecie ale nawet w tak oficjalnej instytucji jak rząd. Właściwie te maski politycy mogą spokojnie założyć.

 • falowod

  Oceniono 1 raz 1

  SKRZYNECKI SIE ZAZEGNYWAL ZE TO NIE ON PODPISYWAL TE "ANEKSY" a tu jak wol ze to jednak on !
  Oj Klamczuszek :) i to wobec calego kraju! zaraz dowiemy sie ze nie pamieta:)

 • aqmika

  0

  I jakoś jestem spokojna, że wszyscy w końcu dostaną swoje pieniądze, jak zawsze, tylko szum przycichnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX