Nago przeciw atomowi. Manifestacja feministek w Szczecinie

Rozebrane feministki, antyatomowe hasła, przyklejony do drzwi urzędu wojewódzkiego ?dekalog antyatomowy? - tak dzień przed rocznicą awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie protestowali w południe w Szczecinie przeciwnicy budowy takiej elektrowni w Polsce.
"Polska zieloną wyspą", "Wojewoda nas sprzedaje" - z takimi hasłami do Szczecina przyjechali mieszkańcy Gąsek, czyli jednej z trzech proponowanych lokalizacji elektrowni, ale także z okolicznego Darłowa i Mielna.

"Referendum jest wiążące"

- Powtarzanie sloganów, że jest to energia tania, czysta i niezawodna, to jest jakieś nieporozumienie. O kosztach nie można mówić bez wyliczeń, o czystości tylko kiedy wiatr będzie wiał w odpowiednim kierunku, a o bezpieczeństwie? Mamy przykłady z Czarnobyla czy Fukushimy - mówi reporterowi TOK FM zdenerwowana mieszkanka Gąsek.

- Jeżeli rząd i Polska Grupa Energetyczna mówią, że przekonają nas do atomu, to mówią nieprawdę. Przeciwników jest coraz więcej - dodaje przez megafon jedna z organizatorek protestu. W tym momencie tłum zaczyna krzyczeć: "Referendum jest wiążące!". Chodzi o wyniki referendum, które odbyło się w gminie Mielno. Przeciwko elektrowni atomowej w Gąskach opowiedziało się 94 proc. mieszkańców.

Naga prawda o atomie?

Protestujących wspierali sąsiedzi zza zachodniej granicy. - Przyjechaliśmy nie jako Niemcy, ale jako Europejczycy. Tworzymy wspólną Europę i dla niej tutaj jesteśmy. Sukces możemy odnieść tylko wtedy, gdy wszyscy zjednoczymy się w walce - mówili przedstawiciele niemieckich stowarzyszeń antyatomowych.

Uwagę zwracały na siebie feministki z grupy Femen, które by pokazać ewentualne skutki awarii jądrowej, mimo tylko kilku stopni, rozebrały się do naga. Między swoimi naturalnymi krągłościami miały trzecią pierś. Taki happening.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Nago przeciw atomowi. Manifestacja feministek w Szczecinie
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 1 raz 1

  A na marginesie: intensywność "minusowania" wypowiedzi zawierających jakieś fakty przeciw PSEUDO-EKOLOGICZNEMU OBŁĘDOWI, świadczy tylko o naiwności i rozpowszechnieniu nowej EKO-IDEOLOGII jako substytutu podobnej ideologii marksistowskiej. A jak wiadomo KAŻDA IDEOLOGIA JEST NIEPRZEMAKALNA NA FAKTY, a już szczególnie na fizykę i matematykę....

 • mejlek

  Oceniono 3 razy 1

  Czuje się rozczarowany, że pokazała tylko piersi. Nie mogę się doczekać, jak któraś z gwiazd porno ten pomysł podchwyci. ;)

  94% w Gąskach przeciwko...

  Wg danych z 31 grudnia 2009 r. Gąski zamieszkiwało 457 osób. Zastanawiam się więc, czy reakcję grupy o liczebności mniejszej niż 500 osób, mogę już określić mianem histerii zbiorowej? ;)

  Awaria w Czarnobylu, to był rok 1986, czyli od tego czasu minęło już ponad ćwierć wieku. Współczesna elektrownia atomowa, to już zupełnie odmienna technologia.

  Póki w Świebodzinie stoi Jezus, to tsunami Polsce nie grozi i ten argument dotrze pewnie do tych gąsek najszybciej. :)

 • opera_aperta

  Oceniono 7 razy 1

  Zamiast gardłować, protestować i publicznie obnażać, trzeba było wykorzystać w porę okazję, jaką dawały lekcje fizyki w publicznych szkołach. Dzięki poświęceniu trochę czasu na lekturę podręcznika fizyki w młodości, można oszczędzić sobie intelektualnej autokompromitacji będąc już dorosłym.

 • neumarkt

  Oceniono 8 razy 0

  Drzewiej, w Anglii miały miejsce protesty przeciwko parowej kolei...Ponoć krowy nie dawały mleka, koleje przynosiły wszelkie straty, zagrożenia, klęski i zgubne skutki. Wreszcie wydano ustawę, że przed każdym pociągiem ma biec człowiek z latarnią i dzwonkiem.
  Jakoś te panienki cosik nie uświadomione, że elektrownia napędzana węglem truje w sposób niewyobrażalny, zaraża rakiem, chorobami płucnymi, bezpłodnością... Nowoczesne elektrownie atomowe są bezpieczniejsze, a ostatnie awarie w Japonii to wina idiotów , projektantów, którzy zlokalizowali obiekt zagrożony trzęsieniami ziemi i tsunami. Wiatr i inne formy uzyskiwania energii nie zaspokoją potrzeb gwałtownej industrializacji świata! Najwyższy czas wyeliminować elektrownie napędzane smrodliwym węglem!

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 0

  Histeria antyatomowa już od dawna ODBIERA LUDZIOM ROZUM. Świat został ZATRUTY produktami spalania węglowodorów tylko dlatego że takie polityczne badziewie jak GREENPEACE potrafił wcisnąć ludziom, że najczystsza z realnie dostępnych energia ATOMOWA, jest "be", a wiatraczki i słoneczne ogniwka BĘDĄ KIEDYKOLWIEK W STANIE zastąpić i atom i węglowodory... Jedyne poważne zagrożenie winne śmierci co najwyżej setek osób (jeżeli nie fałszuje się danych) nastąpiło w Czernobylu. Poprzedni wypadek na Three Mile Island w USA zabiło JEDNĄ OSOBĘ a w okrzyczanej FUKUSHIMIE nie nastąpiło stopienie reaktora więc wystąpiło tylko niewielkie napromieniowanie wody chłodzącej reaktorów, szybko rozpuszczone w oceanie.... Tymczasem we Francji 85 % energetyki to ATOM i jakoś tam żyją, a wypadku nie było ani jednego. W samych wypadkach przy górnictwie i odwiertach węglowodorów zginęło już ze 100 razy więcej ludzi niż od atomu.... BURACZANE PROTESTY to przecież nasza specjalność...

 • artdom63

  Oceniono 4 razy 0

  Zartujac to akurat taki rodzaj "zatruwania" srodowiska jak 3 piers by mnie ucieszyl. Natomiast powaznie nie wiem tylko czy trzecia piers urosnie od atomu czy od CO2 i co jest gorsze. Chciałbym poznac fakty. Wiem, ze od CO2 umiera co roku na raka dziesiatki tysiecy ludzi. Nie wiem ilu ludziom cos "dorasta". I wcale nie kpie. Bardzo chętnie bym o tym porozmawial z Pania o 3 piersiach.

 • artdom63

  Oceniono 2 razy 0

  Zartujac to akurat taki rodzaj "zatruwania" srodowiska jak 3 piers by mnie ucieszyl. Natomiast powaznie nie wiem tylko czy trzecia piers urosnie od atomu czy od CO2 i co jest gorsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX