"Brałem łapówki, by uświetnić miejskie imprezy, a mieszkańcy mogli jeść za darmo kiełbaski"

Dziś początek procesu Wojciecha B., prezydenta Starachowic. Miał brać łapówki. Przyznał: "Brałem, by uświetnić miejskie imprezy i by mieszkańcy mogli na nich za darmo jeść kiełbaski, a dzieci dostawały nagrody" - pisze "Gazeta Wyborcza"
Pod koniec sierpnia 2011 r. za podejrzenia o korupcję zatrzymało go CBA. Niedawno prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Grozi mu dziesięć lat więzienia. Zarzuty: wziął 96 tys. zł łapówek.

Jak miało wyglądać przekazanie łapówki? Jeden ze świadków tak opisywał to w śledztwie: "Prezydent B. miał problemy ze schowaniem tych pieniędzy, był lekko ubrany, upychał kasę po kieszeniach. A potem razem z Marianem S. zaczęli się przechwalać swoimi sukcesami u kobiet".

Inny świadek: "To było zebranie wspólników spółki, był alkohol. Prezydent B. poprosił mnie na zewnątrz i powiedział: » Potrzebuję dychę «. (...) Wypłaciłem 10 tys., zaniosłem mu pieniądze do gabinetu w białej kopercie. Powiedział » Dzięki «Wyszedłem. (...) Na imieniny B. daliśmy mu 5 tys. zł, do torebki włożyliśmy jeszcze butelkę wódki. (...) B. schował pieniądze do biurka, praktycznie nie rozmawialiśmy. (...) 10 tys. zł daliśmy mu, gdy przyszliśmy składać życzenia na święta."

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
"Brałem łapówki, by uświetnić miejskie imprezy, a mieszkańcy mogli jeść za darmo kiełbaski"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 5 razy 5

  "by mieszkańcy mogli na nich za darmo jeść kiełbaski"- szlachetny człowiek albo kolejna afera spożywcza,co musiało być w tych kiełbaskach, że prezydent "był lekko ubrany, upychał kasę po kieszeniach"?

 • birdy22

  Oceniono 6 razy 4

  cwaniaka Wojciecha Bernatowicza zgodnie z zasadami PiS postawił na "ciemny naród" i wygrał wybory więc jego wyborcy powinni mu wysyłać do aresztu kiełbaski i baloniki.

 • paw73

  Oceniono 7 razy 3

  Wojciecha B., były prezydenta Starachowic, pochodzi z PiS-to przekręt. Podobna sytuacja jak w Zielińcu,gdzie niejaki Sobiesiak ,dzięki Chlebowskiemu(PO),Schetynie(PO) innym typom z PO, powycinał las bez zezwolenia. Nawet włos z głowy mu nie spadł.
  Ogółem można to nazwać,że PO =PiS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX