Producent "Kac Wawa" pozywa Raczka. "Straciłem przez niego kilka milionów"

- Oczekuję, że Tomasz Raczek straci wiarygodność jako krytyk filmowy, bo zdaniem moich prawników złamał zasady etyki dziennikarskiej - powiedział twórca filmu "Kac Wawa" Jacek Samojłowicz dla "Super Expressu". Dodaje, że przez druzgocącą recenzję Raczka stracił kilka milionów wpływów i takiej też sumy będzie domagał się na drodze sądowej.
Jacek Samojłowicz przyznaje, że krytyk ma prawo wygłaszać negatywne opinie o filmie. Jednak uważa, że nie może już nawoływać do bojkotu, bo to ogranicza prawo widza do samodzielnej oceny dzieła filmowego. - Zniechęcanie do oglądania to już działanie biznesowe na szkodę naszych interesów ekonomicznych. Mam dane dotyczące frekwencji w kinach przed wypowiedziami tego pana i po nich. I będę domagał się zwrotu moich strat w wysokości kilku milionów złotych - mówił producent filmu "Kac Wawa" dla "Super Expressu".

"Ten film powinien ponieść klęskę frekwencyjną"

Chodzi o druzgocące wypowiedzi o filmie, które Tomasz Raczek zamieścił na swoim profilu na Facebooku. "Szczerze i nieodwołalnie odradzam pójście na KAC WAWA do kina. Ten film powinien ponieść klęskę frekwencyjną - może to nauczyłoby czegoś producentów. WSTYD!" - napisał Raczek. Tłumaczył, że "już nie pamięta, aby w kinie był tak głęboko zażenowany". "To nie jest po prostu zły film. Ten film jest jak choroba, jak nowotwór złośliwy: zabija wiarę w kino i szacunek do aktorów" - pisał.

O matko. To za krytykę filmu się pozywa? [BLOG]>>Zła prasa najwyraźniej przyczyniła się do średniej frekwencji na pokazach "Kac Wawy". W ciągu pierwszych trzech dni od premiery komedię w reżyserii Łukasza Karwowskiego obejrzało ponad 73 tys. widzów. Dla porównania mający równie złe recenzje "Wyjazd integracyjny" w ciągu pierwszego weekendu obejrzało prawie 277,5 tys. osób, a komedię Marka Koterskiego "Baby są jakieś inne" - 263,7 tys.

Zobacz, jak scenarzysta filmu "Kac Wawa" kłócił się z Tomaszem Raczkiem >>

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Producent "Kac Wawa" pozywa Raczka. "Straciłem przez niego kilka milionów"
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 14 razy 12

  co kiepska oglądalność więc trzeba podkręcić za tanie pieniądze publikę? Zacznijcie kręcić dobre filmy a nie intelektualne rzygi.
  To też Polski fenomen, krytyk filmowy pozywany przez gó...twórcę, a od czego jest krytyk?

 • krys58

  Oceniono 14 razy 12

  Dobry człowiek z tego producenta.
  Mógł przecież złożyć doniesienie do prokuratory że Raczek zabił frekwencje.
  Nim prokurator wyjaśniłby co z tą frekwencją 2 miesiące aresztu jak nic - obawa o mataczenie byłaby jak najbardziej uzasadniona.
  Mógłby też porwać Raczka i puszczać mu Kaca ciągle
  Po 4 projekcjach to nie byłby już ten sam człowiek i,,,,
  Boję się dalej pisać, nie mam na adwokata a Producent na pewno będzie chciał się ze3 mną spotkać
  Strach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • amrik

  Oceniono 14 razy 10

  Brawo panie Tomaszu. Z takim prymitywem inaczej nie mozna. Tylko ci co chodza na podobne filmy niestety nie czytaja panskich felietonow. Raczej nie czytaja niczego. Ale dzieki tej akcji zrobil si epozytywny szum wokol tego dziela i moze faktycznie bedzie to finansowa klapa. Dla tego mozgowca to bedzie jedyna rzecz ktora do niego przemowi.

 • amadeusz191

  Oceniono 9 razy 7

  He he , ale jaja. Gdyby przed wojną autor czy dyrektor teatru wytąpił z pozwem przeciwko Antoniemu Słonimskiemu (a miał cięte pióro) , że przez niego sztuka padła ,to odesłanoby go do Tworek. I w tych czasach była mniejsza swoboda słowa niż dziś.
  Skąd bierze się aż tylu niemądrych ludzi.

 • vratislaviensis

  Oceniono 9 razy 7

  Ja w ramach protestu dla bezczelnosci i durnoty Pana Samojlowicza i jego "tworczosci" nigdy wiecej nie obejrze jego "filmu" w kinie i odradzam kazdemu ogladanie tych idiotyzmow :) No i mysle, ze mnie jednak nie pozwie za to, hehe. Kac Wawa to niestety chlam jakich wiele (jakies 95% wszystkich polskich filmow z ostanich 10 lat) zalewajacych polskie kina. Szczegolna role w tym pelnia tzw. "komedie"... Epoka po Testoteronie, to niestety chlam najgorszej jakosci. Chamstwo, wciaganie nosem, gagi, bluzgi, jakies niewyrazne przeslania... Aktorzy, ktorych kiedys lubialem niestety graja w tych badziewnych filmach i staczaja sie coraz nizej w moich (i nie tylko) rankingach... np. Szyc :/

 • krajidiotow

  Oceniono 8 razy 6

  Wot prostactwo i słoma z butów.... chłopino lokuj mamonę w coś co nie tylko o przysłowiowej d*pie Maryny traktuje.. to może ludzie docenią. Krytyk ma prawo powiedzieć "szczerze odradzam" ...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 11 razy 5

  Po pierwsze primo krytyk jak sama nazwa wskazuje...,
  Po drugie secundo "zasady etyki dziennikarskiej", no to już jest temat do być może, dobrej komedii. W Polsce.

 • konto.do.komentarzy

  Oceniono 7 razy 5

  "Mam dane dotyczące frekwencji w kinach przed wypowiedziami tego pana i po nich. I będę domagał się zwrotu moich strat w wysokości kilku milionów złotych - mówił producent filmu "Kac Wawa" dla"Super Expressu". "
  Po prostu po pierwszej fali osób, druga dowiedziała, co to za syf i nie poszła.

 • qkazu

  Oceniono 6 razy 4

  przy okazji może znów pozwie Wałęsę niech mu odda sto milionów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX