Komentarze (539)
Jednym głosem krytykują Manifę: - Drogie panie, nie idźcie tą drogą [KOMENTATORZY]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ro.mano

  Oceniono 28 razy 20

  "I wytykał, że organizatorki Manify posługiwały się kłamstwami. - Opisaliśmy w "Rz" gazetkę wydaną przez Porozumienie Kobiet 8 Marca, gdzie padły tak absurdalne kwoty, z których wynikało, że państwo utrzymuje Kościół za kilka miliardów złotych - stwierdził Szułdrzyński. ą co nie prtawda?
  Szanowny P. Szułdrzyński, na przyszłość niech pan spyta w ministerstwie finansów ile państwo łoży na KRK w Polsce!
  Jest to 8,5mld..zł. polskich rok rocznie, w tym są to pensje katechetów, ubezpieczenia księży, (nawet tych którzy pracują na misjach} dotacje na renowacje kościołów, całkowite zwolnienie z podatków od działalności gospodarczej. Więc przestań Pan udowadniać komuś że jest wielbłądem skoro sam nim jesteś!

 • blue911

  Oceniono 42 razy 20

  Ooooo,jacy wrazliwi! A szczucie i pietnowanie kazdego kto urodzil sie przed 1973 rokiem i przypinanie etykietki UBeka (bez wzgledu na rzeczywiste fakty) to jest OK??? Znow hipokryzja klechow i ich psow podworkowych wychodzi na jaw. Tak,drogie panie! Pietnujmy kler nawet ostrzej. Nalezy nam sie to po 1000 lat prania mzogow. Moze wreszcie odzyskamy nasza Polske z lap okupantow? Z religia nie mam problemu,ale pasibrzuchami w sutannach TAK!

 • ciemnyludd

  Oceniono 37 razy 19

  "Szczucie na Kościół..." TO ZUPEŁNIE COŚ NOWEGO. Bo to Kościół DOTĄD szczuł na Żydów od 2000 lat (co dało solidne podstawy do HOLOCAUSTU), szczuł na biedne "czarownice" przez 1700 lat, a ostatnio szczuje na zwolenników aborcji, antykoncepcji, in vitro i związków homoseksualnych oraz na wszystkich którzy nie zgadzają się z rządami WATYKANU w wolnym kraju. I D Z I E N O W E !!!!!!!
  "

 • buzz11

  Oceniono 33 razy 19

  Najpierw politycy a teraz niektórzy dziennikarze wchodzą w tyłek klerowi. Temat "Manify" praktycznie nie istnieje w mediach bo dziennikarze trzęsą portkami przed klerem. To najlepszy dowód na to, jaką władzę i wpływy ma KK w Polsce sterujący krajem z tylnego siedzenia. Największym wrogiem kobiet jest nie rząd a właśnie KK, sterujący Sejmem i rządem. Dopóki ta pępowina nie zostanie definitywnie odcięta marnie widzę los kobiet. Mężczyzn zresztą też. Kiedy wymrze obecne pokolenie 50-cio latków kościoły w Polsce staną się przeraźliwie puste. Bardziej niż dziś na Zachodzie bo tam mimo wszystko KK nie zalazł aż tak społeczeństwu za skórę.

 • panbenedykt

  Oceniono 25 razy 19

  Oczywiście zaproszeni - sami mężczyźni. Bo gdzieżby kobieta wypowiadała się obiektywnie nt. manify. Zupełnie, jakby to feministki wypowiadały się do facetów.
  @janek: "świat" w znakomitej większości przypadków skutecznie oddzielił kościół od władzy. głupi dziadzie.

 • stenrw

  Oceniono 32 razy 18

  Drogie Panie!
  Jak najbardziej popieram! Koszty nauki reigii (czytaj: indoktrynacji katolickiej) od przedszkola po maturę wystarczyłyby na darmowe żłobki dla każdej chętnej matki i dla wszystkich dzieci, a jeszcze zostałoby na tanie przedszkola.

 • benek231

  Oceniono 38 razy 18

  Najwyrazniej feministki zaklocily spokoj serwilistycznych pieleszy, niektorych mniej znanych publicystow. :)

  Tak trzymac dziewczyny. Najwiekszym wrogiem polskich kobiet, i demokracji, byl, jest, i bedzie, katolicki kler.

 • koperek001

  Oceniono 20 razy 18

  Jednak dwadzieścia wieków ogłupiania, demoralizowania, oszustw, grabieży, pedofilii, ludobójstwa i prania mózgów robi swoje. Ostatni bastion Watykańskiej sekty powstaje z kolan. Narodziny człowieka wyprostowanego trwają :)

 • bgp2001

  Oceniono 25 razy 17

  gdyby nie pycha samego KK, jego parcie na władzę w państwie oraz wydzieranie co lepszych kąsków co im się spodoba w naszym Kraju a co im się nigdy nie należało a także cała ich perwersja w wielu dziedzinach - nie byłoby tego wszystkiego! Państwo ma być świeckie - a jak się KK i jego zwolennikom nie podoba - droga wolna ... damy radę sobie!

 • naw18

  Oceniono 31 razy 17

  Nie idźcie tą drogą. Jeszcze brakowało: nie zostaniecie zbawione. "Rz" jak zwykle liże d. kościołowi

 • konskipsiinteres

  Oceniono 17 razy 17

  Każda próba krytyki kościoła, a ściślej, krytyki patologicznych relacji państwo-kościół od razu klasyfikowana jest jako "szczucie", "plucie", "obrzucanie błotem". W tym temacie mamy w Polsce podwójną moralność.

  Dlaczego obywatelom i obywatelkom nie wolno protestować przeciwko temu, że państwo bez ich zgody w sposób nie do końca jawny i transparentny, z pieniędzy tych obywateli finansuje działalność bogatej i potężnej instytucji, w istocie będącej delegaturą obcego państwa?

 • munkela

  Oceniono 18 razy 16

  Oto zrodla z ktorych utrzymuje sie KRK w Polsce:

  1miliard 630 milionow zlotych - srodki z budzetu na religie w szkolach oraz dotacje na uczelnie, szkoly i
  przedszkola prowadzone przez Kosciol

  100 milionow zl. – srednie unijne dotacje w roku

  21 milionow zl. – srodki z budzetu na wynagrodzenia dla kapelanow w sluzbach
  mundurowych

  94 milionow zl. – Fundusz Koscielny
  _________________________________

  1 miliard 845 milionow rocznie

  +1 mld. 223 mil. to wplywy od wiernych.To suma ktora mozna bylo ustalic. Ile wynosza wplywy dokladnie
  wie tylko KRK.

  RAZEM: 3 MILIARDY 68 MILIONOW zlotych rocznie.

  ZRODLO: MONEY.pl na podastawie danych: Ministerstwa Fonansow, Monosterstwa Obrony Narodowej
  Ministerstwa Edukacji oraz Sedlak&Sedlak i FOR

  Kosciol czerpie tez dochody z gruntow pod budowe, gruntow uprawnych oraz nieruchomosci.

  Ponadto duchowni nie płacą podatków od czynności cywilnoprawnych, od spadków i darowizn, oraz zwolnieni są z opłat celnych.

  Kosciol dysponuje dodatkowo rowniez:

  143 MILIONAMI zł i 66,5 tys. ha gruntów, ktore otrzymal w ramach odszkodowan od Komisji Majatkowej .
  Czesc z nich w wyniku oszustw, ktorych dopuscili sie zarowno swieccy jak i duchowni czlonkowie komisji.

  Dokumenty dotyczace 54 spraw juz dzis zdazyly "zaginac".

  KRK wciaz podkresla iz do tego kosciola nalezy 90% Polakow.

  Tyle , ze regulatny udzial w mszach, wedlug danych INSTYTUTU STATYSTYKI KOSCIOLA KATOLICKIEGO,
  deklaruje zaledwie 13,8 wiernych .

  Reszta to ludzie , ktorzy sa jedynie zapisani w ksiegach koscielnych, jako ochrzczeni w KRK.

  Marwmy sie o szkoly, przedszkola i szpitale a nie o KRK. Ten zawsze da sobie rade.

 • kurzyrozumek

  Oceniono 24 razy 16

  Śledząc wpisy na czacie odnoszę wrażenie że kolejny raz dziennikarze i osoby kształtujące medialny przekaz społeczny mają inne zdanie niż wiekszość populacji.

 • bad8ania

  Oceniono 15 razy 15

  Dziennikarze z Rzepy ocierają się o śmieszność, wiedzą lepiej od feministek jak organizować manify!Dziennikarkom feministkom nie przyszło by do głowy, żeby uczyć papcia Rydzyka jak ma ogranizować swoje moherowe marsze.
  No ale pisdziennikarze znają się przecież na wszystkim, tak jak ich wódz

 • czarnyhs

  Oceniono 17 razy 15

  czemu media znowu szczują na siebie społeczeństwo ?!?!?!? To żaden atak na wiarę, na religię - sam jestem katolikiem, ale odbieram to inaczej niż media usiłują wyprać mi mózg. Ttu słuszna krytyka służalczości naszego państwa jako instytucji w stosunku też do drugiego państwa jako instytucji. I bezczelne wykorzystawanie przez tego drugiego tej służalności w ramach nieograniczonej pazerności i zachłanności.Ile by państwo watykańskie nie miało ( i oczywiście jego urzędnicy ) zawsze będzie o wiele za mało!!!!!!!!!! Należy oddzielić wiarę od polityki, w tym i finansowej, w myśl zasady "kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi". I apel do mediów - przestańcie szczuć i mieszać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jasimban

  Oceniono 24 razy 14

  TAK!!! Właśnie tę drogą idźcie drogie Panie. Przecież to jedyna droga do pchnięcia wahadła w drugą stronę, a to z kolei jedyny sposób pozbycia się anachronicznych stosunków państwo-kościół-społeczeństwo. A do tego przecież bardzo wiele osób musi odreagować dziesięciolecia życia pod presją religijną i obyczajową.

 • raven50

  Oceniono 26 razy 14

  a moze chcemy wrócic do wiary naszych praojców, tez wiara jak kazda inna, dlaczego nie mamy wierzyc w Swarożyca, Lelum Polelum czy inne bóstwa?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 26 razy 14

  Najkrotsza recenzja - ile KOBIET sie wsrod tych dziennikarzy wypowiedzialo? Sam fakt zachwiania naturalnej proporcji plci w TOK FM bezwzglednie waskazuje, ze z ta rownoscia plci w Polsce cos bardzo nie tego. Tym bardziej, ze kobiety (bo taka jest budowa babskiego mozgu) maja LEPIEJ od mezczyzn rozwiniete zdolnosci jezykowe i spoleczne, a wiec nadaja sie BARDZIEJ do dziennikarskiego fachu, pozostawiajac panom - dajmy na to - kariery w armii zawodowej, gdzie inne predyspozycje sie bardziej licza..:)))

 • diabetyczka

  Oceniono 16 razy 14

  Jakiś komentator samiec dziwi się się przebranym za księży paniom. Bo on przywykł tylko do widoku mężczyzn w duchownych sukienkach.
  Właśnie - to hierarchia Kościoła Katolickiego jest głównym hamulcowym równouprawnienia kobiet w państwie. To KK jest zachowawczy, skostniały, zabobonny, ademokratyczny i zacofany. To KK mówi kobietom kiedy mają rodzić, jak zapobiegać niechcianej ciąży, jak mają służyć mężczyznom aby osiągnąć zbawienie wieczne. I ci dzielni komentatorzy tego nie widzą? Fuj......

 • fjan

  Oceniono 14 razy 14

  Wreszcie i Polska się budzi, oby jak najszybciej.

 • klara551

  Oceniono 14 razy 14

  A dlaczego nie mogą mówić głośno co im się nie podoba? Czy pańskie poczucie estetyki nie rzyga jak słyszy głupoty wygadywane przez polityków ,księży,ministrów,czy kolegów redaktorów? Dlaczego pańskie poczucie estetyki nie ma rozwolnienia jak pokazywane są zdjęcia rozrabiających kiboli,jak klecha wali dziecko po buzi,czy każe zebrać pełną skarbonkę pieniędzy na Caritas.

 • kosmiczny_swir

  Oceniono 18 razy 14

  Katabasy sie bronia, bo wiedza, ze jak sie spoleczenstwo im wymknie spod kontroli, to juz pojdzie z gorki, i wtedy skonczy sie robienie majatakow. Kosciol katolicki nie ma nic wspolnego z religia ani z wiara. Kosciol to totalitarna, opresyjna organizacja, ktora powinna upasc.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 22 razy 14

  @stubai
  kim jestes, że uważasz, że sa to BIEDNE kobiety bez szans na zamążpójście?
  odkąd to debilowaty przykurczu celem w zyciu kobiet jest zamążpójście z jednym z kretynów równych tobie?
  może jednak te panie maja inny cel w życiu niz gotowanie panom obiadków i wcale nie chca wychodzić za mąz?

 • tsuranni

  Oceniono 30 razy 14

  brawo dziewczyny! Dość milczenia, dość robienia z siebie stada baranów! Watykańskiej ciemnogordzkiej bandzie należy w końcu powiedzieć stanowcze NIE! Precz z konkordatem! Precz z czarną hałastrą!

 • sweet-unia

  Oceniono 19 razy 13

  Pieniadze panstwowe lepiej spozytkowac na nauke,rozwoj oraz pomoc najbjardziej potrzebujacych!!!

 • mandaryna.1

  Oceniono 25 razy 13

  Ale się szczekaczki frondowskie rozjuszyły.Kobity,tylko tak,otwarcie,walić prosto z mostu.Dziś nie musicie walczyć o swoje prawa,ale o wyrzucenie władzy KrK z Polski.ONI to totalne chamstwo,więc inaczej z NIMI nie mozna tylko chamstwo chamstwem zwyciężać.Inaczej nas zadepczą czarnymi kopytami.

 • ciemnyludd

  Oceniono 31 razy 13

  "Szczucie na Kościół"...? To bardzo ciekawe i NOWE ZJAWISKO...Jak dotąd to Kościół szczuje od 2000 la t na Żydów, od 500 lat na Luteran, oraz na czarownice, a ostatnio na zwolenników prezerwatyw, in vitro, aborcji, homoseksualistów, I INNEJ SWOŁOCZY sprzeciwiającej się rządom WATYKANU w wolnym kraju....

 • te_rence

  Oceniono 15 razy 13

  Nie lubią kobiet, przynajmniej oficjalnie. Niektórzy lubią dzieci trochę za bardzo. Wielu z nich to geje, ale zioną do gejów nienawiścią. Nie lubia prawa chyba, że jest dla im przychylne - w każdym innym przypadku stawiają się ponad nim. Uwielbiają śmierć i rozkład wierząc, że dopiero jak człowiek zgnije to żyje. Nawołują do ubóstwa opływając w dostatki, odmawiają paciorki, nie odmawiają kasy i ziemi, nawet, jak nie jest ich. Oszukują, kręcą, handlują. Nienawidzą żydów mając żyda za nauczyciela i czcząc żydwskiego boga. Ubierają się w sukienki, wpiep.rzają w najintymniejsze sfery życia i zmieniają poglądy o 180 stopni raz paląc ludzi na stosie by za czas jakiś nazywać ich wielkimi. Jak coś się uda to przypisują sobie zasługi choćby od sprawy byli daleko jak Sobecka od seksapilu, jak coś spiep.rzą, to zawsze nie jest ich wina.
  Po jaką cholerę w XXI wieku szamani?!

 • feminus

  Oceniono 51 razy 13

  MANIFA - marsz madrych, inteligentnych, swiadomych, odwaznych, bardzo pociagajcych kobiet; zawsze popieralam i popieram. OBY TAK DALEJ a moze cos sie w tej Polandii wreszcie zmieni na lepsze!

 • karolina12805

  Oceniono 16 razy 12

  Tchórzliwe leśne dziadki. Przestańcie mówić kobietom co mają robić. Jestem kobietą i uważam, że hasło jest świetne, trafione i potrzebne. A audycje w których mówi się o kobietach bez ich udziału są żenujące. Jasno obrazują pogardę dla kobiet jaka panuje w naszym kraju.

 • pintapalec

  Oceniono 18 razy 12

  Brawo kobiety!!! Najwyższy czas żeby i kobiety stały się nowoczesne i wzięły swoje sprawy w swoje ręce i pokazały zboczonym średniowiecznym rasistom w czarnych kieckach że mamy XXI wiek. I że pomału kończy się uległość kobiet wobec kleru (coraz mniej moheru) .Niech najpierw oczyszczą swoje watykańskokatolickie szambo bo smród od nich idzie na cały świat.

 • qielih

  Oceniono 20 razy 12

  wasze dzisiejsze wypowiedzi można podsumować pytaniem: Idź zapytaj się swojego pana klechę jaka jest rola kobiety w rodzinie i dostaniesz baranie odpowiedź, która ni jak ma się do katolickiej feministki. Czysty idiotyzm. KK to pan który chce niewolić a nie feminizować kobiety. To może idąc tropem waszej logiki następnym razem jako 90% spoeczeństwa, w ramach feminizacji pójdziemy zagłosować na panią papież? Papieżycę? A może system kwotowy w polskim zarządzie kościelnym? Połowa biskupów kobiety? Czasami debilizmy da się slyszeć także w toku. Prawda jest taka, ze kościół wogóle nie powinien wpywać na regulacje w danym kraju. Jak twój potencjał intelektualny dopuszcza w wiarę w coś takiego jak kościół to się dostosuj do jego zasad. Nie może być tak, że tak marni narzucają swoją wolę (poprzez państwowe regulacje) całemu narodowi. Nie może być tak, że stawia się znak równości między radami, teoriami wielkiego człowieka np Einsteina a radami, regulacjami tak małych jak ratzinger, dziwisz, rydzyk i inni. Wyczujcie subtelną różnicę. Gdyby nie my ateiści, ludzie wolni nie wylądowalibyśmy na księżycu, nie mielibyśby nawigacji i wielu wielu innych rzeczy. Nie może być tak, żeby głupiec rządził tymi mądrymi. Dlatego ludzie wychodzą na ulicę. Dlatedo kipi w nich złość, że jakieś jełopy chcą sterować ich życiem, wmawiać bzdury np o seksie przedmałżeńskim. Nie chcemy już utrzymywać tego debil ustroju. Wy jesteście częścią tego starego porządku. Idźcie już spać bo bedą z was się śmiać następne pokolenia. Teraz śmiejemy się tylko my. Kto z kłamstwa żyje ten na prawdę umiera.

 • moustik

  Oceniono 22 razy 12

  "Manifa rozczarowała komentatorów". Haha, niezłe. Powiedzmy to inaczej: "Dziennikarze kolejny raz rozczarowali społeczeństwo".

  Na temat stosunku GW do Kościoła polecam 2 felietony Kingi Dunin w Krytyce Politycznej: Homoadaptacja a la GW i Ateizm a la GW.

 • asr1

  Oceniono 20 razy 12

  Temat Manify dobrany bardzo celnie wbrew temu co klęczące pismaki wypisują. KK jest źródłem nieszczęścia kobiet w Polsce . To pod jego naciskiem klęcząca kasta polityczna zafundował milionom kobiet życie w strachu i poniżeniu. Trzeba też uczciwie przyznać, ze kobiety same sobie są winne bo to one pierwsze pchają się do całowania księżowskich łap to one ganiają dzieci na religię to one latają do spowiedzi i ganiają dzieci. Kobiety muszą się uwolnić od KK inaczej niczego nie osiągną !!! bo ich mężom to na ogól zwisa i powiewa !! z wyjątkiem oczywiście tych którzy z tego żyją. Wyobrażacie sobie jaki byłby lament jakby kobiety wypowiedziały służbę KK ??? No i męscy talibowie nocleg na wycieraczce !!!

 • momy

  Oceniono 20 razy 12

  Absolutnie się nie zgadzam. Jeżeli chodzi o społecznych darmozjadów, to należy napiętnować, szczuć i pogonić. Dosyć cackania się przez setki lat.

 • ytst

  Oceniono 22 razy 12

  Dziękujemy prawicowym bucom za porady jak organizować manifę. Jednak, pozwólcie, że będziemy robić po swojemu.

 • lena_lodz

  Oceniono 16 razy 12

  rolnicy nie płacą podatków, na ubezpieczenie płaca jakieś marne grosze a mają taki sam dostęp do lekarzy co zwykły pracownik, któremu na ubezpieczenia odciągają pół pensji...czyli państwo też dopłaca do rolników więc może należy zabrać się za reformy rolnictwa...zlikwidować przywileje emerytalne dla mundurówki pierdzącej w stołki za biurkami

 • hydroxymetan

  Oceniono 17 razy 11

  Demokracja polega między innymi na wolności wygłaszania swoich pogladów i na możliwości manifestacji. Każdy ma swoje zdanie i ze zdaniem innym nie musi się zgadzać, ale nazywać to od razu szczuciem ?

 • joanelle

  Oceniono 17 razy 11

  Jednym głosem? Tzn. dwóch facetów jednym głosem krytykuje? Z komentarzy wynika, że całkiem sporo obywateli popiera hasła tych 'wariatek'. Ten tytuł to bezczelna, kłamliwa manipulacja.

 • acer59

  Oceniono 17 razy 11

  "Manifa rozczarowała komentatorów.." . Jakich komentatorów ? Prawicowo klerykalnych pismackich szmaciaków , którym się dupy trzęsą ze strachu przed nieopatrznym wypaplaniem czegoś niemiłego dla czarnych katabasów . Brawo kobiety z Manify , olejcie bełkot katolskich medialnych dupków - ich "rozczarowanie" jest tak ważne jak zeszłoroczne błoto , ważne jest poparcie zdecydowanej większości Polaków dla ukrócenia złodziejstwa , pedofilstwa i wszędobylstwa katolowej kamaryli .

 • apas13

  Oceniono 19 razy 11

  Dziwię się państwu komentatorom, że nie dostrzegają "szczucia" kościoła przeciw organizacjom feministycznym, przeciw kobietom nawet bardziej umiarkowanie ubiegającym się o swoje prawa, przeciw każdemu, kto nie aprobuje kościelnej wizji świata, moralności, rodziny, tzw. "tradycyjnego" podziału ról. Organizatorki manify zwyczajnie po raz pierwszy MIAŁY ODWAGĘ pokazać rzeczywistego wroga ich poglądów i celów, do których dążą.
  Kościół pokzauje - jak w przypadku komisji majątkowej czy obecnej dyskusji o finansowaniu z budżetu panstwa, że PIERWSZE, o co dba, to jego własny interes. Reszta jest na sprzedaż albo zabetonowane, zależnie od kalibru sprawy. Kościół szermuje hasłami społecznymi a jest instytucją aspołeczną: nie ma na celu współudział jako strona w budowaniu lepszego państwa, tylko takiego, ktore po pierwsz jemu służy a po drugie jest zorganizowane tak, jak kościół tego wymaga. A to wcale nie oznacza, ze państwo takie będzie lepsze dla ogółu obywateli, którzy wszak to państwo finansują i powinni być beneficjentami jego istnienia.
  Najbrutalniejszym przykładem takiej postawy kościoła jest polityka antyaborcyjna w Polsce. Pod hasłami obrony życia zakazano aborcji. Statystyki pokazują, że jest ich kilkaset rocznie. Ale każdy, kto umie czytać i myśleć wie, że rzeczywiście aborcji jest kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy rocznie, ale kościół boi się dyskusji i zadowala się restrykcyjną ustawą. Boi się dyskusji, bo aby rzeczywiście zmniejszyc ilość aborcji trzeba upowszechnić środki anty i edukację seksualną a także wprowadzić poradnictwo dla kobiet, które rozważają aborcję. Jednak gdy jest ona nielegalna, takie rozważania są przestępstwem i kobieta decyduje się na aborcję w podziemiu zamiast iść do lekarza i dać się może przekonać do urodzenia dziecka.
  Dobro dzieci poczętych już jest drugoplanowe, ważne, że plan został wykonany i można to wykorzystać propagandowo. Ja nie dziwię się organizatorkom manify - dziwię się komentataorom, że wciąż nie mają odwagi mówić, ile zła kościół swoją XIX wieczną polityką wyrządza naszemu społeczeństwu.

 • starzec63

  Oceniono 23 razy 11

  Panowie komentatorzy, nie idźcie tą drogą. Niech to ze jesteście katolikami nie przeszkadza wam w myśleniu. Sztaudynger napisał taką fraszkę :
  Złodziej na złodzieju
  Złodziejem pogania
  Dosyć moja Polsko
  Tego rozkradania
  Weźcie to sobie do katolickiego serca i kierujcie się naukami Jezusa i 10 przykazań Bożych.

 • jerzydrimmtimm

  Oceniono 20 razy 10

  precz z klechą na państwowych uroczystościach! Precz z klechą na otwarciu autostrad, stadionów, przedszkoli. Okradacie państwo i przez was tych przedszkoli jest mniej, więc gdzie się pchacie czarna zarazo??

 • maminka_wiktorynki

  Oceniono 20 razy 10

  A moim skromnym zdaniem to bardzo dobry wybór. Manifestacja nie była liczna, gdyż większość kobiet ma inne zajęcia - dom, rodzina, niejednokrotnie maleńkie dzieci, których nie zostawią, żeby pójśc na manifestację. Poszły tylko te, które mogły. To nie znaczy, że nie mają szerokiego grona popracia. Ponadto uważam, iż nie jedna Pani w sędziwym wieku, która spędza niedziele i nie tylko na siedzeniu w Kościele również popiera ten ruch. Tu nie chodzi o Kościół - tylko o nas. Skoro Państwo w tak szerokim zakresie finansuje Kościoły to my - obywatele - też chcemy nieco więcej protekcji z jego strony. Leki, żłobki, szkoły, to tylko kilka spośród setek potrzeb całego społeczeństwa.
  Ilość osób na Manifie w żaden sposób nie świadczy o poparciu. Sama Manifa jest wyrazem i dowodem, że istnieje problem.
  Temat rzeka!

 • ari69

  Oceniono 30 razy 10

  Popieram kobiety , słaba płeć a przynajmniej potrafi sie zorganizowac przeciwko czarnej mafii !

 • distepfano

  Oceniono 18 razy 10

  Polacy pokonali komunizm, Polki pokonają klerykalizm !

  Napisałem w jednym rzędzie, by zachować równouprawnienie.

 • easz

  Oceniono 11 razy 9

  Tak zwany, ano właśnie, nie ma czegoś takiego jak 'feminizm katolicki', cokolwiek to jest i może ma słuszne momenty, posługiwanie się taką nazwą jest dowodem na to, że ktoś dał się zrobić w konia komuś, kto myślał, że tym nędznym trojanem zrobi skok na kasę i tak, jednym z pierwszych był JPII.

  A dlaczego feministki by nie miały iść tą drogą? Wszystkim wolno, wszyscy inni są tak strasznie krzywdzeni przez Kościół, tylko nie feministki? Tylko nie kobiety? TO to akurat żadna nowość, od dawna wiadomo, że jest taki nurt w feminizmie, dość silny i spory.
  Ale nie, znów pajacyki chcą, żeby murzyn zrobił swoje, potem spadał. Niedoczekanie!

  Poza wszystkim - wszyscy skrytykowali, nikt nie poparł? A kiedyż to nie krytykowano w czambuł i kiedyż to popierano i feministki i manifę? Bo ja nie pamiętam, śmiech na sali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX