Konserwatystka, która skradła serce Polek. "Feministki są jej wdzięczne - pokazała, jakie jest życie niedocenianej kobiety"

Nagroda Radia TOK FM dla Danuty Wałęsy bardzo ucieszyła Renatę Kim. - Ona dokonała niesamowitej rzeczy: opowiedziała o szarościach życia żony wielkiego polityka. W jej opowieści odnalazło się bardzo wiele kobiet. Feministki są jej wdzięczne za to, że pokazała, jakie jest życie niedocenianej i uharowanej kobiety. Nawet jak nie ma feministycznych haseł i postulatów, jak np. prawo do aborcji - uważa publicystka "Wprost".
Początkiem fantastycznej passy Danuty Wałęsy było wydanie jej autobiografii. W czasie zaledwie trzech miesięcy książka sprzedała się w ponad 330 tys. egzemplarzy.

- Tego nie można załatwić wyłącznie promocją. Wałęsa opowiedziała o życiu kobiety wielkiego polityka, opowiedziała o szarościach tego życia. W jej opowieści odnalazło się bardzo wiele kobiet. To widać na spotkaniach, które ma w całym kraju. Przychodzą na nie kobiety mniej więcej w wieku Wałęsy. Słuchają ze łzami w oczach, a potem podchodzą do Danuty Wałęsowej i mówią: "Dziękuję, że pani opowiedziała coś, co może odtworzy oczy mojemu mężowi. To niesłychana wartość tej książki" - oceniała Renata Kim.

Za co są wdzięczne feministki?

Dziennikarka tygodnika "Wprost" nie ma wątpliwości, że Danuta Wałęsa zdobyła także serca polskich feministek. Mimo że nie boi się głośno wygłaszać konserwatywnych poglądów.

Kilka godzin przed wręczeniem jej Nagrody Radia TOK FM, mówiła m.in. że aborcja to morderstwo.Jan Wróbel podkreślał w Poranku Radia TOK FM, że Danuta Wałęsa głosi poglądy, które " niejedną feministkę zrzucają z krzesła".

"To odwaga powiedzieć o doli polskiej kobiety"

- A mimo to polskie feministki przyjęły tę książkę entuzjastycznie. Bo Wałęsowa mówi tam bardzo ważną rzecz. Że polska kobieta wykonuje gigantyczną pracę w domu. Pracę, która jest niedoceniana, nieopłacana, o której każdy myśli jako o czymś, co po prostu kobieta musi wykonywać, bo to jej psi kobiecy obowiązek. Danuta pokazała ogrom tej codziennej pracy. Feministki są jej wdzięczne za to, że pokazała, jakie jest życie wiecznej niedocenianej i wiecznie uharowanej kobiety. Nawet jak nie ma takich feministycznych haseł i postulatów jak np. prawo do aborcji, to mówi o rzeczach bardzo ważnych - o doli polskiej kobiety - powiedziała Renata Kim.Danuta Wałęsa, zdobywając Nagrodę Radia TOK FM, w pokonanym polu zostawiła ks. Adama Bonieckiego i kapitana Tadeusza Wronę. Była prezydentowa to druga laureatka nagrody. W ubiegłym roku wyróżnienie przyznano Michałowi Boniemu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (17)
Konserwatystka, która skradła serce Polek. "Feministki są jej wdzięczne - pokazała, jakie jest życie niedocenianej kobiety"
Zaloguj się
 • dukat9999

  Oceniono 11 razy 7

  nikt nie zająknął się w komentarzach dotyczących ostatniego wywiadu pani Wałęsowej w tokfm, że jest homofobką. Tak po prostu, jak przeciętny przedstawiciel ciemnogrodu

 • arezo

  Oceniono 7 razy 5

  OTO OBRAZ KOBIETY, MATKI POLKI
  Biedna kobiecinka całe życie ogłupiona przez zacofany kościół i pod butem tandetnego, prostackiego macho.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • thezydor

  Oceniono 6 razy 4

  No niestety nagrody radia TokFm są podyktowane albo poprawnością polityczną albo faktem że ktoś jest czyimś znajomym ze szkoły: w zeszłym roku nagrodę dostał Boni za rozmontowanie systemu emerytalnego ( absolwent wydziału polonistyki - kulturoznawca zajmujący się ekonomia i cyfryzacją :) - to tak jak ja bym zajmował się odprawianiem mszy świętej )
  w tym roku osoba która nawet nie ma na tyle taktu i rozumu ( refleksji ) aby nie oskarżać ( zachować dla siebie takie poglądy ) osoby dokonujące aborcji o morderstwo... ?! - wybór podyktowany poprawnością polityczną...
  Osobiście wizerunek i prestiż mimo zeszłorocznej wpadki TokFm poprawiłby w moich oczach gdyby nagrodę zdobył Ksiądz Boniecki ( mimo tego że jestem ateistą ), ale cóż.. wybrana została hmmm inne komentarze w wystarczający sposób to ujmują - więcej napisać się o tej osobie nie da - po prostu prosty człowiek ... proste myślenie, czarne jest czarne białe jest białe ...

 • tubar

  Oceniono 3 razy 3

  mojego serca nie skradła, prosze za mnie nie mówić i za wiele innych kobiet też nie. Ciekawe, skąd się nagle wziął ten zachwyt panią Wałęsową? Pewność siebie z jaką głosi niezbyt mądre rzeczy jest żenująca po prostu. Swego czasu jako prezydentowa nie raz kompromitowała kraj razem ze swoją koleżanką, panią Wachowską.
  Z równym zażenowaniem, z jakim słucham pani Danuty, przyjęłam decyzję TOK FM o nagrodzie dla tej damy.

 • totapis500

  Oceniono 2 razy 2

  Ta baba tak jak jej mężulek półanalfabetka podbija serca moherów

 • bushman14

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Danuta zaprezentowała kontrowersyjne poglądy w wywiadzie waszego radia.

  Westernowe poglądy na kwestię aborcji są w pewnym sensie zrozumiałe. Aborcja faktycznie jest zabiciem człowieka. Rzecz w tym, że w naszej kulturze zabicie człowieka nie jest wcale jednoznacznie karygodne. Np. lekarze zabijają ludzi którzy są w stanie śmierci mózgowej i wykorzystują ich narządy w celu "wyższym" dla ratowania świadomych, ale w stanie śmierci fizycznej (albo zbliżających się do tego stanu). Moralna ocena zabicia kogoś kto już przestał być świadomym osobnikiem, czy tego który jeszcze nie zaczął - nie jest już tak jednoznaczna.

  Ale poglądy na sprawę homoseksualistów to już jawne wzywanie do dyskryminacji, szerzenie niechęci i nienawiści. Na marginesie: panie Toreon, nikt nie da homoseksualistom wszelkich praw jakich zażądają. Takie rzeczy w naszym kraju wywalczyć sobie potrafią tylko księża, górnicy, lekarze czy nauczyciele...
  Ale uczciwe podejście polega na daniu im takich praw jakie mają heteroseksualiści. Nic nikomu od tego nie ubędzie. Może poza paroma konserwatystami którzy się zapienią z własnej nienawiści. I do tego to się sprowadza: co pani Danuta przekazała swoim dzieciom? Miłość czy nienawiść...

  Autobiografię Pani Danuty napisał dziennikarz Piotr Adamowicz. Z pośród tysięcy książek wydanych w tym czasie tą książkę wyróżnia nazwisko autorki. Bez tego raczej nie miałaby szans stać się bestsellerem nawet jeśli zawiera jakąś istotną treść. Zaraz, nazwisko autorki? Przepraszam, nazwisko MĘŻA autorki...
  I tak dochodzimy do tego, że sprawę kobiet reprezentuje książka napisana przez faceta, która stała się bestsellerem przez nazwisko innego faceta. Ile w tym wszystkim zostało z Pani Danuty?

  Podsumowując: czy wasza nagroda promuję niezależną kobietę mającą swoje kontrowersyjne zdanie i nie bojącą się go przedstawić, czy płytkość intelektualną, szerzenie nienawiści i ... życie z mężczyzn... ?

 • zazast

  Oceniono 3 razy -1

  zawsze można znaleźć sposób, żeby się podczepić do cudzego sukcesu. ja tam u feministek nie widzę dążenia do dowartościowania kobiecej roli w domu, raczej pogardę dla tej roli i ucieczkę od niej. cwaniary.

 • arimgdynia

  Oceniono 3 razy -1

  ALE SZTUCZNE - ZĄBECZKI !!!!

 • cookies9

  Oceniono 14 razy -4

  Gratulacje dla p.Danuty:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX