Witamy wiosnę. Temperatura nawet do 20 st. C [POGODA NA WEEKEND]

Temperatura nawet do 20 st. C. Słońce i małe zachmurzenie. Tak ciepłego weekendu jeszcze nie było. Wiosna zawita do nas w wielkim stylu.
Najcieplej według prognozy IMiGW podczas nadchodzącego weekendu będzie w centrum kraju, na zachodzie i południowym zachodzie. W sobotę możemy się tam spodziewać temperatur dochodzących do 18 st. C, a w niedzielę nawet do 20 st. C. Do tego będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, a niebo będzie w większości bezchmurne. Takiej pogody wyczekiwaliśmy od dawna.

Ciepło będzie w pasie od Pomorza, przez Wielkopolskę oraz ziemię lubuską, po Dolny Śląsk, a także w centrum kraju. Temperatura maksymalna w sobotę od 12 st. C na północnym wschodzie do 16 st. C w centrum i 18 st. C na zachodzie. Dzień później w tych samych dzielnicach będzie o stopień, dwa więcej. Nieco zimniej, szczególnie w godzinach porannych, będzie na północy i wschodzie kraju. Temperatura minimalna osiągnie tam od -1 st. C do 1 st. C, a maksymalna 10-14 st. C, ale już w niedzielę i tam skoczy o kilka stopni w górę.

Na Mazurach i Podlasiu będzie umiarkowane zachmurzenie. Trzeba będzie uważać na miejscami silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do bardzo słabej.DOSTĘP PREMIUM