Paradowska o "Dniu Gniewu": Dzień był, zagniewanych zabrakło

- Ten "Dzień Gniewu" był martwy. Lepiej, żeby 21 marca pozostał Dniem Wagarowicza - tak Janina Paradowska, prowadząca Poranek TOK FM, skomentowała wczorajszy, głośno zapowiadany "Dzień Gniewu".
Wczoraj w kilku miastach Polski odbyły się demonstracje, głośno zapowiadane jako "Dzień Gniewu". Najwięcej osób - nieco ponad 200 - przeszło ulicami Warszawy. Ponad 100 osób manifestowało też w Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu i Gdańsku. W Krakowie pojawiło się kilkanaście osób. Z kolei w Białymstoku spotkało się tylko kilku młodych ludzi, ostatecznie zrezygnowali z demonstracji.Miało być palenie kukły...

Największa demonstracja - ta warszawska - odbyła się pod hasłem "5 x NIE": "nie" dla ACTA, "nie" dla paktu fiskalnego, "nie" dla niszczenia oświaty, "nie" dla bezprawia ZUS oraz "nie" dla rządu Tuska. Manifestujący mieli też spalić kukłę przedstawiającą premiera; z tego pomysłu jednak zrezygnowali - policja ponoć tego zabroniła. Organizator Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej jednak zapewnił: Zrobi to jakaś "mała, niezorganizowana grupa" nad Wisłą.

"Dzień Gniewu"? Zagniewanych zabrakło...

- Wczoraj słyszałam relację z tej manifestacji - komentowała "Dzień Gniewu" w Poranku TOK FM Janina Paradowska, prowadząca w TOK FM i publicystka "Polityki". - Jakiś jeden człowiek wznosił jakieś antyrządowe hasła, ale też słyszałam okrzyki anty-Kaczyńskie. Ten "Dzień Gniewu" był martwy, lepiej żeby 21 marca pozostał Dniem Wagarowicza - skonstatowała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (79)
Paradowska o "Dniu Gniewu": Dzień był, zagniewanych zabrakło
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 49 razy 35

  Jeżeli organizatorem Dnia Gniewu byli wszechpolacy, to ja się nie dziwię niskiej frekwencji!!!

 • labandera

  Oceniono 31 razy 23

  W Poznaniu imprezę narodowców zakłócili anarchiści, którzy przyszli z własną Marzanną, przestawiającą KACZYŃSKIEGO.

  Wywołało to wściekłość łysych głów, którzy próbowali przeciwdziałać podpaleniu kukły z Kaczyńskim - WZYWAJĄC POLICJĘ NA POMOC :))

  www.mmpoznan.pl/407141/2012/3/21/utopili-marzanny-z-twarzami-tuska-i-kaczynskiego?category=news

  Tak więc "apolityczni" organizatorzy wieców są bardzo polityczni, bo o ile nie kochają Tuska, czują miętę do Kaczyńskiego.

  Tak więc przyjaciele kibiców piłkarskich, środowiska dla którego wszelkie kontakty z policją są wbrew honorowi, gdy potrzeba sami współpracują z policją.

  Uważajcie z kim współpracujecie i na czyje imprezy uliczne chodzicie. Manipulacja to cecha partii politycznych i jeśli ktoś chce budować apolityczny ruch społeczny metodami patologii partii politycznych, czyli kłamstwem, manipulacją i wykorzystywaniem ludzi - to życzę powodzenia!

 • 3miastoorg

  Oceniono 30 razy 22

  Organizatorem akcji była SKRAJNA PRAWICA (ONR, MW), oraz środowisko bliskie UPR.

  Cwaniaki chcieli zmanipulować ludźmi i przedstawili się jako "środowisko apolityczne", "organizatorzy wcześniejszych akcji ANTY ACTA". A że manipulacji było mało, hasło "DNI GNIEWU" podkradli środowisku antyglobalistycznemu, które swoje DNI GNIEWU organizuje co roku w Warszawie (cia.media.pl/31_marca_dzien_gniewu_spolecznego).

  Na nie szczęście skinów niewiele osób dało się na to nabrać. Więcej o manipulacji środowisk neonazistowskich i wchodzących z nimi we współpracę ludzi związanych z UPR pod linkiem:

  cia.media.pl/lodz_5_x_nie_dla_ultraliberalow_i_faszystow

 • alek45

  Oceniono 38 razy 20

  pisowskie elementy próbują na wzór brunatnych i czerwonych bojówek siać zamęt w społeczeństwie..marsze i hasła, nic po za tym nie potrafią!

 • tom.te

  Oceniono 23 razy 13

  100 osób. 4 klasy z gimnazjum poszły na wagary i zrobiła się "demonstracja" ;-)

 • anonim5533

  Oceniono 19 razy 13

  kazdy wiedzial ze to pisowcy i inni tacy organizowali,
  nic w tej akcji apolitycznego nie bylo, wiec ludzi tez zabraklo

 • sztucznamgla

  Oceniono 20 razy 12

  ciekawe, ze nie chca protestowac przeciw PEDOFILII W KOŚCIELE

 • kgoc

  Oceniono 15 razy 11

  Jarku! Nie idź tą drogą. Nie zawsze czarne jest białe czy coś tam coś tam....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX