Biegacze zakorkowali Warszawę. Kierowcy powinni omijać centrum stolicy

Właśnie wystartował 7. Półmaraton Warszawski. Dla biegaczy to gratka, a kierowcy będą musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Czeka nas kilka godzin paraliżu stolicy.
Biegacze wystartowali o godz. 10. Przez 3,5 godziny zawodnicy przebiegną przez centrum Warszawy trasą liczącą dokładnie 21 tys. 975 m. Wystartowali na środku mostu Poniatowskiego, potem pobiegną Nowym Światem, Krakowskim i Miodową do Bonifraterskiej. Następnie wzdłuż Wisły aż do ul. Podchorążych, Gagarina i Belwederskiej, z powrotem Solcem, Rozbrat i Ludną, a na koniec za Wisłę na błonia Stadionu Narodowego.

Impreza zapowiada się licznie - do tej pory zarejestrowało się ponad 8, 5 tys. zawodników. Dlatego będą wypuszczani na most w kilku grupach, by uniknąć tłoku w wąskich gardłach (np. na Nowym Świecie).

Jak uniknąć problemów?

To oznacza kłopoty w ruchu: przez całą niedzielę będzie np. wyłączony ruch na moście Poniatowskiego w kierunku Saskiej Kępy, na jezdni w stronę Śródmieścia - do godz. 14, a tramwaje mają nie kursować Al. Jerozolimskimi w godz. 8.30-11.

- Poprosiliśmy, żeby poradnik o objazdach każdy biegacz rozpropagował wśród znajomych - mówi Magdalena Skrodzka-Kołodziejska. Broszura jest też dostępna na stronie www.polmaratonwarszawski.pl. Są tam informacje o utrudnieniach z rozbiciem na godziny i ulice (bo zajęte przez biegaczy rejony będą otwierane w miarę ich przemieszczania się), a także mapka biegu. Jest też skierowana do mieszkańców ulotka. "W trosce o Państwa komfort prosimy o zapoznanie się z mapą trasy biegu w celu uniknięcia problemów w poruszaniu się samochodem i komunikacją miejską w dniu półmaratonu" - apelują w niej organizatorzy imprezy.

Utrudnienia w ruchu podczas 7. Półmaratonu Warszawskiego

Most Poniatowskiego: tramwaje nie będą kursować w obu kierunkach w godz. 8.30-11; jezdnia w kierunku do Śródmieścia (od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a) będzie wyłączona z ruchu od północy do godz. 14; jezdnia na Saską Kępę będzie całkowicie przejezdna przez cały dzień (łącznie z autobusami).

Stare i Nowe Miasto: wyjazd będzie utrudniony w godz. 10-11.

Powiśle i Torwar: utrudnienia w godz. 10-13. Wyjazd z kwartału ulic Ludna, Rozbrat, Łazienkowska, Czerniakowska będzie możliwy przez ul. Górnośląską w kierunku ul. Czerniakowskiej, skąd da się wjechać na Trasę Łazienkowską w obu kierunkach.

Okolice Łazienek Królewskich: ulice Parkowa, Sulkiewicza, Lądowa, Kawalerii, Szwoleżerów, Dragonów, 29 Listopada - ten rejon zamknięty dla ruchu od godz. 10.30 do 13.

Wisłostrada w kierunku południowym na odcinku ul. Krasińskiego - ul. Gagarina będzie niemal w całości wyłączona z ruchu w godz. 9-13.30.

DOSTĘP PREMIUM