Zawieszono strajk głodowy w obronie lekcji historii

Strajk głodowy w obronie lekcji historii i przeciwko zmianom w systemie edukacji został zawieszony. Decyzja taka zapadła po spotkaniu strajkujących z kard. Stanisławem Dziwiszem.
Od ubiegłego poniedziałku w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie kilku byłych działaczy opozycji antykomunistycznej protestowało przeciwko rozporządzeniu ministra edukacji narodowej, które w ich opinii drastycznie zmniejszało liczbę godzin lekcyjnych z historii.

Decyzja o zawieszeniu strajku zapadła po spotkaniu głodujących z arcybiskupem metropolitą krakowskim Stanisławem Dziwiszem. Hierarcha rozmawiał z opozycjonistami przez 15 minut za zamkniętymi drzwiami. Miał ich przekonywać do zakończenia lub zawieszenia strajku głodowego. Autorytet księdza kardynała miał przekonać protestujących do zawieszenia głodówki. Protest będzie jednak trwać nadal.

Wcześniej lekarz, który odwiedził opozycjonistów, orzekł, że ich stan jest na tyle ciężki, że powinni już iść do domu. Protestujący jednak nie zastosowali się do tej sugestii.

W sobotę w obronie lekcji historii głodówkę mają rozpocząć byli opozycjoniści z Dąbrowy Górniczej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Zawieszono strajk głodowy w obronie lekcji historii
Zaloguj się
 • falowod

  0

  Sadzac po rozmiarach tych glodujacych to glodowka dobrze im zrobi:) Najwidoczniej kazdy pretekst byl dobry dla ludzi dobrej woli:).Oczyszcza organizm a umysl sam sie oczysci tak jak u Jezusa :).Ja tam popieram ich glodowke ale celu juz nie bo oznacza to ze sa ignorantami i nie rozumieja idei zmian.
  Ja do zmian mam te same zastrzezenia co do likwidowania bibliotek.Przy okazji likwidowania wyrzucono wszelkie wzmianki o Marksie , Engelsie ,Leninie czy Stalinie.
  Czyzby byla to proba uzasadnienia wlasnego istnienia poprzez wytarcie sladow po poprzednikach? cos mi na to wyglada :)Jezt to oznaka slabosci a nie moralnej przewagi nad PRLem

 • demolka666

  0

  strajk w obronie lekcji historii... na całym świecie takiego kretynizmu jeszcze nie było :)

 • rot.leszek

  0

  Zawiesili Dziwisz ich na obiad zaprosil

 • peter-123

  0

  Nawiedzeni ! Niech sie ucza hostorii na swoje potrzeby . Nikt im nie zabrania. Maja problemy, ale to tylko w takim kraju jak w Polsce moze sie zdarzyc taki cyrk pajacow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX