Zawieszono strajk głodowy w obronie lekcji historii

Strajk głodowy w obronie lekcji historii i przeciwko zmianom w systemie edukacji został zawieszony. Decyzja taka zapadła po spotkaniu strajkujących z kard. Stanisławem Dziwiszem.
Od ubiegłego poniedziałku w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie kilku byłych działaczy opozycji antykomunistycznej protestowało przeciwko rozporządzeniu ministra edukacji narodowej, które w ich opinii drastycznie zmniejszało liczbę godzin lekcyjnych z historii.

Decyzja o zawieszeniu strajku zapadła po spotkaniu głodujących z arcybiskupem metropolitą krakowskim Stanisławem Dziwiszem. Hierarcha rozmawiał z opozycjonistami przez 15 minut za zamkniętymi drzwiami. Miał ich przekonywać do zakończenia lub zawieszenia strajku głodowego. Autorytet księdza kardynała miał przekonać protestujących do zawieszenia głodówki. Protest będzie jednak trwać nadal.

Wcześniej lekarz, który odwiedził opozycjonistów, orzekł, że ich stan jest na tyle ciężki, że powinni już iść do domu. Protestujący jednak nie zastosowali się do tej sugestii.

W sobotę w obronie lekcji historii głodówkę mają rozpocząć byli opozycjoniści z Dąbrowy Górniczej.

DOSTĘP PREMIUM