"Mafia homoseksualna" w Kościele? Ks. Isakowicz-Zaleski u Lisa: Kard. Dziwisz zainteresował się książką

- Jestem zbudowany tym, jak kardynał zareagował na książkę - powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w programie Tomasza Lisa. - Po raz pierwszy okazało się, że można po tej książce w inny sposób rozwiązywać problemy.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w programie Lisa odpowiadał na pytania związane z książką "Chodzi mi tylko o prawdę" - wywiadem rzeką, który przeprowadził z nim szef pisma "Fronda" Tomasz Terlikowski. W książce ujawnia istnienie "mafii homoseksualnej", która trzęsie Kościołem.

Ksiądz napisał, że zna "przypadek jednej z kurii, w której od biskupa do kamerdynera pracują wyłącznie osoby o takiej skłonności". Wydawało się, że autora książki może spotkać za to wewnątrzkościelna kara polegająca np. na zakazie występowania w mediach.

"Mogłem szczerze odpowiedzieć na pytania"

Jednak ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski powiedział w programie, że został zaproszony na radę kapłańską archidiecezji, gdzie - jak przyznał - mógł "szczerze odpowiedzieć na pytania". - Okazuje się, że różne rzeczy docierały do księdza kardynała - powiedział. Ksiądz przyznał, że kard. Dziwisz zainteresował się książką. - Jestem zbudowany tym, jak kardynał zareagował na książkę. (...) Mogłem szczerze odpowiedzieć na pytania - powiedział i dodał, że "dotknął w tej książce wierzchołka góry lodowej".

Obecny w studiu autor książki Tomasz Terlikowski powiedział, że zna nazwę tej kurii, o której mowa w książce w kontekście homoseksualizmu. Nie chciał jednak powiedzieć, która to kuria. - Nie zdradzimy jej, bo nie chcemy skandalu - powiedział Terlikowski.

DOSTĘP PREMIUM