Zagraniczni kibole będą mogli wejść na mecze Euro 2012. NIK: To wina policji

Najnowszy raport NIK wskazuje na to, że w Polsce nie funkcjonuje rejestr cudzoziemców objętych zakazem stadionowym. Zaś polskie sądy z opóźnieniem przekazują informacje o orzeczonych zakazach stadionowych. Oznacza to, że zagraniczni chuligani będą mogli wejść na mecze Euro 2012.
- Jeżeli ta sytuacja się nie poprawi, to takie zagrożenie istnieje - mówi prezes Najwyższej Izby Kontroli Jacek Jezierski.

Wg kontrolerów NIK zawiniła policja. - Policja za późno zabrała się za stworzenie tego rodzaju bazy danych. Nie ściągnęła tych danych z zagranicy, nie umówiła się jeszcze z odpowiednimi zagranicznymi partnerami, nie stworzyła norm prawnych do ściągania danych i zasad korzystania, czyli przekazywania służbom stadionowym właśnie tego rejestru - dodaje prezes.

Przy okazji NIK ujawniła, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia i śródmiejska komenda policji z opóźnieniem przekazują informacje o orzeczonych zakazach stadionowych. Zgodnie z prawem sąd ma je przekazać policji w ciągu 24 godzin, a ta w ciągu kolejnej doby wprowadzić je do bazy danych.

- W tym sądzie trwało to od 12 do 50 dni, a z kolei w tej komendzie rejonowej od 10 do 47 dni. Powinno być tak, że w ciągu 48 godzin w stosunku do osoby, wobec której orzeczono taki zakaz, wszystkie służby stadionowe powinny już móc z niego korzystać. Tymczasem okazuje się, że przez wiele, wiele tygodni taka osoba może wchodzić na stadiony i powodować różne problemy - mówi prezes NIK.

Policja zapewniła kontrolerów, że przed Euro 2012 rejestr będzie gotowy. - Niestety, jest to opieszałość, z której trudno się wytłumaczyć. Mamy tylko nadzieję, że policja zdąży naprawić te braki i stworzy cały system przekazywania tych danych służbom stadionowym. Przynajmniej w tych miastach, w których mają odbywać się mecze w roku 2012, bo problem dotyczy nie tylko samej tej imprezy, ale wszystkich meczów piłkarskich w Polsce - mówi Jezierski.

Na krótko przed mistrzostwami NIK zamierza to powtórnie skontrolować.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Zagraniczni kibole będą mogli wejść na mecze Euro 2012. NIK: To wina policji
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 5 razy 3

  Znowu jacyś PiSocwy czepiają się najlepszego rządu w historii RP! Wiwat Tusk, wiat Balcerowicz i Rostowski! xd

 • final_solution

  Oceniono 2 razy 2

  czyli znowu Szczuka i Sutkowski zapraszają faszystów?

 • szarak_44

  Oceniono 4 razy 2

  Stadiony to będą teraz takie zielone wyspy. Nie wejdą tam: biedni, nieprawomyślni, chuligani i feministki. Społeczeństwo wewnątrz zostanie oddzielone od tego na zewnątrz płotem i regulaminem.

  Polacy są zawistni?

  To jest ogólnie ciekawy trend. Jeśli ktoś mówi, że Polacy są w czymś lepsi od innych narodów, to jest to pogląd nacjonalistyczny i be. A jeśli mówi się, ze są gorsi, to wszystko w porządku. Poza logiką oczywiście.

  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

 • leeonik

  Oceniono 1 raz 1

  rozdupcą nam te nasze piękne nowe stadiony i tyle z tego będzie

 • aussie777

  0

  Pewnie brakowało w policji taśm do maszyn do pisania :-)

 • dx7

  0

  Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia - to jest w ogóle jakaś parodia sądu! Kiedyś kazali mi opłacić koszty procesowe w jakiejś banalnej sprawie, po 3 miesiącach zadzwoniłem żeby dowiedzieć się, że oni nie maja tej wpłaty i dlatego sprawa nie mogła się odbyć, a za kolejne trzy miesiące dostałem pismo z prośbą o podanie konta bankowego bo chcą mi zwrócić koszty procesowe (których wg nich nie wpłaciłem). A pani prezes sądu rozłożyła ręce i napisała, że się starają i że nic z tym nie mogą zrobić. Więc mnie taka opieszałość, bezradność i niefrasobliwość w ogóle nie dziwi - taki jest po prostu nasz wymiar sprawiedliwości.

 • dupcio7

  Oceniono 1 raz -1

  DLACZEGO BOGACI SIĘ BOGACĄ A BIEDNI BIEDNIEJĄ
  www.facebook.com/pages/Millionaires-Reading-List/182377338519355

 • dupcio7

  Oceniono 1 raz -1

  LEKTURY CZYTANE PRZEZ LUDZI SUKCESU
  www.facebook.com/pages/Millionaires-Reading-List/182377338519355

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX