Poranek 10 kwietnia 2010. Stacje telewizyjne przerywają program [WIDEO]

10 kwietnia 2010 r., jest sobotni poranek. Polacy budzą się nie mając pojęcia, że lada moment dotrze do nich tragiczna wiadomość. Stacje telewizyjne kilka-kilkanaście minut po godz. 9 przerywają programy, by nadać informację o katastrofie samolotu z prezydentem na pokładzie.
Informację o katastrofie jako pierwszy podał o godz. 9.06 Wiktor Bater z Polsat News, który był w tym czasie w Smoleńsku. Polsat zdążył połączyć się z Baterem pod koniec trwającego właśnie serwisu informacyjnego.Chwilę później pilna depeszę o katastrofie nadała Agencja Reutera, a tuż po niej wiadomość potwierdziła Polska Agencja Prasowa i - u rzecznika MSZ Piotra Paszkowskiego - portal Gazeta.pl. Zaraz potem wiadomość podały stacje telewizyjne.

- Dostałem przed chwilą informację, złą informację, jeśli tak mogę powiedzieć, ze Smoleńska. Prezydencki samolot rozbił się - mówi dziennikarz TVP Info Sławomir Siezieniewski. Obok czerwonego paska na dole, na którym już pojawiła się informacja: "Samolot prezydencki rozbił się", widnieje jeszcze okolicznościowa grafika związana z obchodami 70-lecia zbrodni katyńskiej.W studiu TVN24 zaraz po bloku reklamowym (2 min 55 s filmu) pojawia się napis "Z ostatniej chwili". Gościem Jarosława Kuźniara jest Wojciech Olejniczak. Na żółtym pasku pojawia się jeszcze napis "Samolot z prezydentem miał problemy z lądowaniem w Smoleńsku". Początkowo Kuźniar błędnie identyfikuje samolot jako Jak-40. Chwilę później Kuźniar wymienia pierwsze nazwiska z listy pasażerów Tupolewa. Bardzo emocjonalnie reaguje Wojciech Olejniczak:Zobacz kompilację filmów z informacjami z 10 kwietnia 2010 r., m.in. z telewizji Polsat News i TVN24:Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Poranek 10 kwietnia 2010. Stacje telewizyjne przerywają program [WIDEO]
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 3

  W pierwszej godzinie po katastrofie dziennikarze popełnili dwa fatalne w skutkach błędy.
  1) Źle przetłumaczono informację z rosyjskiej agencji, mówiącą, że samolot zrobił cztery okrążenia lotniska, zastanawiając się, czy lądować, czy nie lądować?
  Przetłumaczono to na "cztery podejścia do lądowania.
  2) Redaktor prowadzący program w TVN24, ni w pięć, ni w dziewiętnaście stwierdził, że przyczyną katastrofy były błędy pilotów. Było to około pół godziny po katastrofie.

  Oba błędy można tłumaczyć zdenerwowaniem dziennikarzy, ale jest to jednak przykłady skrajnego nieprofesjonalizmu.

 • skynet1234

  Oceniono 1 raz 1

  I teraz warto włączyć te relacje w komputerze a w telewizji to co się dzieje na Krakowskim Przedmieściu i jakie hece urządza Jarek... Wstyd, żenada, brak słów... Nawet nie wiem jak to komentować...

 • pro-contra

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda, że NIKT w Polsce nie ma odwagi przytoczyć sprawozdań (informacji) zachodnich (w tym amerykańskich) stacji telewizyjnych.
  Dopiero wtedy zakotłowałoby się w polskim kociołku smoleńskim, aż strach...

 • aniapuszek

  Oceniono 5 razy -5

  W pierwszym komentarzu dziennikarskim była informacja, że naoczny świadek widział jak samolot jeszcze w powietrzu wyglądał jak jedna wielka kula ognia.. Powtarzam jeszcze w powietrzu, czyli musiał być jakiś wybuch, bo samolot płonął tuż nad ziemią ale jeszcze w powietrzu jak leciał.
  Pooglądajcie sobie pierwsze minuty po katastrofie i relacje w TVP INFO.

 • demolka666

  Oceniono 7 razy -5

  tvn24 już w środku nocy rozpoczął wielkie onanizowanie się tematem smoleńskim... czy oni w tej stacji powariowali? pisobolszewia pluje im w pyski a szczekacze z tej stacji mówią, że deszcz pada... żenada, co dla kasy można z siebie zrobić - sprzedajną dziewkę, uważają że są obiektywni... buahahaha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX