Rząd przekonuje spotami. "Wydłużenie wieku emerytalnego to nie kaprys, to konieczność" [WIDEO]

Rząd rozpoczął kampanię informacyjną, która ma przekonać społeczeństwo o tym, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne. - Rząd pomylił kolejność, kampania powinna być prowadzona dużo wcześniej. Dwa spoty tego nie załatwią - komentowała na antenie TOK FM Joanna Solska z "Polityki".
Dwa spoty, jeden zatytułowany "Demografia", a drugi "Stopniowość", mają przekonać społeczeństwo do tego, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne. Kampania ma potrwać przez najbliższe dwa tygodnie. W pierwszym spocie widzimy rodzinę w trzech etapach życia - w każdym z nich coraz starszą. Dowiadujemy się, że polska rodzina jeszcze 30 lat temu wyglądała inaczej. Żyjemy dłużej, ale rodzi się mniej dzieci, a społeczeństwo się starzeje. "Bez reformy zabraknie nam rąk do pracy" - przekonuje rząd za pośrednictwem spotów informacyjnych.Drugi spot został zatytułowany "Stopniowość". Występuje w nim kobieta, która mówi, że właśnie miała przejść na emeryturę, a przez reformę musi pracować jeszcze przez siedem lat. Lektor wyjaśnia, że reforma obejmie w pełni tylko te kobiety, które dziś mają 38 lat."To niepoważne traktowanie ludzi"

- Mam pretensje do polityków - sprawa konieczności wydłużenia wieku emerytalnego jest oczywista od co najmniej 15 lat. Przez te lata politycy powinni nas do tego przekonywać. Należało wydłużyć wiek emerytalny, kiedy była koniunktura na pracę, kiedy rozwijające się firmy zatrudniały pracowników - mówiła na antenie Radia TOK FM Joanna Solska, dziennikarka "Polityki".

- Czy można mieć pretensje do ludzi, że zaufali rządzącym, gdy ci przekonywali, że reforma emerytalna nie jest konieczna? Teraz te same osoby odwracają kota ogonem, bo już jest po wyborach i mówią, że zmiana jest konieczna. To niepoważne traktowanie ludzi - twierdzi Solska.

Rząd zabrał się za późno za kampanię

- Kampania informacyjna powinna być prowadzona dużo wcześniej. Władza pomyliła kolejność. Rozmowa ze społeczeństwem musi być długa i odpowiadać na pojedyncze pytania. Dwa spoty tego nie załatwią - twierdzi Solska. Według niej kampania powinna być przeprowadzona w telewizji publicznej na długo przed poinformowaniem społeczeństwa o rządowym projekcie "67". - Przed rządem stoi poważny problem, a zabrał się za niego za późno - dodaje dziennikarka.

Organizatorami kampanii są cztery ministerstwa: Sprawiedliwości, Finansów, Pracy i Polityki Społecznej, Spraw Wewnętrznych oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rząd uruchomił także stronę emerytura.gov.pl, na której znajdziemy wszystkich informacje na temat rządowego projektu wydłużenia wieku emerytalnego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
Rząd przekonuje spotami. "Wydłużenie wieku emerytalnego to nie kaprys, to konieczność" [WIDEO]
Zaloguj się
 • alien0

  Oceniono 40 razy 40

  Niech zrobią spoty pokazujące przeżeranie pieniędzy podatników przez rzesze nadmiarowych urzędników, 35-40 letnich emerytów i wszystkich tych którzy za swojego życia zarabiali w przeliczeniu po 50-100 dolarów a dziś mają po 1000 dolarów emerytury.....Za to Ci którzy dziś zarabiają w przeliczeniu po 1000-1500 dolarów będą mieć głodową emeryturę w wysokości 200 - 300 dolarów.....Kuriozum....

 • rr0309

  Oceniono 38 razy 26

  Propaganda jak za póżnego Gierka. Od razu widać że to skok na kasę bezbronnych ludzi. Bo porządek trzeba zaczynać od siebie. GDZIE TE OBIECANKI: likwidacja senatu, ograniczenie pOsłów do 300szt, nie mówiąc już o 3 x 15 ???.

 • gordon26

  Oceniono 10 razy 10

  Może spocik ile odłożył pieniędzy ze SWOICH składek 35 letni emeryt , ile będzie żył na emeryturze ile to będzie kosztowało ale oczywiście nie Państwo tylko przyszłych emerytów. później wstawka ile odłożył uczciwie pracujący do 67 roku ile będzie żył na emeryturze i oczywiście ile dostanie dzięki darmozjadom których utrzymuje przez większość swojego życia

  Prawdy się boicie Tchórze ?? Tu też socjotechnika jest potrzebna? Za czyje pieniądze te reklamy? Ja muszę Wam płacić byście sobie ze mnie kpili?

  Zapytajcie ludzi czy chcą utrzymywać darmozjadów??
  wy boicie się palonych opon???
  ale społeczeństwo nie. to nas odróżnia.

  KROWY DOIĆ
  a nie rządzić

 • kr3cik

  Oceniono 6 razy 6

  Zgodnie z prawem uchwalenie i uprawomocnienie się ustawy emerytalnej wydłużającej wiek emerytalny będzie naruszeniem praw nabytych (do odejścia na emeryturę w wieku 65 lat ) wszystkich obywateli, którzy pracują i wpłacają składki do ZUS. Proponuję więc pozew zbiorowy przeciwko Państwu Polskiemu :)

 • kedar.1982

  Oceniono 5 razy 5

  Co za bzdury, po to tworzono system kapitałowy, aby właśnie nie wydłużać wieku - ile zarobisz tyle masz, a państwo gwarantuje minimum, ale rząd stwierdził, że lepiej jednak aby ludzie zamiast do OFE wpłacali do ZUS, bo rząd lepiej będzie rządzić cudzymi pieniędzmi... A to jak mu zabraknie to wiek podwyższy, a to nowe regulacje przejścia na emeryturę, tak więc można zbierać całe życie i dowiedzieć się, że dostanie się g...

 • konto_live

  Oceniono 7 razy 5

  Tusk weź nie pie...i zlikwiduj KRUS

 • kirgar

  Oceniono 4 razy 4

  odejdz Tusku precz, sen sie skonczył ,propaganda juz niedziala,

 • dalniamichal

  Oceniono 4 razy 4

  Czekam na spot informacyjny pod tytułem: "Spie...liśmy. Za ponad 20 lat PRL-bis przeprasza koalicja rządząca od 89 roku: PO, PSL, PIS, SLD wraz z satelitami."

 • ilpadrino666

  Oceniono 4 razy 4

  Brakuje mi w tym spocie:
  1. Policjanta.
  2. Prokuratora.
  3. Sędziego.
  4. Funkcjonariusza Straży Granicznej.
  5. Funkcjonariusza Służby Więziennej.
  6. Żołnierza (z biura tzw. trepa).
  itd....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX