Trybunał w Strasburgu: Polska źle traktuje tzw. więźniów niebezpiecznych

Sposób, w jaki traktuje się tzw. więźniów niebezpiecznych w polskich więzieniach, narusza zakaz tortur i nieludzkiego traktowania - głosi orzeczenie Trybunału w Strasburgu, o którym czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
Bezustanny monitoring za pomocą kamer, odosobnienie, kontrola osobista łącznie ze sprawdzaniem odbytu przy każdym wyjściu i powrocie do celi, poruszanie się poza celą tylko w kajdanach na rękach i nogach, ograniczenie kontaktu z rodziną, cenzura korespondencji, brak zajęć kulturalnych i terapeutycznych - wszystko to stosowane naraz i przez nieograniczony okres Trybunał Praw Człowieka ocenił jako okrutne traktowanie.

- Ten wyrok oznacza, że polskie przepisy o warunkach odbywania kary przez więźniów zaliczonych do kategorii niebezpiecznych powinny zostać zmienione - ocenia dla "Gazety" Maria Ejchart z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która napisała dla Trybunału tzw. opinię przyjaciela sądu w jednej z dwóch rozpatrzonych we wtorek spraw.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Trybunał w Strasburgu: Polska źle traktuje tzw. więźniów niebezpiecznych
Zaloguj się
  • gogo2012

    0

    Hihi, to jakieś żałosne
    idźcie łosie ze strassburga oraz inne dziwaki i się zajmijcie swoim brejvikiem który się wychował na tym waszym miekkim sercu i twardej dupie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX