Ostatni dzień na rozliczenie podatku za 2011. Czas do północy

Dziś ostatni dzień na rozliczenie podatku dochodowego za 2011 rok od osób fizycznych. Do północy można wysłać PIT do urzędu skarbowego pocztą lub przez internet.
- Można też złożyć PIT w urzędzie skarbowym osobiście - mówi zastępczyni naczelnika Urzędu Skarbowego Warszawa-Mokotów Bogusława Dygaszewicz. Urzędy zwykle pracują do 18, ale także po tej godzinie do północy będzie można wrzucić PIT do urny w budynku urzędu skarbowego.

Dotąd rozliczyło się około 70 proc. podatników. Jak szacuje Bogusława Dygaszewicz, jeden procent podatku na organizacje pożytku publicznego przekazuje obecnie ponad 90 proc. podatników.

Zastępczyni zwraca też uwagę, że część osób wypełnia PIT-y z błędami. Podatnicy najczęściej podają swój NIP zamiast płatnika podatku, czyli pracodawcy, robią błędy rachunkowe, często też zapominają podpisać swoje zeznanie podatkowe.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Ostatni dzień na rozliczenie podatku za 2011. Czas do północy
Zaloguj się
  • wtoku.pl

    0

    Już nie mogę słuchać o tych PITach. Dlaczego nie przedstawicie system z Estonii? Mały kraj, na pewno nie bogaty, ale oszczędzający używając informatykę. Każdy obywatel może sprawdzić, który urzędnik sprawdzał jego dane i dlaczego. To jest przejrzystość, który nas system nie oferuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX