Dziś w nocy zostanie zamknięta Marszałkowska. Zobacz, jak teraz jeździć po stolicy

Dziś w nocy zostanie wstrzymany ruch na Marszałkowskiej. Tramwaje wracają od 2 maja w al. Jana Pawła II, tamtędy też pojadą dwie linie z Marszałkowskiej. Autobusy będą mieć poszatkowane trasy. Normalnie zacznie kursować metro. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.
Ruch na wysokości Świętokrzyskiej zostanie wstrzymany w nocy z wtorku na środę 2 maja. Przygotowania do remontu trwały już od kilku tygodni. Jeszcze przed kilkoma dniami montowano tablice z trasami objazdów. Trzeba ich rozwiesić dziesiątki - od Żoliborza po Mokotów.

Przed nami najtrudniejszy etap budowy II linii metra. Do tej pory paraliż komunikacyjny dawał się we znaki głównie na Pradze, gdzie wykopy pod przyszłą stację Dworzec Wileński przecinają od jesieni Targową. W lewobrzeżnej części Warszawy mimo licznych objazdów można było jeszcze jakoś wytrzymać. Kiedy jednak zabraknie Marszałkowskiej, będzie już naprawdę ciężko, o czym przekonamy się pierwszego dnia po powrocie warszawiaków z długiej majówki, czyli 7 maja w poniedziałek.

Zmiany w komunikacji

W środę po zamknięciu Marszałkowskiej na czas budowy stacji metra Świętokrzyska pasażerów czeka dużo ważnych zmian w komunikacji. Musimy się przyzwyczaić do nowych tras tramwajów i autobusów. Objazdy potrwają aż do drugiej połowy września.

W cierpliwość będą musieli uzbroić się kierowcy. Marszałkowską od południa dojedziemy jednym pasem do zawrotki na wysokości ul. Moniuszki i Sezamu. Pasy bliżej zamkniętego torowiska zamienią się w parkingi. Możliwy będzie skręt z Marszałkowskiej w ul. Widok (uwaga na zmianę kierunku ruchu!), Złotą (między Sawą a Juniorem) i Sienkiewicza.

Od strony Królewskiej na Marszałkowskiej też pozostanie tylko jeden pas ruchu i parking pośrodku jezdni. Dojedziemy nią do ul. Rysiej - można tu będzie skręcać w lewo do pl. Dąbrowskiego i Jasnej lub zawrócić w kierunku pl. Bankowego.Główne objazdy zamkniętej Marszałkowskiej prowadzą przez al. Jana Pawła II i Wisłostradę. Żeby ułatwić kierowcom przejazd, na niektórych skrzyżowaniach zmieni się organizacja ruchu. Przed rondem koło Rotundy powstaną dwa pasy do skrętu w lewo - od strony pl. Konstytucji w Al. Jerozolimskie do Dworca Centralnego.

Na Marszałkowskiej przed Królewską kierowcy zastaną tylko jeden pas do jazdy na wprost (na odcinek kończący się zawrotką i skrętem w ul. Rysią) i po jednym pasie do skrętu w prawo (do al. Jana Pawła II) i w lewo (do pl. Piłsudskiego).

Na ul. Andersa przed pl. Bankowym będzie tylko jeden pas do jazdy na wprost (w kierunku zamkniętej Marszałkowskiej), z drugiego skręcimy w prawo w al. "Solidarności" (w stronę Woli). Z kolei kierowcy jadący z Woli al. "Solidarności" będą mogli skręcić w lewo - w ul. Andersa na Muranów i Żoliborz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM