Durczok: Nagły atak niemieckiej miłości do Tymoszenko zalatuje fałszem

Niemcy jakoś nie byli równie radykalni, kiedy sąd wtrącał Tymoszenko do celi ani gdy Kreml pakował do łagru Michaiła Chodorkowskiego - pisze Kamil Durczok w felietonie we ?Wprost?.
"Ukraiński partner w ostatnich miesiącach zamiast futbolu z sadystycznym upodobaniem uprawia damski boks" - pisze Durczok. - "Już wiadomo, że piłkarskie święto odbędzie się w cieniu krat, za którymi Janukowycz posadził swoją polityczną rywalkę".

"Janukowycz towarzystwo do loży zawsze znajdzie"

Dziennikarz ocenia jednak, że "w stwierdzeniu, że bojkot Euro zaboli prezydenta Ukrainy, jest sporo przesady". "Janukowyczowi nikt wejściówki na stadion nie zabierze. Finał mistrzostw i tak obejrzy z honorowej loży. I czy Barroso z Westerwellem zbojkotują jego zaproszenie teraz, czy po mistrzostwach - dla łamiącego prawa i demokrację prezydenta nie ma to większego znaczenia. Więc między bajki włożyć trzeba wizje, w których Wiktor Janukowycz wyje i nie śpi po nocach, bo finału nie obejrzy z Angelą Merkel" - ocenia.

Durczok stwierdza też, że "nie wierzy w bojkoty totalne" i gdy Niemcy nie przyjadą, to przyjedzie ktoś inny. "Towarzystwo do loży zawsze się znajdzie. Z Unii albo i spoza. Kłopotów z frekwencją nie będzie" - pisze.

Durczok krytykuje Niemcy i PiS

"Ten nagły atak niemieckiej miłości do Julii Tymoszenko z kilometra zalatuje fałszem" - pisze Durczok. - "Jakoś nie byli równie radykalni ani nie nawoływali do bojkotu, kiedy sąd z naruszeniem minimalnych reguł uczciwego procesu wtrącał do celi polityka. (...) Ale w tamtym czasie radykalny kurs wobec Ukrainy nie był Niemcom potrzebny. Podobnie jak nie czuli nagłej potrzeby bojkotu Kremla, kiedy ten pakował do łagru Michaiła Chodorkowskiego" - dodaje.

Durczok krytycznie ocenia też apele PiS o bojkot Ukrainy. "Panowie! Widziały gały, co brały! Wiedzieliście doskonale, z kim wchodzicie w spółkę, to za waszych rządów rozstrzygała się bitwa o Euro i wygraliśmy wyścig. To wasz minister ściskał się w tańcu radości najpierw w prezesem Listkiewiczem, a potem z ukraińskimi wspólnikami. Więc jak wam do tej pory nie przeszkadzało, to teraz trzeba tę żabę zjeść do końca" - pisze.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Durczok: Nagły atak niemieckiej miłości do Tymoszenko zalatuje fałszem
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 14 razy 12

  Tamo od razu zalatuje fałszem, gazem zalatuje i naftą.
  Idzie o półbilonowy kontrakt rusko-amerykański.
  Na boki aż będzie chlapać od konfitur. Trzeba się załapać.

 • tegepe

  Oceniono 24 razy -14

  To, że pan Durczok jest znanym dziennikarzem, nie znaczy, że wszystko, co pisze, jest słuszne. A forma tej jego przytoczonej w powyższym tekście wypowiedzi ("ukraiński partner... z sadystycznym upodobaniem uprawia damski boks", "Janukowycz wyje i nie śpi po nocach", okraszone kilkoma wytartymi zwrotami frazeologicznymi typu "widziały gały co brały!" i "trzeba tę żabę zjeść do końca") nie czyni jego wypowiedź bardziej atrakcyjną. Szkoda, że media są zdominowane przez tzw. opiniotwórczych dziennikarze, gdy tymczasem specjalistów od spraw międzynarodowych bynajmniej nie brakuje, ale ich głosu w zasadzie nie bierze się pod uwagę.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 18 razy 12

  Polityka to nie "sentymenty" ani tym bardziej "resentymenty"...Polityka to ewentualne zyski .Nasze elyty pełne magistrów historii i na poziomie magistra historii zhisteryzowane walczą o przysłowiowy "ostatni guzik"...ostaje się zatem z reguły pętelka .....

 • passtorian

  Oceniono 2 razy 2

  Duraczok moze i ma jezor w gebie ale skad ten facio wzial damskiego boksera w Janukowiczu? To tak jakbym ja znalazl dodatkowa litere w jego nazwisku. Glupie, no nie?

 • demetria11

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Redaktorze! Pan szuka prawdy w Pisie?! Hipokryzja to ich religia.

 • najdul6

  Oceniono 2 razy 0

  Durczok tak i tak jest durniem i zostanie durniem , ten frajer myśli że wszystkie rozumy pozjadał,pilnuj swego raka żeby się nie obudził palancie

 • gebe14

  0

  nie fałszem tylko kasą... za milion euro tez bym bojkotował..
  ta baba ma kase i płaci za to...

 • passtorian

  0

  Duraczok klepie rowno to gowno.

 • peter-123

  Oceniono 1 raz -1

  Zapomnial, ze sie wyrwal kostusze spod kosy. Tez koniunkturalista , generacja nie najlepiej wyksztalcona. Pisze brednie w "Wprost" , przepraszam dorabia, bo ma za malo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX