Grzegorz Lato o łamaniu praw człowieka na Ukrainie: To nie jest moja sprawa

PZPN, FIFA i UEFA są apolityczne. Ukraina jest demokratycznym krajem i sama musi swoje problemy rozwiązać - stwierdził Grzegorz Lato w RMF FM, komentując apele o bojkot Euro 2012 na Ukrainie.


Lato kwestię odebrania Euro Ukrainie określił mianem "żartu". - Obydwa kraje włożyły olbrzymią pracę w organizację, wydały olbrzymie pieniądze. Patrząc na to wszystko, co się u nas stało, to jest prawie 100 mld złotych polskich. To jest 1000, chyba, kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, nowe lotniska, modernizacja kolei, stadiony przepiękne. To samo jest na Ukrainie - mówił.

"Ukraina jest krajem demokratycznym"

Prezes PZPN stwierdził, że zarówno jego organizacja, jak i FIFA czy UEFA "nie bawią się w politykę". - Zresztą jest oświadczenie Michela Platiniego, takie oświadczenie o przestrzeganiu praw człowieka, i tyle. Ukraina jest demokratycznym krajem, ma swoje sądownictwo, ma swój tryb wyborczy, tak że nie mieszamy się do żadnej polityki - powiedział.

Lato zbagatelizował też groźbę bojkotu ze strony polityków. - Część polityków mówi o bojkocie, nie wie, co mówi. Bo chciałbym zobaczyć, jak będą Niemcy grali w finale w Kijowie z Anglikami, ilu polityków przyjedzie - ironizował.

- Czy pana, Grzegorza Laty, nie boli to, co dzieje się na Ukrainie? - pytał Piasecki. - Nie jest to moja sprawa. Ja myślę, że to powinni sobie Ukraińcy sami rozwiązać, i myślę, że znajdą sposób na rozwiązanie - odpowiedział krótko.

"Tomaszewski należał do PRON, niech zrobi rachunek sumienia"

Jan Tomaszewski, były kolega Laty z boiska, określił polską reprezentację na Euro mianem "hańby narodowej" i powiedział, że są w niej "Niemcy, Francuzi i jeden kryminalista".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Grzegorz Lato o łamaniu praw człowieka na Ukrainie: To nie jest moja sprawa
Zaloguj się
 • papl1987

  Oceniono 7 razy 7

  ,,Część polityków mówi o bojkocie, nie wie, co mówi. Bo chciałbym zobaczyć, jak będą Niemcy grali w finale w Kijowie z Anglikami, ilu polityków przyjedzie - ironizował.'' - Można Pana Grzegorza L. lubić lub nie, ale ciekawe ilu polityków, obecnie bojkotujących ukraińską część EURO 2012, zostanie przyłapanych przez dziennikarzy na Ukrainie. Zapewne, jak zwykle, będą się tłumaczyć że zostali źle zrozumiani, sytuacja się zmieniła, a właściwie to nie wiedzą o co ta cała afera, przecież oni są na urlopie, a że na Ukrainie w tym czasie jest EURO to przecież nie ich wina ;-)

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 2

  Łamanie praw człowieka stanie się pańską sprawą jak po imprezie zgodnie
  z zapowiedziami dobiorą panu do żopy. Wtedy się pan na nie będzie powoływał. W celi.

 • rotterdamus

  Oceniono 1 raz 1

  Rece opadaja.wychodzi na to ,ze w tym kraju,kazdy /prawie/kazdego,straszy czyms tam...czyli teczkami i przeszloscia wyciagana na zawolanie ,jak krolika z cylindra.Lato ,w tym wywiadzie niby nie interesuje sie polityka,ale dziala w/g starych schematow SB.Jak wy Nas nie przestaniecie szkalowac...to MY na Was mamy teczki pelne gowna ,ktore jak sie wylejemy, bedzie brzydko wokol Was pachniec na dlugie lata...Obrzydliwy typ o mentalnosci dawnego partyjniaka.Lato stal sie obrzydliwy!

 • najdul6

  Oceniono 5 razy 1

  I tu pana popieram panie Lato,co nas obchodzi Ukraina czy Polską się też tak przejmują że naprzykład ktoś siedzie w areszcie wydobywczym niewinnie ????

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 0

  .....oczywiście, że prawa człowieka Laty nie interesują.... jego interesuje kasa, piwo i golonka....

 • czytelnik52

  Oceniono 4 razy 0

  Na całym świecie by zostać prezesem - nawet piłki kopanej- trzeba umieć pisać i czytać.
  Okazuje się, że nie w polsce!!!

 • jadonis

  Oceniono 3 razy -3

  Panie redaktorku gdzie jest moj komentarz ?

 • jadonis

  Oceniono 3 razy -3

  To jest prawda,co mafie to obchodzi i naczelnego Mafiozo ?-

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX