Farmaceutka nie chciała sprzedać pigułek: "Zrobiła mi wykład o antykoncepcji"

Klauzula sumienia dla aptekarzy już działa - portal świdnica24.pl opisuje przypadek klientki Euro-Apteki w świdnickim Tesco, której farmaceutka nie chciała sprzedać pigułek antykoncepcyjnych. Przy innych klientach zrobiła jej wykład o zgubnych skutkach antykoncepcji.
Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę. Jedna z mieszkanek Świdnicy postanowiła zrealizować w Euro-Aptece receptę wypisaną przez ginekologa.

"Powiedziała, że mogę iść do innej apteki"

- Moje zdumienie nie miało granic, gdy farmaceutka odmówiła i wzięła mnie na bok. Całą sytuację obserwowali klienci, których akurat było bardzo dużo. Stwierdziła, że na sprzedanie tabletek nie pozwala jej sumienie. Szczegółowo zaczęła opisywać skutki ich przyjmowania. Dodała, że mogę iść do innej apteki - opisywała kobieta w rozmowie z portalem świdnica24.pl.

Klientka odmówiła i zażądała rozmowy z kierownikiem apteki. Farmaceutka nie chciała podać numeru przełożonej, sama do niej zadzwoniła i podała słuchawkę klientce. Kierowniczka apteki stwierdziła, że nic nie zrobi, bo "nie może wpływać na swoich pracowników". - Nie poddałam się. Poprosiłam o zmianę obsługi. Pojawiła się po kilkunastu minutach inna pani i sprzedała tabletki bez żadnych problemów czy komentarzy - opisuje.

Kobieta w rozmowie ze świdnickim portalem nie kryje oburzenia sytuacją. - Tabletki przepisał lekarz, jakim prawem farmaceuta podważa jego decyzję i jeszcze robi mi wykłady? A poza tym jestem dorosłą kobietą i matką, mam prawo do decydowania o własnym życiu - mówi.

Dyrektor Euro-Apteki: Wyciągniemy konsekwencje

Portal świdnica24.pl skontaktował się z farmaceutką, która odmówiła sprzedaży pigułek. Aptekarka potwierdziła sytuację, ale nie zgodziła się na rozmowę.

Piotr Chudy, dyrektor regionalny Euro-Apteki, powiedział, że farmaceuci zatrudnieni w tych aptekach nie mogą odmówić sprzedaży leku przepisanego na receptę. Zapewnił, że sprawa zostanie zbadana i wobec pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje, jeśli informacje się potwierdzą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Farmaceutka nie chciała sprzedać pigułek: "Zrobiła mi wykład o antykoncepcji"
Zaloguj się
 • daboni

  Oceniono 30 razy 26

  Ciekaw jestem co by "farmaceutka" zrobiła, gdyby w tym momencie klientka podała jej do podpisu oświadczenie, że w razie zajścia w ciąże klientki "farmaceutka" bierze na siebie wszelkie finansowe konsekwencje od ciąży do 18 roku życia potomka... (albo jeżeli to była kwestia zdrowotna, to, że bierze na siebie konsekwencje utraty zdrowia klientki). "Moralność" i inne filozofie, najłatwiej się stosuje na innych, gdy dla stosującego nie pociąga to żadnych konsekwencji...

 • nintom

  Oceniono 31 razy 25

  to jest właśnie rzecz. KTÓRA MNIE ODRZUCIŁA OD KOŚCIOŁA - ci tzw. chrześcijanie - to ludzie, którzy zapominają, że ich Chrystus testował chrześcijan "kto jest bez winy - niech pierwszy rzuci kamieniem..."

  chcą wprowadzić terror tam, gdzie żyją - wszyscy mają się stosować do ich (tzw. chrześcijan) zasad niezależnie od tego, jaka jest ich religia i poglądy

 • big_gadu

  Oceniono 25 razy 23

  Brawo - niech chowa twoje dzieci,

  niedlugo będzie aptekarz co nie sprzeda antybiotków bo szkodzą,

  a on leczy homeopatycznie !

 • demolka666

  Oceniono 24 razy 22

  już nigdy niczego nie kupie w tej sieci aptek, niech właściciele wiedzą, że jak zatrudniają moherową bandę, to klientów mieć nie będą :) namawiam innych do tego, żeby dać znać zarządowi tej sieci aptek, że mogą stracić wielu klientów :)

 • limanowa2009

  Oceniono 21 razy 21

  Nawiedzeni do klasztoru. A ja bym taką aptekę omijał z daleka i namawiał do tego innych.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 23 razy 21

  Drodzy PT Użytkownicy w związku z powyższym proszę omijać apteki;
  .
  EURO-APTEKI- bo tam straszy.
  .
  To apteki sieciowe. Gdybym miał odrobiną współczucia dla kretynizmu byłoby mi żal kobiety.
  Szkoda miejsca pracy. Niech św. Chlodwald, patron prod.gwoździ nad nią się miłuje.

 • metropolitanmuseum90

  Oceniono 18 razy 18

  Za chwilę odmówią sprzedania alkoholu dorosłemu, bo to niezdrowe, nie sprzedadzą słodyczy osobie z nadwagą, bo wiedzą co dla niej lepsze, ciężarnej nie dadzą farby do włosów, a kulawemu hulajnogi. Bo ich Sumienie mówi im co dla NAS dobre. Banda zidiociałych sektowców.

 • niko41

  Oceniono 22 razy 18

  Nie chce sprzedawac lekow na recepte,to niech sprzedaje buraki na straganie!

 • krukpl

  Oceniono 17 razy 15

  Do Klientki bo nie wiem jakie imię użyć , po co sie męczyłaś trzeba było podnieś głos i spytać SKORO SUMIENIE NIE POZWALA TOBIE SPRZEDAĆ LEKU Z RECEPTY WYPISANEJ PRZEZ LEKARZA WIEC MOJE SUMIENIE NIE POZWALA MI WYDAĆ MOICH PIENIĘDZY W TEJ APTECE A DO TŁUMU CIEKAWE CZY CO JESZCZE SUMIENIE JEJ ZABRANIA SPRZEDAĆ ciekawe ilu by wyszło do innej apteki a kierowniczka nie może wpływać na pracownice co za jaja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX