Zderzenie pociągów na warszawskiej Pradze. 2 osoby lekko ranne

Dwie osoby zostały ranne po czołowym zderzeniu dwóch pociągów w Warszawie. W okolicach ronda Starzyńskiego doszło do kolizji składu Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Krzysztof Łańcucki, zderzenie nie było groźne. Inne pociągi mogą być opóźnione o 30 minut.
Masz zdjęcie? Wiesz więcej? Poinformuj Alert24>>

Na warszawskiej Pradze zderzyły się podmiejskie pociągi. O godz. 5.45 w stojący na peronie pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej z Legionowa do Warszawy uderzył skład Kolei Mazowieckich Warszawa Gdańska - Ciechanów.Dotychczas udało się ustalić, że w stojący na peronie pociąg SKM uderzył jadący z niewielką prędkością skład Kolei Mazowieckich. Nie wiadomo, dlaczego dwa pociągi jadące w przeciwnym kierunku znalazły się na tym samym torze. Na miejscu wypadku są przedstawiciele prokuratury oraz komisji, która ma wyjaśnić przyczyny wypadku. Uszkodzone składy zostaną odholowane, gdy komisja zakończy prace.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Krzysztof Łańcucki zapowiada, że inne pociągi będą musiały korzystać z objazdów. Składy jadące w kierunku stacji Warszawa Gdańska kierowane są w stronę linii średnicowej. Dojadą do stacji Warszawa Wschodnia lub na Dworzec Centralny. Utrudnienia po wypadku potrwają kilka godzin.

DOSTĘP PREMIUM