O. Rydzyk jutro w sądzie ze zwolennikami. Bój o TV Trwam

Jutro w warszawskim sądzie administracyjnym może być gorąco. Fundacja ojca Rydzyka poskarżyła się na brak miejsca na multipleksie cyfrowym i zachęca do przyjścia na rozprawę swoich sympatyków - pisze ?Gazeta Wyborcza?.
To kolejna odsłona sporu o Telewizję Trwam. Jutro Sąd Administracyjny w Warszawie zajmie się skargą fundacji ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis na nieprzyznanie jej miejsca na multipleksie cyfrowym. Awantura wywołana przez prawicowe media ciągnie się od pół roku. Ojciec Rydzyk, bez względu na decyzję sądu, już jest w niej wygranym. Nie tylko on zyskał.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji to teraz dla mediów ojca Rydzyka wróg numer jeden. "PrzeTRWAMy pogańskich Dworaków" (chodzi o szefa KRRiT Jana Dworaka) - takie transparenty trzymali obrońcy Trwam na manifestacjach w całej Polsce, ostatnio w Słupsku, Zamościu i Przemyślu.

Jutro w sądzie też na pewno będzie tłoczno - do przyjścia na rozprawę zachęcają media Rydzyka i prawicowe portale. Społeczny Komitet Obrony Wolnych Mediów wzywa w internecie do "pilnej i wielkiej mobilizacji sił". - Dowiaduje się, że ten sąd był ustawiony jakoś przez prezydenta Kwaśniewskiego i on ma na niego wielki wpływ - mówił o. Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
O. Rydzyk jutro w sądzie ze zwolennikami. Bój o TV Trwam
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 24 razy 20

  Kiedy wreszcie powstanie jakiś ruch społeczny OBRONY POLSKICH KATOLIKÓW przed Rydzykiem i równie pogańskim Episkopatem ?

 • rot.leszek

  Oceniono 23 razy 17

  A My normalni ludzie przeTRWAMy was! oszolomow naczele z waszym goru najwiekszym hochsztaplerem w dziejach panstwa polskiego Rydzykiem Tadeuszem vel Multiplex

 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 16

  Złodziej walczy o swoje. A świętym ludziom rosną kłopoty.
  Do posłanki z miłosierdzia Bożego dobiera się policja:
  www.tvn24.pl/-1,1745440,0,1,zaplacila-za-rydzyka-policja-chce-uchylenia-immunitetu,wiadomosc.html

 • emeryt4405

  Oceniono 13 razy 13

  Protest protestem, ale dlaczego ten chłopaczyna trzyma w rękach banderę Polskiej Marynarki Handlowej? Czyżby Rydzyk, przez niektórych zwany ojcem, wyciągał swoje długie łapy również po wyżej wspomnianą flotę? Jeżeli taka jeszcze jest!

 • piotr_kolec

  Oceniono 13 razy 7

  A ja się pytam i w pytaniach nie spocznę
  Gdzie Ojczulku się podziały pieniądze na Stocznię?
  Pamiętam, jak moja babcia z ubogiej renciny
  Wysupłała pieniądze na ten cel, szczytny niby

  Jak odkładała grosiki z mozołem
  I dzieliła się wszystkim ze swoim kościołem
  To na dzwon w kaplicy, a to Radyjo
  Na lekarza niestety już babce nie starczyło

 • karoshi.report

  Oceniono 8 razy 6

  Pan Bozia pokarał o.Multiplexa rwą kulszową...siedzi w Krojantach w Borach Tucholskich i zażywa odnowy biologicznej pod troskliwą opieką fachowców tamtejszego ośrodka....ciekawe czy odnowiony (nie tylko w duchu świetnym) stawi się zagrzewać swoje charty na jutrzejszym mitingu mającym na celu przemówienie Sądowi do podjęcia jedynie słusznej decyzji...

 • neumarkt

  Oceniono 6 razy 4

  Jest się czego bać! Jeżeli wyrok Sądu będzie dla Muchomorka niekorzystny, napewno rzuci na Wysoki Sąd FATWĘ! Wtedy na Sąd padnie siedem plag egipskich! A zebrana w sądzie moherowsko-pisowska publika zawoła: Apage Satanas!

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 3

  ....myślę, że Rydzyk pójdzie do piekla, tam, gdzie jego miejsce jest...... tylko, szatanie, proszę, nie chcę siedzieć z nim w tym samym kotle - może sikać do smoły....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX