"Na Euro ma wszystko lśnić". Sanepid intensywnie kontroluje

PRZEGLĄD PRASY. Miejsca, które będą odwiedzać kibice, mają lśnić - takie nieformalne polecenie wydał sanepid. Armia inspektorów sanitarnych rozpoczęła intensywne i zaostrzone kontrole w sklepach, restauracjach i na dworcach - pisze dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna".
Pod lupę - oprócz miejsc kluczowych, takich jak dworce i duże restauracje - zostały wzięte nawet najmniejsze sklepiki oraz lokale gastronomiczne, również te przy autostradach. W dniu meczu w każdym z miast gospodarzy sklepy mają być skontrolowane jeszcze raz. "Jesteśmy do tego przygotowani" - mówi Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dodaje, że w sanepidzie kontrole przeprowadza 1,5 tys. osób.

Z Warsu do szpitala?

Miejsca, które nie spełniają wymogów i zagrażają zdrowiu, mają być zamykane. Niewiele brakowało, a taki los spotkałby hotel, w którym ma mieszkać reprezentacja Czech, a w którym wykryto niebezpieczne bakterie. Według sanepidu w najgorszym stanie są dworce, niewiele lepiej jest w kolejowym Warsie.

Czytaj cały artykuł w "Dziennik Gazeta Prawna"

Bójka w ukraińskim parlamencie - opozycja rzuciła się na rządzących [ZDJĘCIA] >>


Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
"Na Euro ma wszystko lśnić". Sanepid intensywnie kontroluje
Zaloguj się
 • maradix

  Oceniono 5 razy 5

  Sanepid? Gdzie oni są na co dzień? Teraz sprawdzają tam, gdzie i tak nie ma się do czego przyczepić... Dziwna, podejrzana instytucja, której przydałaby się kontrola.

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  Po €ro możecie im naskoczyć. W końcu to administracja rządowa. Podwyżki tak, robota...

 • arezo

  Oceniono 2 razy 0

  Jak fajnie że sanepid dba o turystów....
  Swojego czasu, zgłosiłem do sanepidu że w dniu gorączek 30 stopniowych, sklepikarz przywiózł do sklepu ,swoim samochodem (złomkom bez klimatyzacji) lody i inne wyroby nabiałowe, włożył je w stanie "płynnym" do zamrażalek sklepowych...zwróciłem mu uwagę że to jest karygodne...zostałem wyśmiany.
  Najprzykrzejsze że tak samo zostałem wyśmiany po zgłoszeniu do sanepidu...powiedziano mi
  "Ten pan ma zezwolenia i to on powinien dbać o higienę żywności"
  CZY W POLSCE SANEPID TO NIE JEST WIELKA KPINA?

 • rot.leszek

  Oceniono 2 razy 0

  Jak na Kubie Ma" lsnic" dla turystow..!! A po Euro juz nie musi bo turysci wyjada?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX