"Staruchowi" postawiono zarzut handlu narkotykami. Szefa kiboli Legii aresztowano na trzy miesiące

Nieformalnemu szefowi bojówki Legii Warszawa Piotrowi S., pseudonim "Staruch," postawiono zarzut handlu narkotykami. "Staruch" został zatrzymany wczoraj wraz z innymi podejrzewanymi o handel narkotykami. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
- Podejrzany usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu nie mniej niż kilograma amfetaminy - mówi "Gazecie Stołecznej" prok. Zbigniew Jaskólski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Wśród zatrzymanych wczoraj 42 osób są bojówkarze trzech klubów piłkarskich. Zatrzymania przeprowadzono na polecenie warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej m.in. w Warszawie, Elblągu i Kętrzynie.

Prokuratorzy wysłali do sądu wnioski o areszt dla 32 z nich. Większości, podobnie jak "Staruchowi", postawiono zarzut handlu narkotykami, niektórym - także zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wymuszenia.

Śledztwo ws. gangu Szkatuły

Jak podała prokuratura, do zatrzymań doszło w ramach śledztwa obejmującego działalność zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, w tym tzw. grupy Szkatuły, zajmującej się głównie przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu.

Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej zbliżonych do policji wynika, że zatrzymane osoby są związane z grupami przestępczymi zajmującymi się m.in. wymuszeniami, handlem narkotykami, bójkami i pobiciami.

RM FM ustaliło także, że przed Euro 2012 CBŚ planuje kolejne zatrzymania związane ze środowiskiem pseudokibiców. Służby odkryły powiązania odłamu gangu Rafała S. pseudonim "Szkatuła" z bojówkarzami klubów piłkarskich. Pomagają oni gangsterom rozprowadzać narkotyki wśród kibiców trzech klubów.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
"Staruchowi" postawiono zarzut handlu narkotykami. Szefa kiboli Legii aresztowano na trzy miesiące
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 9

  "Bezprecedensowy atak na wielkiego patriotę, honorowego członka PiS, autorytetu moralnego
  dla państwa Romaszewskich. Pozostanie w naszych sercach jako męczennik za wiarę.
  Naród żąda, aby był pochowany na Wawelu, obok innego wielkiego syna obozu narodowo-katolickiego."

 • wiosenka-19

  Oceniono 6 razy 6

  Rozumiem ze bedzie go bronil Romaszewski a Kempa juz zbiera kase na kaucje .Prezes zwola konferencje prasowa na ktorej oskarzy premiera Tuska o prowokacje.Patriotow zamykaja!!!!!!

 • aqmika

  Oceniono 5 razy 5

  Akcja oczyszczania terenu przed EURO, ale można się obawiać, że po zawodach wszystko wróci do normy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX