Rekord cenowy. 11 km szynobusem na krakowskie lotnisko za 19 zł

Przewozy Regionalne po raz kolejny podnoszą ceny za przejazd szynobusami z centrum Krakowa na lotnisko w Balicach. Od 1 czerwca za tę przyjemność zapłacimy 19 zł, aż o 7 zł więcej niż do tej pory. A to tylko 11-kilometrowa trasa.
Szynobusy ze względu na stan torów z Dworca Głównego w Krakowie do Portu Lotniczego w Balicach jadą dość wolno, bo aż 15 minut. Ale nie przeszkadza to Przewozom Regionalnym po raz kolejny podnieść ceny biletów na to połączenie. Od 1 czerwca za przejazd zapłacimy o 7 zł więcej niż do tej pory, czyli 19 zł.

Podwyżki z 30 gr do 3 zł

- Wszystko przez to, że tą trasą kursują spalinowe, a nie elektryczne pociągi - mówi Barbara Węgrzynek z Małopolskich Przewozów Regionalnych. Jej zdaniem wzrost cen biletów jest spowodowany ciągłymi podwyżkami cen paliw.

Dlatego też podwyżki dotyczą również większości połączeń w Małopolsce. Ceny za przejazdy wzrosną od 30 groszy do nawet 3 złotych. W przypadku połączenia z Balicami Przewozy Regionalne przygotowały zniżki dla grup.

1 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów w całej Polsce. W Małopolsce ponownie na tory wyjedzie pociąg papieski z Krakowa do Wadowic. Po zakończeniu remontu powinny wrócić połączenia z Wieliczką. W całej Polsce zostaną uruchomione dodatkowe połączenia przed Euro między miastami, w których rozgrywane będą mecze Euro 2012. Szczegóły na www.rozklad-pkp.pl.

DOSTĘP PREMIUM