Nowak: Chamstwo ze strony ochrony nie może być tolerowane. Jestem po stronie blogera

- Chamstwo i brak kultury ze strony ochrony nie mogą być tolerowane. Bezwzględnie jestem po stronie blogera. Nie można nikogo obrażać, nie można nikomu grozić. Dlatego PKP oferuje mu pomoc prawną, jeżeli będzie chciał złożyć doniesienie do prokuratury - powiedział minister Sławomir Nowak w odpowiedzi na wczorajszy incydent na Dworcu Centralnym.
Sławomir Nowak, odnosząc się do sprawy blogera, który nagrał bulwersujące zachowanie kolegów ochroniarzy na Dworcu Centralnym, zapewnił, że "stoi po stronie internauty". - Wiem, że firma Zubrzycki wyciągnęła już konsekwencje wobec osoby zamieszanej w ten incydent - powiedział.

Minister podkreślił, że podobne sytuacje nie mają prawa się powtórzyć, a od firmy ochroniarskiej zażądał wyciągnięcia konsekwencji wobec jej pracownika zamieszanego w zdarzenie.Wczoraj pisaliśmy o incydencie na Dworcu Centralnym. Do śpiącego na ławce mężczyzny podszedł tam ochroniarz z nieumundurowanymi kolegami. Jeden z nich uderzył mężczyznę. Zdarzenie nagrał bloger. Po paru sekundach blogera dopadła inna grupa osiłków - jak się okazuje, też zakolegowanych z ochroniarzami. Kazali skasować zdjęcia. Grozili śmiercią.

DOSTĘP PREMIUM