Rosjanie w Bristolu: przywitali ich klaszczący kibice i Solidarni [ZDJĘCIA]

Rosyjską reprezentację przed hotelem Bristol powitali fani futbolu i... kilka osób z Solidarnych 2010. Jeden z mężczyzn przyniósł ze sobą transparent. - "Nie chcemy święta ruskiej flagi" oraz "I tak przegracie wszystkie mecze" - krzyczał po polsku i po rosyjsku.
Zobacz zdjęcia>>Luksusowy hotel Bristol z okazji przyjazdu piłkarzy z Rosji wywiesił flagę Federacji oraz ubrał pracowników hotelu w koszulki z logo reprezentacji. Wejście odgrodzono barierkami, za którymi tłoczyli się fani piłki.

Solidarni zapewniali reporterkę TOK FM, że cieszą się z przyjazdu Rosjan. Tłumaczyli jednak, że plakat ze zdjęciami ofiar katastrofy smoleńskiej z napisem "Oni zginęli, my będziemy trwać" ma "piłkarzom uzmysłowić, co tam się stało. Chcemy, żeby to zostało wyjaśnione."Nie wszyscy jednak byli tak pokojowo nastawieni. Jeden z mężczyzn krzyczał po polsku i rosyjsku: "Nie chcemy święta ruskiej flagi" oraz "I tak przegracie wszystkie mecze".

Nie wszystkim zgromadzonym przed hotelem takie manifestacje się podobały. "Gazeta Stołeczna" cytuje jednego z przechodniów na Krakowskim Przedmieściu: Na pewno nie jest to najlepszy pomysł, to, co tutaj robią. To nie jest związane ze sportem i to nie robi dobrej reklamy dla nas na Euro - mówił.

Rosyjski dziennikarz przed hotelem mówił: - Rozumiemy ludzi, którzy tutaj przyszli, bo dla nich to tragedia. My rozmawiamy o sporcie, nie o polityce.Drużyna z Rosji będzie mieszkać w luksusowym hotelu podczas Euro. Jej obecność nie podoba się środowiskom prawicowym, które na 10 czerwca, kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, planują manifestację.

Minister sportu Joanna Mucha próbowała negocjować z Rosjanami miejsce ich pobytu, aby uniknąć zgrzytów. Rosjanie jednak nie zgodzili się na zmianę hotelu.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Rosjanie w Bristolu: przywitali ich klaszczący kibice i Solidarni [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • chri-s48

  Oceniono 34 razy 28

  Zaczyna się w i o c h a solidarnych 2010 - może tak strzecha a nie namiot ?

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 27 razy 27

  Poj.by jednak nie wytrzymały...Chory kraj.

 • rot.leszek

  Oceniono 32 razy 26

  Bydlo z sekty solidarii 2010 jednak nie zawiodlo Przyszli zademonstrowac swoje przedmiesiaczkowe "bole"

 • limanowa2009

  Oceniono 21 razy 21

  Ten idiota myśli że to piłkarze podłożyli bombę. Tyle miłości w tych solidarnych, a rano jak zwykle klęczał przed ołtarzem i powtarzał za pasterzem" I wybacz nam nasze winy jak i my wybaczamy"

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 14

  Solidarni (z PIS-em) ... Co im innego pozostało jak w głupoty Kaczyńskiego brnąć aż do unicestwienia w wyborach ? BREDZĘ WIĘC JESTEM !!!

 • gebe14

  Oceniono 12 razy 10

  głosujcie dalej na pis oszołomy

 • j4s4

  Oceniono 8 razy 6

  ... i zapewne przed przylotem rosyjskich piłkarzy do USA dał drapaka ekspert solidarnych?

 • promemo

  Oceniono 8 razy 4

  A gdzie, do cholery, była policja ? Za co my płacimy podatki ?? Co robi rząd tego kraju ???
  Relacja w Sport-Express.ru: "Prowokacja była, nie słowna ale wizualna - plakat"."
  I taki obrazek "Polaka - gospodarza EURO2012" rozszedł się na całą Rosję, i nie tylko.
  Jakim prawem banda proPiSowskich fanatyków poniża mnie ( i Was również ! ) w oczach cudzoziemców ??? Jak długo jeszcze będzie to tolerowane ???

  football.sport-express.ru/euro2012/reviews/22296/

 • aniapuszek

  Oceniono 12 razy 2

  Takie skrajności w czasie Euro nie powinny mieć miejsca, to tylko szkodzi pamięci tych ludzi którzy zginęli w tym samolocie. Czas najwyższy żeby PIS i PO na zawsze odeszły z polityki, bo podzieliły naród, a do tego źle rządzą!!!!
  PO to złodzieje, a PIS zadymiarze, którzy nie potrafią wyjść poza swój światopogląd.
  POlacy przestańcie głosować na PIS, PO, PSL i Ruch Palikota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX