Sfilmowani przez sklepikarza rabusie z Poznania złapani

Czterech młodych mężczyzn, którzy okradali sklep w poznańskiej dzielnicy Łazarz, wpadło w ręce policji. To triumf właściciela sklepu, który po serii kradzieży zaczął zamieszczać w sieci filmy z nagraniami kradzieży. Trwa poszukiwanie kolegów rabusiów, którzy zaatakowali sklepikarza butelką.
O Marku Obtułowiczu, sklepikarzu z poznańskiego Łazarza jako pierwszy napisał serwis Alert24.pl. Sklepikarz zaczął umieszczać na swoim koncie w serwisie YouTube nagrania pokazujące złodziei w jego sklepie. Kiedy jednak prawdopodobnie koledzy złodziei realnie zagrozili zdrowiu i życiu mężczyzny - wtargnęli do sklepu i rzucili w niego butelką po piwie - zawiadomił policję. A ta zadziałała szybko.

Policja zatrzymała złodziei, szuka ich kolegów

- Osoby, które okradały sklep, zostały już złapane - poinformował portal Poznań.NaszeMiasto.pl Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Jeden z zatrzymanych jest nieletni, pozostali odpowiedzą przed sądem jak dorośli. 17- i 18-latkowie są znani policji. Przyznali się do winy. Grozi im grzywna do 5 tys. zł, ograniczenie wolności lub areszt. Trwa poszukiwanie napastników - prawdopodobnie kolegów złodziei - którzy rzucili w sklepikarza butelką.DOSTĘP PREMIUM