Upublicznione zdjęcia rosyjskich kiboli

Wrocławska prokuratura wyraziła zgodę na upublicznienie zdjęć sześciu pseudokibiców, którzy brali udział w pobiciu stewardów we Wrocławiu po meczu Czechy - Rosja. Zdjęcia pojawiły się już na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.
Pięciu Rosjan podejrzewanych jest o pobicie stewardów, a jeden o odpalenie rac na stadionie podczas meczu. Do zdarzenia doszło w trakcie spotkania Rosja - Czechy, po tym jak jeden z kibiców odpalił racę. Gdy pracownicy ochrony próbowali go zatrzymać, zostali zaatakowani przez grupę kibiców.



Na kilkudziesięciosekundowym filmie zamieszczonym w sieci przez samych Rosjan widać, jak agresywny młodzian atakuje stewarda w zielonej kamizelce, a potem obrywają inni "zieloni". Steward w pomarańczowej kamizelce próbuje rozdzielić bijących się, ale szybko zostaje przewrócony i skopany. Do szpitala odwieziono w sumie czterech poszkodowanych stewardów.

Na podstawie analizy nagrań z monitoringu policja wytypowała 12 rosyjskich kibiców, którzy mieli brać udział w pobiciu. W rozmowie z Gazeta.pl Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, stwierdził, że prawdopodobnie prokuratura wyrazi zgodę na upublicznienie wizerunku pozostałych sześciu Rosjan uczestniczących w zdarzeniu.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział, że policjanci będą starali się zatrzymać osoby, które mogły dopuścić się pobicia.

Niesamowite! Tłumy po horyzont! Strefy kibica pękają w szwach [FOTO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Upublicznione zdjęcia rosyjskich kiboli
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 1

  ODPUKAĆ... to tylko "pojedyncze" bójki a nie walki między kibicami a reakcja UEFA jest dość energiczna i dotyczy również Niemców... Ale poczekajmy do 12-tego jak nam Ruscy złoją skórę na boisku...

 • duokwak

  Oceniono 3 razy -1

  Złapać zjebów i oddać ruskiej milicji,a oni biją tak:
  www.youtube.com/watch?v=JIgaLzJr1fw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX