Zignorujmy politycznych awanturników, tak jak kibice zignorowali bandytów

PRZEGLĄD PRASY. "Piękny mecz, emocjonujące widowisko, piękne zachowanie tak Polaków, jak i Rosjan. Bandy chuliganów i ich burdy nie zepsuły święta" - pisze Andrzej Talaga w dzisiejszej "Rzeczpospolitej", komentując wczorajsze incydenty przed meczem Polska - Rosja.
Publicysta "Rz" obawia się, że wczorajsze zdarzenia mogą zostać wykorzystane przez "politycznych awanturników", którzy być może będą chcieli "siać niechęć między nami". Uważa, że jeśli do tego celu będą wykorzystać bijatyki, to należy ich zignorować tak jak polscy i rosyjscy kibice zignorowali wczorajszych "bandziorów", którzy próbowali rozpętać awanturę na większą skalę, a zostali "osamotnieni".

Talaga stwierdza, że "miażdżąca większość" kibiców nie była zainteresowana i nie miała zamiaru brać udziału w bójkach przy moście Poniatowskiego podczas przemarszu Rosjan. "Ludzie woleli w przyjaźni i spokoju przeżywać widowisko na stadionie" - pisze. Chwali organizację mistrzostw i działania policji, która "izolując burdy bez nadmiernej brutalności, punktowo namierzała chuliganów".Czytaj cały komentarz w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zadymy i bijatyki podczas przemarszu rosyjskich kibiców [ZDJĘCIA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Kto wygra mecz Polska - Czechy?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Zignorujmy politycznych awanturników, tak jak kibice zignorowali bandytów
Zaloguj się
 • aldisek

  Oceniono 26 razy 24

  To pewnie ci "prawdziwi polscy patrioci" J.Kaczyńskiego.

 • qret1n

  Oceniono 22 razy 18

  Dosyć już tego ignorowania! Ciągle tylko: „nieznacący margines” i: „nie ma się czym prejmować”. Tylko dzięki ignorowaniu wciąż tych kretynów przybywa. To my, jako społeczeństwo powinniśmy wydać walkę wszelkim formom kibolstwa. I tych w szalikach i tych w krawatach.

 • paw73

  Oceniono 15 razy 15

  Wojnę kiboli rozkręcili dziennikarze, gazety codzienne na jedynkach " Rosjanie przemaszerują przez Warszawę" , "kto zatrzyma rosyjską hordę". To nakręca nacjonalistów z ONR, NOP itp organizacji, efekty były widoczne, przed i po meczu Polska Rosja.

 • pochodna.dx

  Oceniono 5 razy 1

  Nie "bandziorów" a bandziorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX