"Z każdym dniem Euro wychodzimy z kompleksów. Oprócz jednego - kompleksu bandytów"

180 pseudokibiców zatrzymanych - taki jest bilans wczorajszego meczu Polska-Rosja. - Wychodzimy z kompleksów podczas Euro. Został nam tylko kompleks bandytów - komentował wczorajsze zamieszki Jan Wróbel w Poranku TOK FM.
Bójki rozpoczęły się wczoraj podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili na Stadion Narodowy. Jak przyznał dzień po meczu rzecznik warszawskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali w sumie ok. 180 osób, w tym ponad 150 Polaków i ponad 20 Rosjan.

- To taka kategoria ludzi, którzy chodzą na mecze, aby nie dojść na mecz, lecz po drodze ubawić się w bójkę, gonitwę, a jak się całkiem uda, to i w skopanie kogoś w dziesięć osób na jednego - komentował Jan Wróbel.

Piknik i fanatyzm?

Prowadzący Poranek TOK FM odniósł się też do artykułu z "Gazety Polskiej". - Wojciech Mucha opisuje w tygodniku los kibica - że ci bardziej skłonni do fanatyzmu i agresji są wypychani przez współczesną piłkę nożną, na rzecz piknikowego kibicowania. Przez to kibicowanie staje się mniej ciekawe. Autor dogryza tym samym Michałowi Figurskiemu, który miałby prowadzić doping niezbyt udanie na Stadionie Narodowym - opisywał Wróbel.

- Ja jednak mam nadzieję, że można połączyć piknik z fanatyzmem - w mądrych dawkach. To może dać piękną syntezę - podsumował publicysta.

Kto wygra mecz Polska - Czechy?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
"Z każdym dniem Euro wychodzimy z kompleksów. Oprócz jednego - kompleksu bandytów"
Zaloguj się
 • rwiwawa

  Oceniono 54 razy 52

  Można problem z chuliganami rozwiązać w prosty sposób. Gdy pojawia się grupa ludzi i zaczynają wznosić rasistowskie hasła, policja powinna reagować natychmiast, aresztując ich autorów. Nie rozumiem dlaczego policja czeka na rozwijanie się sytuacji. Przecież propagowanie rasistowskich treści jest zabronione, więc można działać w zarodku zamiast czekać na eskalację i dramatyczne ich następstwa.

 • korada-1928

  Oceniono 36 razy 30

  150 polskich chuliganow ze 180 aresztowanych ( t.j. bijacych rosyjskich kibicow), mowi za siebie. Wszyscy oni niesli w sobie nienawisc wskrzeszona przez Jaroslawa, to byli " prawdziwi polacy"!

 • batura3

  Oceniono 29 razy 29

  ci kibole, to przcież wg Kempy z partryjki SP (hahahaha) są prawdziwymi patriotami:) Pani K> - dlaczego teraz nie daje pani głosu??? A Pan senatorze Romaszewski???? Wstyd?????????

 • queserasera

  Oceniono 17 razy 15

  "Został nam tylko kompleks bandytów"

  No cóż, nikt nie jest bez wad :)

 • afeu

  Oceniono 19 razy 15

  strzelać z ostrej amunicji. po trzeciej zadymie już nie będzie komu dymić

 • puch_puch

  Oceniono 13 razy 11

  warszawka sie bawi, warszawka polske sławi
  jak tzreba siedza cicho i ludzi porywa licho
  jak godnosci trzeba
  potrafimy wszystko z....

 • biorytmix

  Oceniono 6 razy 6

  piłka nożna wyzwala większą agresję niż boks

  oraz uczucia stadne na poziomie troglodytów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX