Wielowieyska: Prezesie, czekamy na głos w sprawie tej bandy prymitywów przed stadionem

O warszawskich starciach kiboli polskich z rosyjskimi szeroko rozpisywały się zagraniczne media. Teraz swojemu potępieniu dla zachowania chuliganów wyraz dają kolejni politycy. Jarosława Kaczyńskiego do tablicy wywołuje w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej? Dominika Wielowieyska.
W wyniku burd, które miały miejsce przed wtorkowym meczem Polska - Rosja, zatrzymano 184 osoby, z których wczoraj kilka już skazano. Publicystka "Gazety" uważa, że jeżeli prezes PiS nie zwoła wkrótce konferencji prasowej, na której zachowanie kiboli surowo potępi, będzie to oznaczać, że "przykłada rękę do niszczenia wizerunku naszego kraju na świeci".

Wielowieyska o kibolskiej wojnie z policją pisze, że był to "przerażający widok zła, szowinizmu, głupoty w najczystszej postaci", który pokazały światowe media. W Polsce według niej do wtorkowych wydarzeń nie przywiązano odpowiedniej wagi, dlatego potrzebna jest reakcja "wszystkich polityków od prawa do lewa".

Pierwszy wypowiedzieć się powinien właśnie Kaczyński, bo - jak pisze dziennikarka - "politycy jego partii poręczali za kiboli tylko dlatego, że ci pojawiali się na uroczystościach rocznicy Powstania Warszawskiego", a radny PiS dodatkowo pochwalił kiboli, którzy w starciach z Rosjanami "bronili honoru Polski".

Więcej czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (78)
Wielowieyska: Prezesie, czekamy na głos w sprawie tej bandy prymitywów przed stadionem
Zaloguj się
 • emerytgw

  Oceniono 41 razy 29

  Radny Pis i pis-kundel Brudziński ośmielają sie nie tylko obrażać władze stolicy i premiera ale bełkocą w obronie chuliganów , atakujących Rosjan. Trzeba być wyjątkowo wrednym, aby opowiadać w mediach takie bzdety. Gdzie jest ten pis-prezes, żeby zabrać głos i ostro potępić kiboli ? Milczy bo mu na rękę,że coś złego dzieje się w kraju. Będzie można zwalić na premiera i legalne władze. To jest właśnie ta perfidna i nikczemna pis-sekta.

 • fojs

  Oceniono 29 razy 23

  Myślę że nie tylko PiS powinien bić się w piersi ale i wszelkiej maści OBROŃCY PRAW CZŁOWIEKA ,niemal wszyskie media z Gazetą Polskąl TVN.i Radiem Maryja, na czele.
  Bóg Honor i Ojczyzna to sztandar Bohaterów a nie idiotów i bandziorów.

 • chri-s48

  Oceniono 21 razy 21

  W sprawach błahych,nie mających znaczenia ,tylko żeby dopiec opozycji prezes organizuje konferencje prasowe nawet kilka razy w tygodniu ,ale w sprawie bandytyzmu stadionowego panuje złowróżbna cisza.
  Czyżby potępienie i odcięcie się od tych zadym, pokazujących nasz kraj w złym świetle na świecie stawia Kaczyńskiego w niezręcznej sytuacji ? Czyżby zabrakło mu odwagi, czy jest tak głupi,że nie widzi ,że działa na szkodę Polski ? A może jego doradcy zaczynają mieć na niego większy wpływ niż kropelka zdrowego rozsądku ? A może czeka na pierwsze kroki o.Rydzyka ? To rzeczywiście może świadczyć o stanie psychicznym " prawdziwego polskiego patrioty".

 • neostrada72

  Oceniono 29 razy 17

  To było do przewidzenia.Ludzie Kaczyńskiego podgrzawali atmosferę,z kiboli zrobili patriotów walczących z znienawidzoną Rosją,jakby piłkarz mieli cokolwiek wspólnego z historyczną przeszłościa.Wstyd i hańba.

 • vorpal_saber

  Oceniono 20 razy 16

  Przecież Jarosław Polskę Zostaw nie potępi własnych wyborców :)

 • amg53

  Oceniono 26 razy 16

  Prezes nie ma czasu,aktualnie liczy kasę partyjną na grzywny dla kiboli

 • arche556

  Oceniono 17 razy 15

  Prymitywi, kibole, ich nie potępi. To przecież jego elektorat jest..

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 18 razy 14

  Policja złoiła mu armię aż głos stracił ..wyjechał na daczę jak Koba w 1941...

 • kuchel

  Oceniono 15 razy 13

  mnie naprawde nie interesuje co Kaczynski ma do powiedzenia, zawsze plecie bzdury, ktore w rownie bzdurny sposob potem tlumaczy Hofman. Z reszta Kaczynski zabral juz glos w tej sprawie - niejaki Blaszczak powiedzial, ze te chuliganskie zamieszki to wina Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX