Protest przed meczem w Gdańsku: maszyny budowlane zablokują drogę dojazdową na stadion

Ok. 60 maszyn budowlanych ma zablokować dziś główną drogę prowadzącą na stadion PGE Arena w Gdańsku, na którym rozegra się mecz Hiszpania - Chorwacja. Protestować będzie do 100 podwykonawców upadłej spółki Hydrobudowa, którzy domagają się zapłaty ok. 50 mln zł za swoją pracę.
Firma Hydrobudowa, generalny wykonawca gdańskiej Trasy Słowackiego, ogłosiła upadłość, nie zapłaciwszy za pracę podwykonawcom z całego kraju. Pracownicy tych firm, którzy domagają się ok. 50 mln zł zapłaty, postanowili zademonstrować swoje niezadowolenie tuż przed meczem Hiszpania - Chorwacja - informuje trójmiejska "Gazeta".

O kłopotach finansowych do niedawna jednej z największych firm budowlanych w Polsce media donosiły od miesięcy. Manifestacja ok. 50-60 podwykonawców z kilkudziesięcioma maszynami budowlanymi ma się rozpocząć dziś o godz. 16.30 i potrwać aż do 20.30. Mecz rozpoczyna się o 20.45.

ZTM: Korzystajcie z miejskiego transportu

Demonstracja, która według planu ma się odbyć w newralgicznym punkcie przy Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu, może spowodować poważne utrudnienia w dotarciu na stadion. ZTM zapewnia jednak, że "w związku z blokadą ma opracowane awaryjne plany funkcjonowania transportu publicznego, a dojazd na stadion będzie zapewniony".

Władze Gdańska apelują jednak o korzystanie z komunikacji miejskiej. Ze względu na mecz niektóre ulice (Słowackiego, Kościuszki, Kochanowskiego, Jana z Kolna, Uczniowska, Marynarki Polskiej) będą po południu i wieczorem zamknięte dla ruchu. Zmienią się trasy przejazdu części tramwajów i autobusów.

DOSTĘP PREMIUM