"Zmiana trenera nie załatwia sprawy. Na odnowę futbolu potrzeba 4-6 lat konsekwentnej pracy"

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie widzi na stanowisku nowego trenera piłkarskiej kadry człowieka spoza Polski. - Stawiałbym na młode pokolenie polskich trenerów. Można mówić o Skorży, Zielińskim, Probierzu. A jest więcej takich zdolnych młodych Polaków - zapewniał w TOK FM. Kwaśniewski typuje, że Euro zakończy się sukcesem Hiszpanii.
Po porażce z Czechami jednym z najczęściej powtarzanych pytań jest: kto zostanie następcą Franciszka Smudy?

- Bardziej szukałbym w Polsce. I to kogoś, kto zna polski futbol, bo to daje nadzieję, że wyłowi kogoś młodego z mniej znanych piłkarzy. Stawiałbym na młode pokolenie trenerów. Mają doświadczenie, znają ligę i świat, mówią po angielsku i są komunikatywni - uważa Aleksander Kwaśniewski.

Na kogo stawia były prezydent? - Można mówić o Macieju Skorży, Jacek Zieliński, Michale Probierzu. A jest więcej takich zdolnych młodych Polaków - podkreślał gość magazynu "Strefa Euro" w TOK FM.

Kwaśniewski nie ma wątpliwości, że sama zmiana trenera nie załatwia sprawy. - Jak widać, łatwiej zbudować piękne stadiony, niż zbudować dobrą drużynę. Na odnowę futbolu potrzeba 4-6 lat konsekwentnej pracy. To nie stanie się w dwa miesiące - stwierdził były prezydent, zapalony kibic.

Zdaniem gościa TOK FM konieczne są poważne zmiany systemowe. - Trzeba wykorzystać orliki, dać etaty dla instruktorów. I tworzyć powszechny ruch gry w piłkę, z którego urodzą się talenty. Trzeba uporządkować sprawy piłki klubowej. Trzeba stworzyć kilka zasad, np. że w każdej drużynie ekstraklasy sześciu graczy to Polacy - wyliczał Aleksander Kwaśniewski.

Na boisku najlepsza będzie Hiszpania

Nim zrealizują się marzenia byłego prezydenta o odnowie polskiej piłki nożnej, poznamy mistrza Europy.

Kto wygra według Kwaśniewskiego? - Ciągle stawiam na Hiszpanię. Ale będzie miała konkurencję w postaci Niemiec i Francji. Moim zdaniem Francuzi mogą pokazać wielką grę. Bo w odróżnieniu od Hiszpanów są głodni sukcesów - mówił gość magazynu "Strefa Euro".

Ale mimo wszystko były prezydent nie wyklucza, że objawi nam się jeszcze jakiś "czarny koń" mistrzostw. - Bo przecież zawsze się pokazywał. Dwa razy piłkarskie ME wygrały reprezentacje, na które nikt nie postawiłby złamanego grosza. Osiem lat temu byli to Grecy. A w 1992 roku Duńczycy - przypomniał Kwaśniewski.

Euro już bez reprezentacji Polski "No i dzięki Bogu koniec". BLOG EWY WANAT>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
"Zmiana trenera nie załatwia sprawy. Na odnowę futbolu potrzeba 4-6 lat konsekwentnej pracy"
Zaloguj się
 • max-dog

  Oceniono 3 razy 3

  O jakiej zmianie trenera mowa ? Przecież samo wyłanianie i układanie w tym wyłanianiu kosztowało by Pana Lato dużo zmartwień, wysiłku oraz zabiegów, aby było tak jak on tylko chce. Nie mówiąc, że dyskusja społeczna opóźniała by ten proces, który oceniam po sytuacji na ok 6 miesięcy- a tu eliminacja za pasem !!!
  Tylko trener Smuda musi spić do końca rezultaty swoje "strategi". Poza tym, nikt poważny nie będzie chciał zadawać się z PZPN i podpisywać umowę, powiedzmy niezależną dla nowego trenera. Leo Benhaker to przekazał wszystkim poza granicami tego polskiego grajdoła, a młode wilczki emerytowanych od niedawna polskich piłkarzyków rwą się do tego, że aż huczy. Czy o to nam chodzi , o następnego dupoliza PZPN ?

 • sprawazlewa

  Oceniono 3 razy 3

  "Na odnowę futbolu potrzeba 4-6 lat konsekwentnej pracy" Optymistyczne! Bo według moich wyliczeń potrzeba 10-12 lat, pod warunkiem, że zaczniemy już jutro ( albo dziś).Ale najpierw musi być sensowny pomysł, pieniądze i KONSEKWENCJA W DZIAŁANIU.

 • jwarenn

  Oceniono 3 razy 1

  Odezwał się tow. Min. Sportu schyłkowej PRL . To wtedy właśnie powstał ten chory układ.

 • anna22290

  Oceniono 1 raz 1

  to te okolo 25 lat od czasu swietnosci polskiego zespolu to jeszcze za malo ? to moze polscy pilkarze wygrywaja tak raz na 100 lat w poprzednim wieku juz bylo a teraz to musimy czekac na koncowke naszego wieku minimum te 50 70 lat LADNA PERSPEKTYWA

 • peter-123

  Oceniono 1 raz -1

  Ten sie wszedzie ostatnio melduje. Czyzby dotknal go kryzs finansowy ? My to znamy i tych korepetycji nie potrzebujemy. Ot aparatczyk od sportu i mlodziezy.

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego zachodni nauczyciele są nie mile widziani a ich uczniowie tak? Może w piłkarskiej dydaktyce też lewicowa inteligencja ma inne zdanie niż Europejczycy Zachodu?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 3 razy -3

  "KA" - były penalizatorze pykania buszka - aktualny zwolenniku trawki, zakłamany komunisto redagujący RAZEM, "ministrze sportu", prezydenciku wybrany dwoma chorymi procentami, człowieku o 2. twarzach: wielkiej , nalanej i rumianej, nieszczęśliwie chorym na jakieś pie...ty (córka wie, tłumaczyła na wizji co tatkowi dolega.. dotyczy twarzy pierwszej, ładnej), oraz szczupłej, w niebieskiej etoli światła odbitego od błękitnych oczu... milcz, proszę - wie wtykaj się we wszystko co publiczne, poproś czarnego prezia z WDC by ci dał jakąś fuchę, byś mógł pieprzyć farmazony innym, co cię nie znają. A kysz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX