Pinior: ?Była zamówiona klatka dla więźniów torturowanych przez CIA"

Senator Józef Pinior opowiada o szokujących dokumentach w śledztwie w sprawie tajnej bazy CIA w placówce wywiadu w Kiejkutach. Np. rachunek wystawiony przez polskiego przedsiębiorcę za zrobienie klatki - mówi ?Gazecie Wyborczej? Pinior.


W aktach śledztwa jest notatka, że placówka wywiadu w Kiejkutach, gdy istniała tam tajna baz CIA, zamówiła u polskiego producenta klatkę. - Na rachunku nie ma informacji, że chodzi o klatkę dla więźnia. Ale po co klatka ośrodkowi wywiadu? (...) Hodowano tam egzotyczne ptaki? Po co klatka w tajnym ośrodku śledczym CIA jak nie dla więźnia? Myślę, że to jest niestandardowe wyposażenie jak na ośrodek wywiadu. (...) W państwie prawa ludzi w więzieniu nie przetrzymuje się w klatkach - przypomina Pinior.

- Prokuratura posiada też notatkę o tym, że Amerykanie wyrzucają kiełbasy poza ogrodzenie willi w ośrodku. Kolejny przykład na surrealizm całej tej sprawy. - Ludność okoliczna zaczęła znajdować kiełbasę wokół płotu. Ludzie zaczęli spekulować, że w willi muszą mieszkać muzułmanie. Ale to amerykańscy funkcjonariusze wyrzucali tę kiełbasę, pewnie im nie smakowała. I strona polska w tej notatce zwraca uwagę Amerykanom, by kiełbasy za płot nie wyrzucali, tylko do kosza.

Cały wywiad - w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Pinior: ?Była zamówiona klatka dla więźniów torturowanych przez CIA"
Zaloguj się
 • arezo

  Oceniono 5 razy 3

  Cena samozwańczego wasalstwa będzie słona...apropos nazewnictwa "obozów koncentracyjnych" Jak będą się nazywać te "klatki" na forum międzynarodowym? "Polskie więzienia tortur" czy "Amerykańskie więzienia tortur w Polsce" ? (To tak w potrzebie nie popełnienia gafy międzynarodowej)

 • ciemnyludd

  Oceniono 7 razy 3

  Jeżeli już mam być szczery, TO WOLĘ TERRORYSTĘ W KLATCE niż wysadzającego przystanek tramwajowy gdzieś w Warszawie.... NIE ŁUDŹMY SIĘ że gdyby nie energiczna i skuteczna walka Ameryki z terroryzmem, nie mielibyśmy czegoś takiego w Polsce ku chwale innej równie słusznej wiary, podobnie jak nasza (patrz Jedwabne). Te "Szymany" wieją KOSMICZNĄ OBŁUDĄ jak stąd do Marsa....

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 3

  1) Myślę, że mieszkańcy Kiejkut i okolicy są doskonale zorientowani w kwestii amerykańskich tortur.

  2) Myślę, że mieszkańcy Kiejkut i okolicy są przekonani, że klauzule tajności służą ukrywaniu zbrodni.

  3) Myślę, że mieszkańcy Kiejkut i okolicy nie wierzą w to, że w Polsce prokuratura jest niezależna i nie służy tuszowaniu zbrodni, według poleceń nadchodzących "z góry".

  4) Myślę także, że nikt z mieszkańców Kiejkut i okolicy, nie wierzy w brednie o istnieniu w Polsce i w innych "krajach demokratycznych" wolnych mediów, których celem jest kontrolowanie władzy.

  Mam nadzieję, że dzięki tej sprawie, mieszkańcy Warszawy, Gdańska i Krakowa zrozumieją, że ww. instytucje tylko czasami są niezależne i tylko czasami służą społeczeństwu.

 • j4s4

  Oceniono 1 raz 1

  ... to nie była klatka tylko...żaglówka! A na tej żaglówce pracownice naukowe "Uniwersytetu Wywiadowczego" zatrudniane jako dziewice robiły wodę z mózgów zwożonym tam "talibom"! Jeden połapał się co jest grane bo "dziewice" rozmawiały po polsku, a on wcześniej nasłuchał się naszego języka, studiując...elektronikę, i dał drapaka do wody, wcześniej malując na burcie żaglówki nazwę "usług" wykonywanych na jej pokładzie!

 • demolka666

  Oceniono 4 razy 0

  piniorowi idzie w szaleństwo... szkoda - przeczytał "klatka" a zrozumiał "klatka dla taliba", przeczytał "wyrzucają kiełbasę" a dopowiedział "talibowie nie chcieli jeść kielbasy"... to są zwyczajnie dowody paranoi piniora... szkoda, żal czlowieka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX