Kowal o Wojewódzkim i Figurskim: Wypełniają stereotyp ksenofobii, o której mówiła BBC

- Ludzie, którzy się mają za oświeconych, wypełniają stereotyp, o którym niedawno robiła program BBC. Tam się mówiło, że w Polsce jest ksenofobia, i tu mamy tego przykład - komentował w TOK FM Paweł Kowal. Szef PJN komentował ?żarty? z Ukrainek Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.
Kuba Wojewódzki przeprosił Ukraińców na Facebooku za wczorajsze wypowiedzi pod adresem Ukrainek. "Jeśli każde słowo, zdanie czy żart w audycji karmiącej się absurdem (...) będą traktowane jako deklaracja światopoglądowa lub nota dyplomatyczna, to swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno". - Mam dużą rodzinę na Ukrainie, naprawdę kocham naród ukraiński i mam poważne, nie tylko seksualne, zamiary wobec tej wspaniałej nacji - mówił z kolei w swojej audycji Figurski.



- To ciekawe, co innego mówimy, co innego czytamy. Żaden nie przeprosił, a pan Wojewódzki dalej sobie stroi żarty - komentował w Popołudniu Radia TOK FM Paweł Kowal, szef PJN i eurodeputowany.

Ludzie nie potrafią mówić "przepraszam"

Zdaniem Kowala takie zachowanie to powszechna wada w Polsce. - Ludzie nie potrafią powiedzieć "przepraszam". Jakby coś podobnego powiedziano o jakimkolwiek Polaku w Stanach, byłaby burza. Wszystkie media by pokazywały, że coś tam powiedział dziennikarz w Nowym Jorku. A co się dzieje na naszym podwórku? Ludzie, którzy się mają za oświeconych, wypełniają stereotyp, o którym niedawno robiła program BBC. Tam się mówiło, że w Polsce jest ksenofobia, i tu mamy tego przykład - mówił gość TOK FM.

- Czekam, jak zareaguje kierownictwo tego radia, jak zareagują reklamodawcy. Czy oni chcą się z tym utożsamiać i czy ich to bawi? Tyle mojego komentarza - skwitował Kowal.

W jednym z porannych programów w radiu Eska Rock dziennikarze rozmawiali o jednym z meczów reprezentacji Ukrainy rozegranym podczas Euro. Wojewódzki mówił m.in., że "zachował się jak prawdziwy Polak" i "wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski dodał ze swej strony: "Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę" oraz "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił". Przeciw takim wypowiedziom zaprotestowało ukraińskie MSZ i zażądało przeprosin, a Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga wszczęła w piątek postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Kowal o Wojewódzkim i Figurskim: Wypełniają stereotyp ksenofobii, o której mówiła BBC
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 6

  OBSUWA Kuby w poziomie dowcipów trwa już od bardzo dawna, Szkoda że trzeba było aż MIĘDZYNARODOWEGO SKANDALU aby to wreszcie zauważono.

 • patriot.wr

  Oceniono 10 razy 6

  Niestety, są ludzie, którzy za pieniądze sprzedaliby swoją matkę!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 6 razy 6

  Plankton polityczny sie nawet pod durny dowcip próbuje podłączyć. Co ty chłopie zrobisz jak od eurokoryta odpadniesz?? Teraz jeszcze cie jakis dziennikarz wysłucha a potem? Będzie sie za prawdziwą pracę zabrac a nie każdą pierdołę komentować:))

 • joolspl

  Oceniono 9 razy 5

  wojewodzki i figurski ostro sie zblaznili ...zenada

 • biorytmix

  Oceniono 9 razy 5

  Oświeceni ???

  To są dwa TROLLE i nic więcej

 • malena-76

  Oceniono 6 razy 4

  już nie brońcie tak tych 2 pajaców, to jest wstyd mieć takich idiotów wsród ziomków

 • tasmaklejaca-0

  Oceniono 4 razy 4

  bydło, chamstwo i rasiści, Polska przeprasza za wojewódzkiego i tego drugiego.... RASIŚCI!!!!!!!!!!!!!!

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy 3

  ten wojewodzki to nie jest nawet WIEJSKI a figorski to widac w telewizorze jaki ;;cieniutki;;

 • wozdo

  Oceniono 3 razy 3

  dlaczego zarzygana Wyborcza,., salon, TOK FM, i inni obroncy politycznej poprawnosci nie protestują tak samo mocno jak przeciw Rydzykowi, Kaczynskiemu czy temu co nazywają podle faszyzmem

  ??????

  BO TO JEDNA MAFIA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX