Chcieli wyrzucić Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Odszedł sam

Jan Tomaszewski, znany bramkarz i poseł Prawa i Sprawiedliwości, odszedł z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Tomaszewski ubiegł Przewodniczącego Klubu Władysława Żmudę, który chciał go usunąć za krytyczne wypowiedzi dotyczące reprezentacji Polski.
"Rezygnuję z Klubu Wybitnego Reprezentanta, jeśli tak koledzy sobie życzą" - mówi Jan Tomaszewski dla TOK FM. Dodaje, że swojego zdania nie zmieni i od dzisiaj jest "byłym członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta". Zaznacza, że taką decyzję podjął sam. "Mam nadzieję, że PZPN nie wystąpi do narodu polskiego, żeby wykreślić z pamięci nazwisko Jana Tomaszewskiego" - mówi były bramkarz.

Chcieli usunąć m.in. za wypowiedzi o piłkarzach

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Żmuda wystąpił z wnioskiem o wykreślenie nazwiska Jana Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski za bulwersujące wypowiedzi pod adresem polskiej drużyny narodowej startującej w mistrzostwach Europy i poszczególnych piłkarzy, m.in. Damiena Perquisa.

Tomaszewski zrezygnował także z biletów na mecze reprezentacji Polski, które otrzymują członkowie KWRP. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie kibicuje polskiej drużynie.

Jan Tomaszewski: Nie będę kibicował Polakom

Jeszcze przed Euro 2012 Jan Tomaszewski kilkakrotnie powtarzał, że podczas mistrzostw nie będzie kibicował polskiej reprezentacji. "Brzydzę się koszulki polskiej reprezentacji ", "wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski", "nie kibicuję drużynie Smudy. Trzymam kciuki za Niemców" - mówił.

Po zabytkowym dworcu zostało zaorane pole. Tak znikła Łódź Fabryczna [ZDJĘCIA]


DOSTĘP PREMIUM