Za pozwem ws. lotu Wrony stoją prawnicze potęgi. W tym polska rekordzistka odszkodowań

Pozew przeciw Boeingowi i firmie z Newark serwisującej samolot przed ?lotem Wrony? napiszą trzy znane kancelarie odszkodowawcze. Brytyjska i amerykańska zasłynęły z walki o odszkodowania dla ofiar katastrof lotniczych. Polska kancelaria znana jest m.in. z rekordowych odszkodowań dla ofiar błędów lekarskich.
Jolanta Budzowska z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy to postrach nierzetelnych lekarzy i szpitali w całej Polsce. Członkini zarządu międzynarodowej organizacji prawników zajmujących się sprawami uszkodzeń ciała lub rozstroju zdrowia wywalczyła przed polskimi sądami dwa najwyższe w historii polskiego sądownictwa odszkodowania dla poszkodowanych pacjentów.Spece od odszkodowań piszą pozew ws. lądowania boeinga

Tym razem wspólnie z amerykańską kancelarią Wisner Law Firm i brytyjską Stewarts of London kancelaria Budzowskiej zabiera się za sprawę, w której przed amerykańskim sądem może zdobyć kolejny rekord odszkodowania do swojej kolekcji. Amerykanie i Brytyjczycy wsławili się m.in. uzyskaniem odszkodowań za fizyczny i psychiczny uszczerbek na zdrowiu dla ponad 170 pasażerów lotu australijskich linii Qantas 072. Ludzie ci przeżyli horror w 2008 r., kiedy ich samolot z powodu awarii komputera pokładowego dwukrotnie gwałtownie obniżył lot najpierw o ok. 200, potem o ok. 100 m. Przerażeni nagłym spadkiem wysokości pasażerowie żegnali się już z życiem, niektórzy długo nie otrząsnęli się z psychicznego szoku, wielu doznało obrażeń kręgosłupa i szyi.

Te same kancelarie złożyły pozwy przeciwko producentowi samolotu oraz dostawcy silników - firmie Rolls Royce - w imieniu pasażerów i załogi lotu 038 British Airways, który 17 stycznia 2008 r. rozbił się na londyńskim lotnisku Heathrow, podchodząc do lądowania - podkreśla portal NaTemat.pl, który napisał o sprawie przygotowywanego pozwu.

"Pozew nie będzie przeciw kpt. Wronie i jego załodze"

Nic dziwnego, że specjalizujące się w tego typu kwestiach prawnicze firmy wzięły na warsztat sprawę lotu 016 z Newark do Warszawy. 220 pasażerów i 11 członków załogi boeinga nie odniosło - dzięki perfekcyjnemu lądowaniu kpt. Wrony - obrażeń fizycznych. Jednak, jak twierdzi Budzowska, ciągle zgłaszają się do niej poszkodowane osoby. Mowa tu zapewne o urazach psychicznych.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl mec. Budzowska zastrzegła, że pozew będzie wymierzony wyłącznie przeciwko producentom Boeinga i firmie serwisującej. - Na pewno nie przeciwko kapitanowi Wronie oraz jego wspaniałej załodze - wyjaśniała dla Gazeta.pl prawniczka.

Awaryjne lądowanie boeinga w Warszawie

Boeing 767 "Papa Charlie" dowodzony przez kpt. Tadeusza Wronę lądował awaryjnie bez podwozia na warszawskim lotnisku 1 listopada 2011 r. Życie pasażerów uratował kunszt pilotów, którzy posadzili maszynę idealnie na pasie startowym. Śledztwo wykazało, że przyczyną problemów z podwoziem był wyciek płynu z układu hydraulicznego sterującego mechanizmem wysuwania podwozia. Wykryto też złe wskazania i przekłamania stanu układów kontrolnych, brak procedury awaryjnej na wypadek określonej sekwencji wskazań braku sprawności układu podwozia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Za pozwem ws. lotu Wrony stoją prawnicze potęgi. W tym polska rekordzistka odszkodowań
Zaloguj się
 • erwinkokoszka001

  Oceniono 12 razy 10

  Czyli lepiej by było, gdyby p. Wrona rozbił samolot i wszyscy by zginęli, proces jak smoleński ciągnął by się latami, a praprawnuki kpt Wrony spłacałyby żądania pasażerów? Ostatnio kupiłem nóż bez instrukcji obsługi i zaciąłem się w palec. Czy mogę żądać odszkodowania?

 • mok999

  Oceniono 7 razy 5

  Super, to może ja też się dopiszę do listy pozywających? Starczy mi jakieś 10 000 za straty moralne, więcej nie trzeba

 • czarny-zgrzyt

  0

  Aby mieć pełny obraz dramatyzmu tej sytuacji. Trzeba nadmienić gdzie producent montuje ten nieszczęsny bezpiecznik. A montuje o zgrozo z tyłu fotela pilota. I przez to jest narażony na przypadkowe wyłączenie np. torbą z kanapkami.

 • zdzisek1949

  Oceniono 2 razy -2

  Czyli jak rozumiem nasi cywilni piloci są niedouczeni a wcześniej twierdzono,że tylko wojskowi piloci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX