Meller kpi z Wojewódzkiego: Ja decyduję, kto jest rasistą, a kto dziwką na kolanach

"Dni długie, tygodnie, życie całe poświęcam na walkę z lenistwem pojęciowym i stereotypami" - pisze w felietonie parodiującym styl Kuby Wojewódzkiego Marcin Meller. Wykpiwa w nim tłumaczenia celebryty ws. obrażenia przez niego i Michała Figurskiego Ukrainek. "Zaś ja decyduję, kto jest rasistą, a kto dziwką na kolanach. Capito?" - czytamy na końcu tekstu Mellera.
Marcin Meller w swoim felietonie w "Newsweeku" wykpił tłumaczenia Kuby Wojewódzkiego dotyczące niewybrednych żartów z Ukrainek. Meller wcielił się w rolę tego celebryty i w groteskowy sposób opisał, co po aferze mówił Wojewódzki. "Tępy naród, durny. W Polsce bycie człowiekiem sukcesu wymaga sporego aktorskiego wysiłku. (...) Dni długie, tygodnie, życie całe poświęcam na walkę z lenistwem pojęciowym i stereotypami" - tymi słowami dziennikarz rozpoczyna felieton.

Wyśmiał następnie tłumaczenia Wojewódzkiego, że audycja była tylko kpiną z polskich stereotypów dotyczących Ukraińców. "Wczoraj na przykład zwalczałem antysemityzm. Namalowałem na warszawskich murach, w tym - z czego jestem szczególnie dumny - na synagodze Nożyków 23 gwiazdy Dawida na szubienicy, by uzmysłowić typowemu Polakowi jego antysemityzm" - czytamy w felietonie.

Meller wrócił również do sprawy obrażenia przez Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego Alvina Gajadhura, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o hinduskich korzeniach. "Niczego nie rozumie i pozwał mnie do sądów za moje oświeceniowe żarty o Ku-Klux-Klanie i jego murzinowatości. On nie ogarnia, że kiedy ja mówię, żeby siedział cicho w kraju, który jest dla niego gościnny, to chodzi mi o podkreślenie polskiej tolerancji. Ciemną ma facjatę jak diabeł Boruta, a żyć mu nad Wisłą dajemy" - napisał.

Meller kończy felieton ostrymi słowami: "Więc morda w kubeł. Pewien niemiecki klasyk mawiał, iż to on decyduje, kto jest Żydem. Zaś ja decyduję, kto jest rasistą, a kto dziwką na kolanach. Capito?"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Meller kpi z Wojewódzkiego: Ja decyduję, kto jest rasistą, a kto dziwką na kolanach
Zaloguj się
 • oby.watel

  Oceniono 24 razy 0

  Gdyby Wojewódzki i Figurski uczyli rzemiosła się od Mellera, to problemu by nie było. Bo co to w ogóle za satyra mówić o zwalnianiu Ukrainek z roboty i obudowywać chęci warunkami. Satyra to jest wtedy gdy się opisze czyny. Nic tak nie śmieszy jak przyznanie się do pomalowania synagogi, spuszczenia łomotu komuś w bramie. No tarzałem się po podłodze z całą rodziną jak czytałem tekst Mellera. To jest satyra na poziomie europejskim, a nie wiadomo czy nie światowym. A z całą pewnością PiSiowym. Zdumiewające jak wszyscy tak gorliwie starają się wykazać jakimi to chamami są Wojewódzki i Figurski, że nawet starali się przystrzyc słomy.

 • m.gawka

  Oceniono 16 razy -2

  Włos jeżył się na młodej głowie, kiedy rodzice opowiadali o Ukraińcach na Wołyniu. Mieszane uczucia nachodziły, kiedy słuchało się opowieści uczestników akcji "Wisła". Minęły lata, poznani Ukraińcy (w tym niektórzy całkowicie spolszczeni) okazali się świetnymi kompanami i niezawodnymi przyjaciółmi.
  Chyba to największa zasługa Stalina, że nas historycznie pogodził.
  Wygłupy WF'u wymierzone były w "paniczykowatość" niektórych Polaków. Nauczmy się wreszcie odróżniać sarkazm od obelgi, wszak już chyba inteligencję odbudowaliśmy po hekatombie wojennej.

 • adalbert.13

  Oceniono 15 razy 13

  "Zaś ja decyduję, kto jest rasistą, a kto dziwką na kolanach. Capito?" -
  kiedy rozum śpi budzą się upiory. Kiedy celebryci walczą, ratunek w opinii Janko Konsultanta.
  I tak gorzej się nie da.

 • iz_rael

  Oceniono 20 razy 6

  Moje pełne poparcie dla słów pana Mellera, z którym też nie zawszę się do tej pory zgadzałem. Nie cierpię butnych, pewnych siebie ludzi z monopolem na posiadanie racji w każdym aspekcie życia, zwłaszcza w świecie, który jest tak relatywistyczny jak dzisiaj. Niezależnie czy jest to Janusz Palikot, Jarosław Kaczyński czy Kuba Wojewódzki.

  Co do samego Wojewódzkiego, to myślę, że facet przejął się zbytnio rolą jaką pełni dla dzisiejszej nieprawicowej młodzieży, zapomniał, że audycje, w których występuje są audycjami czysto rozrywkowymi, a ludzie ich słuchający liczą na poprawienie humoru, a nie na mało zabawne żarty z poczwórnym dnem. Nawet panu Wojewódzkiemu wyjdzie czasem dowcip a la Strasburger. Problemem jest wówczas niedojrzałe brnięcie w zaparte. Wstyd...

 • losiu4

  Oceniono 4 razy 4

  jakoś ostatnio dziwna moda w rynszTOKU zapanowała. Albo "ironizuja", albo "szydzą", albo "kpią"... Normalnie nic sensownego nie potrafią najwyraźniej powiedzieć.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • ladywhitesnake

  Oceniono 14 razy 4

  Pan Meller podłączył się po chór święto.....ych, bo wypada, a zapomniał jaką to rasistowsko-szowinistyczną książkę popełnił z Kydryńskim. Wydaje mi się, że Wojewódzki miał dobre intencje, a Figurski mu wtórował jako mały poplecznik byle tylko przypodobać się swojemu panu. Wyszło jak zwykle. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w chórze święcie oburzonych nikt nie zastanowi się, jak naprawdę w Polsce traktuje się sprzątające tu Ukrainki: brak szacunku, problem z płatnościami, nawet molestowanie seksualne, itd. Dlaczego nikt się nie spyta Ukrainek, jak są tu traktowane? Samo oburzanie się na chamstwo panów W i F jest tylko hipokryzją pod publiczkę, bo nie o to tu naprawdę chodzi.

 • 22hanna

  Oceniono 3 razy 3

  O czym tu pisać i dyskutować. Dwaj aroganccy Panowie zachowali się w prostacki sposób, zostali za to ukarani i koniec.

 • jabbaryt

  Oceniono 2 razy 2

  Dwóch błaznów dało popis chamstwa za które słusznie zostali ukarani i na tym sprawa powinna się skończyć. Ale okazazuje się że w związku z tą sprawą tuziny autorytetów moralnych typu Olejnik, Środa czy autor obecnych dyrdymał 'usiłują zaistnieć'. Leje się sie potok pustosłowia na temat przygłupiego wicu o którym wypoadałoby zapomnieć. Wspóczuje autorom ciężko znaleźć temat w sezonie ogórkowym, ciężko zapełnić rubryke, gdy nie ma o czym pisać i do tego te upały.

 • mordellus

  Oceniono 3 razy 1

  To jednak wspaniałe, jak przy okazji tego całego zamieszanie tak wiele osób - na przykład Meller - dobrowolnie ujawniło brak polotu i jakieś takie ubóstwo umysłowe. To fascynujące, ale i przerażające.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX