Zdrojewski o ACTA: Wylano dziecko z kąpielą. Czas pokaże, kto miał rację

- Według mojej oceny dziecko wylano z kąpielą - komentuje odrzucenie ACTA Bogdan Zdrojewski. - Ale czas pokaże, kto miał rację - dodaje w radiowej ?Jedynce? minister kultury.
We wczorajszym głosowaniu Parlament Europejski miażdżącą większością odrzucił kontrowersyjną umowę dotyczącą ochrony własności intelektualnej. Wcześniej taką decyzję w sprawie ACTA rekomendowały komisje PE.

Większość zdominowana przez fałszywe interpretacje

- Większość została zdominowana przez tych, którzy dali się przekonać, iż dokument ten zawiera w sobie ograniczenia praw użytkowników indywidualnych - mówi w "Sygnałach dnia" Zdrojewski. - Wielokrotnie podkreślałem, że ta interpretacja jest nie do końca prawdziwa, a w pewnych elementach nawet fałszywa - dodaje minister, przyznając, że "trudno nie uszanować" odbiorców krytycznie nastawionych do ACTA.

Trudne zadanie przed Brukselą

- Europa staje teraz przed trudniejszym zadaniem znalezienia innego rozwiązania dla ochrony praw twórców, naukowców, producentów różnego rodzaju produktów - zaznacza.

Zdaniem Zdrojewskiego Europie potrzebna jest umowa, która będzie pomagać państwom i podmiotom gospodarczym w walce z podróbkami i nieuczciwą konkurencją. Minister kultury podkreślił, że ACTA upadła, bo miała zbyt duże pole do interpretacji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Zdrojewski o ACTA: Wylano dziecko z kąpielą. Czas pokaże, kto miał rację
Zaloguj się
 • kadykianus

  Oceniono 11 razy 11

  Bogdan Zdorjewski , Nadchodzi totalny kataklizm. Wkrótce w kinach.

  Zdrojewski ciągnie druta firmom fonograficznym i całej tej masie cwaniaków, którzy nie wiedzą jak zarobić pieniądze w dobie internetu i najchętniej by sie go pozbyli. Urobili go lobbyści opłacani przez te instytucje, a ten bałwan nawet nie kryje się z tym, że projekt "konsultował" wyłącznie z nimi - zainteresowanymi jego wprowadzeniem. No, bo przecież nie będzie konsultował tego z internautami, bo nie konsultuje się prawa ze złodziejami przeciwko którym to prawo ma byc wprowadzone, co nie, ziomal Zdrojewski?

  Jego głupota mnie rozwala. Powinien sobie poczytać skandal z prawami autorskimi do Harrego Pottera. Jedna z amerykańskich firm kupując je od razu nasłała prawników na dzieciaki, które w necie prowadziły fan-kluby i strony poświęcone dziecięcemu czarodziejowi. Kazali im zamknąć te strony, bo nazwa Harry Potter jest chroniona. Poziom sukinsyństwa był tak duży, że na tych dziwkach i alfonsach nie zostawiono suchej nitki. Wybuchł skandal, firma uciekła w krzaki. Dzieciaki uratowane. Tym jest ACTA.

  A Bohdaann Zdrojeski to sie nadaje na czyściciele aram obrazów w muzeum a nie na ministra od od kultury (Jaś Fasola grał kogos takiego).

 • krukpl

  Oceniono 8 razy 8

  brakuje by powiedział złowieszczym głosem
  pokonaliście mnie ale ja wrócę i się zemszczę i złowieszczy śmiech :)

  Zdrojewskiego stał właśnie się wrogiem obywateli gdyż jest za acta i podobnymi totalitarnymi pomysłami rodem Hollywood

 • northyorkshire

  Oceniono 10 razy 8

  Oczywiście: Parlament Europejski się myli i nie tylko on, a tylko Zdrojewski wie lepiej.
  Panie ministrze to może być... schizofrenia...

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 6

  To nie to przysłowie:
  Właściwe jest takie:
  Min. Zdrojewski chciał wstąpić do piekieł, bo było mu po drodze.
  Parlament Europejski mu to uniemożliwił (na razie), a on jeszcze ma pretensje.
  A kysz szatanie Zdrojewski.

 • tores307

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Ministrze, żyjemy w demokracji. Tutaj rządzą partie wybierane przez wyborców. Internautów mamy miliony. To oni teraz się liczą, ponieważ idą i głosują. Ktoś kto ogranicza ich prawa dostanie czerwoną kartkę. To by było na tyle w tym temacie. Reszta to może bardzo mądre... ale czcze gadanie :)

 • waldi_46

  Oceniono 4 razy 4

  skompromitował premiera dziwne że go nie wypieprzył na zbity pysk . to cwaniaczek i karierowicz który dał się poznać we Wrocławiu .

 • micnow

  Oceniono 2 razy 2

  Zdrojewski gdzie twoje resztki honoru? odejdź? możesz bawić sie na salonach elit zaiksu i będąc byłym ministrem. Człowieku, historia cie rozliczy, przyszłe pokolenie, to które było w styczniu na ulicy o to zadba, obiecuje!

 • aga.r1

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Ministrze jak pana stać, niech pan kupuje oryginały, ja kupię sobie część zamienna i będę zadowolona. Bo przypominam nie tylko o muzyczkę tu chodzi. Podobnie z lekami, nie kupicie zamienników, ale nie kupicie oryginału bo Was zwyczajnie nie będzie stać. Doprowadzi to do monopolu dla kilku potentatów, w każdej dziedzinie życia . Brawo Panie Ministrze, nieźle by nas pan wpakował, po same uszy!

 • kurzyrozumek

  Oceniono 1 raz -1

  Większość została zdominowana przez tych, którzy dali się przekonać, iż dokument ten zawiera w sobie ograniczenia praw użytkowników indywidualnych - użytkownik internetu, pacjent łykający codziennie generyki, jest dla Zdrojewskiego podmiotem gospodarczym., a korporacją która można doić jest Polska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX