1,4 mln złotych bezprawnych wynagrodzeń. Co na to ARR? [TREŚĆ MAILA]

Członkowie władz ELEWARR-u wypłacili sobie bezprawnie 1,4 mln zł pensji i premii. W czerwcu 2011 NIK wykryła nadużycie i nakazała zwrot całej kwoty. Sprawę miała monitorować Agencja Rynku Rolnego. Jest lipiec 2012 i kwota wciąż nie została zwrócona. Co na to ARR? Zapytaliśmy.
Członkowie rady nadzorczej i zarządu ELEWARR-u - spółki, o której rozmawiają bohaterowie taśm PSL-u - pobierali wynagrodzenie niezgodne z "ustawą kominową". Łącznie wypłacili sobie 1,4 mln zł więcej, niż wynosi dopuszczalny prawem limit - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli z czerwca zeszłego roku. Już wtedy NIK zaleciła "Agencji Rynku Rolnego monitorowanie działań Spółki ELEWARR-u w sprawie zwrotu nienależycie pobranych wynagrodzeń". ELEWARR jest bowiem spółką powołaną do realizacji części zadań ARR. Agencja jest jej właścicielem.

Do dziś członkowie władz spółki nie zwrócili tej kwoty. Co w tym czasie robiła ARR?

Rzeczniczce Agencji zadaliśmy 4 pytania: Czy ARR monitorowała działania Spółki ELEWARR w sprawie zwrotu wynagrodzeń pobranych nienależnie? Na czym polegały te działania, jeśli były podejmowane? Czy ARR zgodnie z zaleceniami NIK ustaliła dopuszczalną wysokość wynagrodzeń dla członków Zarządu Spółki? Czy te ustalenia ws. wynagrodzenia były wyegzekwowane?

Odpowiedź przyszła e-mailem. Jego treść cytujemy w całości: "W wystąpieniu pokontrolnym NIK zobowiązała Agencję Rynku Rolnego do "monitorowania działań Zarządu Spółki ELEWARR w sprawie zwrotu wynagrodzeń nienależnie pobranych przez Członków RN i Zarządu oraz Głównego Księgowego Spółki". W wykonaniu powyższego ARR podejmuje stale i sukcesywnie czynności w ramach monitorowania prac Zarządu Spółki w przedmiotowym zakresie. Zarząd Spółki informuje ARR na bieżąco o podejmowanych działaniach".

NIK zapowiada kolejną kontrolę w spółce ELEWARR i skierowanie sprawy bezprawnych wynagrodzeń do prokuratury.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
1,4 mln złotych bezprawnych wynagrodzeń. Co na to ARR? [TREŚĆ MAILA]
Zaloguj się
 • aniapuszek

  Oceniono 6 razy 6

  A dlaczego NIK nie zgłosił tego do prokuratury, bo to jest zwykłe przestępstwo przywłaszczenie mienia.
  Kwota niebagatelna 1 milion 400 tys. Co to za gó...ane państwo jest, to słów brakuje. Powinni jeszcze z odsetkami oddać 25% w skali roku, tak jak kredyt konsumpcyjny, którzy Polacy bez znajomości muszą brać.

 • sceptyq

  Oceniono 7 razy 5

  W wykonaniu powyższego ARR podejmuje stale i sukcesywnie czynności w ramach monitorowania prac Zarządu Spółki w przedmiotowym zakresie. Zarząd Spółki informuje ARR na bieżąco o podejmowanych działaniach - tekst jak by żywcem wyjął z Trybunu Ludu lata 80. To kpina z POlski. Ile jeszcze POmagdalenkowe elity będą przyzwalały na taką działalność ? Śmietanko jeszcze grozi że będzie wytaczał procesy. Jak cię złapią za rękę to mów że to nie twoja. Kur... szkoda słów na te bydło.

 • gblo

  Oceniono 1 raz 1

  Ble,ble,ble.bla,bla,bla rzecznik ARR bajki może opowiadać dzieciom na porodówce.Jeden z tygodników już około 2 lat temu opisywał ARR i "stosunki" panujące w tej "dojnej krowie" przez kolesi partyjnych i znajomych królika.Nepotyzm ,nielegalny handel ziemią,synekury dla towarzyszy itd. Agencja nic nie zrobi ,bo to mamusia taka sama jak córusia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX