Nożownik z Gdyni zatrzymany na festiwalu Przystanek Woodstock

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o zabójstwo kobiety na osiedlu Witomino w Gdyni. Sprawcę schwytano w Kostrzynie nad Odrą podczas festiwalu Przystanek Woodstock.
- Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 4 nad ranem przez gdyńskich i lubuskich policjantów. Został już przewieziony do Gdyni. Być może jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy ewentualne zarzuty - powiedział portalowi Gazeta.pl asp. szt. Sławomir Guz z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Śledczy, jeśli uznają to za podstawne, przedstawią mężczyźnie zarzuty oraz wystąpią o tymczasowy areszt. Informację o sukcesie policji jako pierwsze podało Radio RMF FM.

Policja nie chce zdradzić, czy funkcjonariusze mieli informację, że mężczyzna znajduje się na festiwalu, czy został on rozpoznany przypadkowo przez znajdujących się tam mundurowych. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Wyborcza Trójmiasto", podejrzewany o zabójstwo najprawdopodobniej planował przekroczyć niemiecką granicę. - Na chwilę obecną nie mamy takich informacji - skomentował doniesienie Guz.

Nożownik był poszukiwany od wtorku. Tego dnia na ul. Widnej w Gdyni podbiegł do idącej z mężem 39-letniej kobiety i zadał jej cios nożem w okolice serca. Mimo natychmiastowej pomocy kobieta zmarła. Nie wiadomo na razie, co było motywem zabójstwa.

Sprawca to 22-letni mieszkaniec Gdyni. Jak informowała policja, prawdopodobnie był znajomym ofiary. Wczoraj funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do prokuratury o wydanie listu gończego za 22-latkiem.

DOSTĘP PREMIUM