Jest nakaz aresztowania "Fryzjera" w sprawie korupcji w polskim futbolu

Sąd wydał nakaz aresztowania Ryszarda F., ps. "Fryzjer", który według prokuratury kierował grupą, która kupowała i sprzedawała mecze w polskiej lidze piłki nożnej. Od 2004 roku, czyli początku afery korupcyjnej w polskiej piłce, zarzuty usłyszało ponad 600 osób. 220 z nich zostało prawomocnie skazanych, w tym także "Fryzjer".
Ryszard F., ps. Fryzjer, to były działacz piłkarski, dawniej więzienny fryzjer w zakładzie karnym we Wronkach. Był oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wręczenie łapówek. Skazany prawomocnym wyrokiem w sprawie korupcji w klubie Arka Gdynia. W tym procesie sąd skazał na cztery lata więzienia b. prezesa klubu Jacka Milewskiego, a "Fryzjera" na 3,5 roku więzienia. W maju 2010 r. sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla Fryzjera, w 2011 r. oddalił kasację jego obrońców.

Jeszcze zaś czerwcu 2009 r. Ryszard F. został ponownie wezwany przez prokuraturę we Wrocławiu i usłyszał dziesięć nowych zarzutów korupcyjnych. Trudności z rozpoczęciem procesu okazały się jednak ogromne - "Fryzjer" nie stawiał się na wezwania sądu, tłumacząc się problemami zdrowotnymi. Sąd postanowił te tłumaczenia ukrócić i wydał nakaz aresztowania.

Afera korupcyjna w polskim futbolu

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 450 osobom. Są wśród nich sędziowie i trenerzy (m.in. były selekcjoner drużyny narodowej Janusz W. oraz były reprezentant kraju, a później trener Dariusz W. Zarzuty usłyszeli też piłkarze, obserwatorzy i działacze, m.in. były przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Jerzy G. Śledztwo w wielu wątkach afery nadal prowadzi wrocławska prokuratura.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Jest nakaz aresztowania "Fryzjera" w sprawie korupcji w polskim futbolu
Zaloguj się
 • darako1970

  Oceniono 2 razy 2

  Na Sybir do roboty z nimi

 • rotterdamus

  Oceniono 4 razy 0

  Tu wlasciwe miejsce na odowiedz znajomym ,ktorzy czesto sie dziwia, dlaczego nie ogladam futbolu?! Ostatnio rowniez skupilem sie WYLACZNIE ...na grze w ping-ponga na trawie:)))
  Bo Olimpiada i ten caly oszukanczy cyrk obraza moja inteligencje.
  W swiecie nowych rekordow.,kiedy juz nawet
  15 letnie plywaczki olimpijskie plywaja szybciej od delfina...Lecz /jak stwierdzil trener/ tylko dlateg,iz maja nadmiernie wielkie pletwy.Pardon,dlonie.
  Robia z ludzi glupich na zywca!
  Dlatego tez ,mowie temu calemu cyrkowi -NIE!!!
  Ktorys -z kolei mierajacy na zawal na mecie kolarz..Wazne- wpadl pierwszy.A,ze w bidonie zamiast wody mial plynna Amfetamine ,to juz pikus.Wynik idzie w swiat.
  Truizmem jest stwierdzenie ,ze nie ma mozliwosci podnoszenia poprzeczki rekordow bez konca.Czlowiek to nie maszyna.
  Wiec jesli sztangista podnosil pol tony.Mowiac po turnieju,iz toa moc ,to po ekologicznych placuszkach ziemniaczanych babci,rzucalem TV.set z balkonu.Tym razem juz po niego nie pojde!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX