MichałTuskGate - co się wydarzyło? [PODSUMOWANIE]

Więcej wiemy o współpracy Michała Tuska, syna premiera, z liniami lotniczymi OLT. Marcin Plichta w tygodniku "Wprost" twierdzi, że Tusk zdradzał tajemnice handlowe swojego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku. Sam Tusk junior przyznaje się do tego, że złamał etykę dziennikarską, pracując w "Gazecie Wyborczej" i jako doradca PR jednocześnie. - Kompletnie się pogubił - komentuje redaktor naczelny "GW Trójmiasto" w specjalnym oświadczeniu.
Michał Tusk jako pracownik Portu Lotniczego w Gdańsku miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT. Marcin Plichta, prezes Amber Gold, właściciel linii lotniczych OLT, twierdzi, że syn premiera przekazywał m.in. informacje o cenach za obsługę pasażerską, jaką gdańskie lotnisko pobiera od konkurencji OLT - WizzAir.

Tusk zarzuty te odpiera - twierdzi, że przekazywał tylko ogólnodostępne informacje.

Dziennikarz robi wywiad: pisze pytania i odpowiedzi?

Syn premiera w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznaje jednak, że złamał "dobre zasady i standardy", gdy pracując jako dziennikarz, podjął współpracę z firmą Plichty jako doradca PR. Co robił dla OLT? - Pomagał w autoryzacji wywiadów prezesa OLT. Proponował trasy lotnicze, które jego zdaniem mogłyby być opłacalne dla nowego przewoźnika. A jednocześnie pracował dla Portu Lotniczego w Gdańsku - ustalili dziennikarze "Wprost". Robił to w czasie, kiedy pracował dla "Gazety Wyborczej" w Trójmieście - zajmował się sprawami transportu. W Gazecie ukazywały się wywiady, które Tusk przeprowadzał jako dziennikarz i "wygładzał" jako PR-owiec. Zarabiał między 5 a 6 tys. zł (sam nie podał konkretnej kwoty).

Tusk junior: napiszcie, że jestem debilem

Tygodnik "Wprost" artykułem "Złoty syn premiera Tuska" chwali się przez cały weekend, sprzedając co lepsze kąski. Syn Tuska mówi m.in., że ojciec przestrzegał go przed współpracą z OLT i że się nie posłuchał. Sam siebie nazywa też "debilem".

Michał Tusk dziennikarzom pokazał m.in. skrzynkę pocztową. Maile wysyłał jako Józef Bąk. - Część ludzi mogła pomyśleć, że ukrywam tożsamość. Głupota z mojej strony, brak rozwagi. Tyle mogę powiedzieć - tłumaczy Tusk junior Sylwestrowi Latkowskiemu.

Naczelny: Michał się pogubił

Redaktor naczelny "GW Trójmiasto" wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że "redakcja ma prawo czuć się oszukana". - Po siedmioletniej niemal idealnej współpracy z Michałem trudno mi w to uwierzyć. Albo więc dziennikarze "Wprost" zniekształcili jego wypowiedź, albo syn premiera, nasz niedawny kolega, kompletnie się pogubił - pisze Jan Grzechowiak. - Ani przełożeni, ani nawet jego najbliżsi redakcyjni koledzy nie wiedzieli, że jeszcze przed kwietniowym pożegnaniem z "Gazetą" rozpoczął w marcu współpracę z OLT. Co prawda ostatnie jego teksty o lotnictwie ukazały się przed tym, ale i tak mamy prawo czuć się oszukani - pisze naczelny. I dodaje na koniec: Michale, nie tak wyobrażałem sobie koniec Twojej przygody z "Gazetą".

Sprawą Amber Gold żyje cała Polska

Tydzień temu Michał Tusk ujawnił, że pracował dla OLT, linii lotniczych należących do parabanku Amber Gold. Linie upadły, a ludzie mają problem z odzyskaniem pieniędzy, które zainwestowali w złoto. Amber Gold miało gwarantować krociowe zyski. Sprawą Amber Gold zajmują się: ABW, prokuratura i UOKiK.

Panie redaktorze Lis, myli się pan. Państwo nie nawaliło ws. Amber Gold [BLOG]>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
MichałTuskGate - co się wydarzyło? [PODSUMOWANIE]
Zaloguj się
 • mojepsy

  Oceniono 16 razy 10

  Mam dorosłego syna i dorosłą córkę. Wiem, że syn ma własną firmę, wiem, że to studio graficzne i tyle. Wiem, że córka pracuje w firmie farmaceutycznej i tyle. Jak bym był Ważnym Człowiekiem, to bym za te moje dzieci odpowiadał? Ludzie, przestańcie się tabloidyzować! Wróćcie z Melmaka na ziemię!

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 14 razy 10

  "Tusk junior: napiszcie, że jestem debilem", no nie, debilizm to jednak termin medyczny i oznacza
  za ciocią wiki: "niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim" i "nie powinny jednak wykonywać
  zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakc -
  yjnego w rozwoju poznawczym" nie mogę tylko doczytać czy przypadłość jest dziedziczna.

  Zdrowo namotałeś chłopie, a ten Józek Bąk to obawiam się, że przejdzie do kabaretu.

 • rotterdamus

  Oceniono 12 razy 8

  Np.w Hollandi ,jedynie na luzny sygnal o prani pieniedzy ,czy oszustie Belastingu/Urzad Podatkowy/ Blokuja wszystko.Dawnemu ,mojemu szefowi firmy ,zablokowali konta ;jego i zony /tak,ze zostali z 300 euro na 2 tygodnie...Na dali termin 3ni do zaplaty i... opieczetowali; od plazmy,po 2samochody.Pozostawiajac im jeden do pracy..A "zapomnial"'Przeciagal komus zaplate za usluge (6 tysiecy )Tamten zaniosl kwity,do Incaso...Kasa znalazla.sie szybko..Oczywiscie i na Zachodzie sa przekrety,ale Amber Gold to prymitywny numer,typu "sprzedam most Kerbedzia"A ,ze ktos "z gory"maczal palce -to szlo...W R.P. na budke z kebabami,potrzeba 50 papierko ,zatwierdzen i dokumentow!A tu masz....w pare dni,z paru tysiecy 70 mln zlotych.Cud nad Wisla..Wiec pytanie,niby zdeorientownych a nadzorujacych bankowe procedury urzednikow.."gdzie moze byc kasa.."'? To jak pytanie Miska,gdzie miod z pobliskiej Barci...

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 6

  "PLICHTA OSKARŻA"... czy to się nazywa OKSYMORON ?

 • staalkeer

  Oceniono 14 razy 6

  W każdym państwie europejskim ten człowiek musiałby się zapaść pod ziemię na najbliższe kilka lat jak nie przed kryminałem sie bronić bo przecież działał na szkodę spółki publicznej przekazując informacje podmiotowi prywatnemu. A za samoloty którymi latał bezprawnie po świecie na koszt państwa chociaż zapłacił? Czy sprawa ucichła i dobra jest.

 • ks.pedofil

  Oceniono 5 razy 5

  Gazeta woli zrzucic wine na mlodego Tuska. I dlatego tak to naglasnia. A fakty? No coz. Tusk byl pracownikiem gazety w czasie wspolpracy z OLT. Nalezy zadac pytanie jakie korzysci miala z tego Gazeta. Ja wiem ze gazeta probuje ominac bad publicity. Ale kosztem czlowieka? W koncu zamieszczaliscie informacje o OLT w swojej gazecie. Traktowac to jako kryptoreklame? Zarabialiscie na tym wymierne pieniadze i to tylko mlody Tusk zachowuje sie niemoralnie? Teraz winniscie oddac pieniadze za wydane numery jesli tam byla informacja o OLT. To by bylo moralne. Bo Tusk zarobil okolo 5 tys a wy na sprzedazy ie?

 • zdzisek1949

  Oceniono 12 razy 4

  Z punkty medycznego debilizm jest dziedziczny to jeżeli
  syn Donalda Tuska - Michał jest debilem to wniosek jest
  oczywisty mamy premiera debila !!!

 • robert9998

  Oceniono 14 razy 4

  Skąd się wzięła ta zaciekła i agresywna obrona pana Michała Tuska, ze strony gazety wyborczej całej Agory,jak też i innych mediów mainstreamu.
  Pan Michał Tusk, śledząc jego pisanie dla GW, był słabym dziennikarzem jak też był nieuczciwym pracownikiem firm ,które go zatrudniały, patrz praca dla OLT Express i rządowej spółki Lotnisko w Gdańsku jednocześnie .
  Zapytam tych wszystkich chroniących pan Tuska juniora, z gazetą wyborczą, dlaczego z taką zaciekłością atakowali syna premiera Leszka Millera,który nie był zatrudniony nie w podejrzanej firmie. Syn premiera Millera, nie przyjaźnił się z recydywistą i hochsztaplerem, w przeciwieństwie do Michała Tuska syna premiera Rzeczpospolitej.
  Podobna sytuacja spotkała chamskiego i mało inteligentnego zięcia nieżyjącego prezydenta Kaczyńskiego. W wypadku zięcia prezydenta Kaczyńskiego, czyli mecenasa Marcina Dubienieckiego gazeta wyborcza i media mainstreamowe grzały temat najmniej trzy miesiące.
  Sprawa pan Tuska potwierdza nieobiektywne podejście do sprawy panów Tusków. Wygląda to tak,Tusk jest nasz, nie damy mu zrobić krzywdy, choćbyśmy przy tym mieli zniszczyć innych niewinnych.
  Podejrzewał,że gazeta wyborcza jeszcze w tym tygodniu wypali z jakąś "aferą" dla odwrócenia uwagi od tej sprawy.
  Gdyby wziąć skandynawskie standardy , do których pan premier Tusk tak często się dowołuje, wówczas przemierzając te standardy pan premier Tusk byłby już historią. Ale żyjemy w Polsce,gdzie posłowie z mównicy sejmowej meldują gotowość i oddanie wobec Toruńskiego duchownego. Mam tu na myśli posłów Macierewicza i posła Niesiołowskiego, z 1999roku i słowami " wysoki sejmie ,ojcze dyrektorze" .
  Polska to fantastyczny kraj ,ale nie dla uczciwych ludzi.

 • jakubpas

  Oceniono 6 razy 4

  Niestety - jezeli działał na szkode społki - musi posiedziec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX