Kłopoty syna Tuska. Stop Korupcji powiadamia prokuraturę

Do gdańskiej prokuratury wpłynęło dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez syna premiera Michała Tuska. Zawiadomienie złożyło Stowarzyszenie Stop Korupcji.
Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 296 KK, czyli narażenia na szkodę Portów Lotniczych Gdańsk.

- Widzimy możliwość szkody majątkowej na rzecz spółki Porty Lotnicze Gdańsk. Szkoda mogła polegać na tym, że pracował na rzecz prywatnego przewoźnika równolegle pracując w podmiocie publicznym - mówi TOK FM Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji i były radny PiS z Opola.

- Jeżeli dowiemy się czegoś więcej będziemy wysyłać kolejne powiadomienia, by prokuratura nie pominęła pewnych faktów. W naszej opinii prokuratura powinna teraz zabezpieczyć dowody: e-maile i przesłuchać świadków - dodaje.

- W tej sprawie przeprowadzane jest postępowanie sprawdzające. W najbliższych dniach można się spodziewać przesłuchania zawiadamiającego - mówi Wojciech Szelągowski, z gdańskiej prokuratury.

Tusk odrzuca oskarżenia

Marcin Plichta w tygodniku "Wprost" stwierdził, że Tusk zdradzał tajemnice handlowe swojego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku.

Tusk jako pracownik Portu Lotniczego w Gdańsku miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT. Marcin Plichta, prezes Amber Gold, właściciel linii lotniczych OLT, twierdzi, że syn premiera przekazywał m.in. informacje o cenach za obsługę pasażerską, jaką gdańskie lotnisko pobiera od konkurencji OLT - WizzAir. Tusk odrzuca oskarżenia.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Kłopoty syna Tuska. Stop Korupcji powiadamia prokuraturę
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 8

  Jeszcze za chwilę ta dorszówa od korupcji, Pitera się wtrąci i dopiero będzie przykro.

 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 6

  ... a gdzie był i co robił tomasz kwiatek który przewodniczy stowarzyszeniu które w porę NIE OSTRZEGŁO Polaków przed AmberGold i OLT?... czy ktokolwiek z pisowców zainwestował w tą firmę?... a jeśli NIE to DLACZEGO???... pewnie wiedział co stanie się na końcu!!!!

 • elhofart

  Oceniono 5 razy 3

  Była sobie prokuratura i był sobie Michał Tusk, cyt :(Do gdańskiej prokuratury wpłynęło dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez syna premiera Michała Tuska. Zawiadomienie złożyło Stowarzyszenie Stop Korupcji.) otóż sprawa jest prosta póki prokuraturą będzie rządził beton infantylnego myślenia i praktyki rodem minionego PRLu to nic się nie zmieni. Nepotyzm, kolesiostwo, układy, awansowanie i służalczość to nic się nie zmieni w tej instytucji -Standardy tej instytucji nie obowiązują przykładów można podawać dziesiątki jeśli nie tysiące. Janina Parandowska słusznie zauważyła już dawno że, ludzie Ci są jakby oderwani od rzeczywistości i jakby żyli PAŃSTWO W PAŃSTWIE. Nie jest to bynajmniej krytyka na prokuraturę ale szara rzeczywistość....Każdy gdy chodź raz miał do czynienia z chorą, leniwa i opieszałą instytucją rozumie w tedy w jakim my państwie żyjemy i jakie reguły panują.. Kiedy trzeba to miesiącami przewlekane są śledztwa, kiedy trzeba bo takie jest zapotrzebowanie karze się ludzi za cichy chód po ulicy a kiedy też trzeba bo tego wymaga władza śledztwa z oczywistych względów zamiatane są pod dywan......Z pewnością gdyby czynnikiem motywacyjnym był czynnik finansowy a wiec i też odpowiedzialność karno finansowa to jakość wykonywanej pracy była znacznie inna. A mnie przychodzi namyśl powiedzenie z PRLu Czy się sto i czy się leży stówka się należy......

 • makaronzsosem

  Oceniono 10 razy 2

  90% w naszym kraju podskórnie zgadza się z tatą, zę załatwił synowi robotę... to żaden wstyd w państwie plemiennym... przecież wszyscy codziennie nawijąją w imię ojca i sna... no to o co kaman?
  Nie udawajcie, że jakbyście mogli bachorowi posadkę załatwić, to byście tego nie zrobili. Przecież, jeśli w jakimś kraju coś jest zabronione/trudnodostępne.... zdobycie tego jest raczej dokonaniem. Bożeno, kto by nie ustawił syna... do tego debila...

 • kola04

  Oceniono 4 razy 2

  Poczucie humoru jest oznaką zdrowia psychicznego w przciwnym razie oznaką PARANOI!

 • ciemnyludd

  Oceniono 5 razy 1

  A STOP IDIOTYZMOWI też powiadomił prokuraturę aby wreszcie coś zaczęła robić z kretyńskimi doniesieniami, KTÓRE PARALIŻUJĄ JEJ STATUTOWE DZIAŁANIE...

 • demolka666

  Oceniono 15 razy 1

  :) jakiś pisobolszewicki poj.b zawraca dooope prokuraturze, jakby ta nie miała nic innego, tylko bawić z powodu donosu pisobolszewickiego śmiecia...

 • cichy_kurt

  Oceniono 6 razy 0

  kolejny głupio-mądry z skąd się ten pan wywodzi a z PiS czyli wszystko jasne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX