Wyroki na pijanych kierowców i pijanych rowerzystów [INFOGRAFIKA]

Polskie prawo bywa bardzo surowe w zaskakujących miejscach. W ubiegłym roku za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwym zatrzymano 73 tys. osób, a samochodem 110 tys. Ponad 4,5 tys. rowerzystów wylądowało i wciąż siedzi w więzieniach. Dla porównania: za prowadzenie aut pod wpływem alkoholu skazano i osadzono 5650 osób.


Igrzyska za nami, a w Sejmie wakacje. Zobacz, co od wyborów zrobili poszczególni posłowie >>

Więcej infografik znajdziesz na naszym profilu facebookowym >>

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Wyroki na pijanych kierowców i pijanych rowerzystów [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • 1pytanie

  Oceniono 6 razy 6

  NIE PRAWO ALE SĘDZIOWIE I PROKURATURA JEST BARDZO SUROWA BO ŻADEN Z PARTII POLITYCZNEJ NIE JEŹDZI NA "BANI" ROWEREM CO NAJWYŻEJ SAMOCHODEM.... NO NIE ??? ------->>>>>>>>>>>>>>>>

 • kola04

  Oceniono 4 razy 2

  może pokażcie ile trupów zaliczyli TRZEŻWI SHUMACHERZY , podpowiem ponad 4000 szt .INFOBLOG liczby nie kłamią tylko pokażcie je wszystkie .

 • kola04

  Oceniono 1 raz 1

  kola04 10 dni temu

  0  I jeszcze perę danych z raportu GDDiK z 2011r. Od 2008 do 2011 na polskich drogach było ponad 18 000 trupów a od 2006 do 2011 r rowerzyści zabili, uwaga, jedną postronną osobę! Zagadka dla naszych milicjantów, kto zabił pozostałe 17 999 osób? A jednocześnie za kratami siedzi 4 500 rowerów i ponad 5 000 shumacherów w bolidach f1. Z tego raportu wniosek jest prosty, największym zagrożeniem na polskich drogach są TRZEŹWI KIEROWCY BOLIDÓW Z BLACHY ! A skąd taka liczba rowerów za kratami ? Wynik pompowania statystyk przez naszych odważnych stróży prawa. Zmienić prawo jak najszybciej tak aby niebiescy dbali o nasze bezpieczeństwo na drogach a nie siedzieli w krzakach i czaili się za rogami na rowery.

 • kola04

  Oceniono 1 raz 1

  kola04 10 dni temu

  0  Panie prokuratorze generalny Seremet może przyszedł czas aby zająć się tymi 4 000 trupach na polskich drogach a nie tym wypadkiem w smoleńsku z udziałem około 100 osób. Czy jest pan sprostać wyzwaniu? Co pan powie swoim dzieciom i żonie? Wyjaśniłem wypadek w smoleńsku a dlaczego zgineło ponad 4 000 polaków na drogach? I co zrobiłem aby żyli? Wysłałem moich dzielnych niebieskich chłopców w krzaki, łapać tych pijanych rowerzystów. Panie Seremet czas wejść do EUROPY i wyjść z afganistanu...........

 • kola04

  0

  kola04 10 dni temu

  0


  Komentarz do art o pladze pijanych rowerów na polskich drogach.

  Tej pani z wydziału komunikacji polecam dogłębnie przeczytać raport GDDiK za 2011r! Ta plaga pijanych rwerów jak to określa od 2006 do 2011 r zabiła, uwaga te dane zwalają znóg, JEDNĄ POSTRONNĄ osobę, a od 2008 do 2011 r na naszych drogach było 18 000 trupów, to według tej pani kto zabił pozostałe 17 999 a nawet więcej bo trzeba sprawdzić ile ich było od 2006 do 2008. Plagą na polskich drogach, jak wynika z tego raportu są TRZEŹWI KIEROWCY W SWOICH BLASZANYCH BOLIDACH? Ten raport powinien być na pierwszych stronach wszystkich mediów, drodzy rodacy to jest po prostu MASAKRA NA POLSKICH OBYWATELACH a rowery są do pompowania statystyk naszych odważnych milicjantów. Powtórzę, raport jest porażający i powinien być czytany codziennie przed każdą odprawą na każdej komendzie milicji, bo to nie jest policja ona powinna dbać o nasze bezpieczeństwo na drogach.

 • kola04

  0

  kola04 10 dni temu

  0  Raport GDDKiA jest druzgoczący dla naszych dzielnych "krzaków", powinni go czytac codziennie przed odprawą ze zrozumieniem,tylko czy to potrafią??????? Wątpię!!!! Dla wszystkich którzy nie piją i jeżdżą autem , rowerem na wrotkach ,koniach itd i przeczytają ten raport będzie już jasne kto jest największym zagrożeniem na drogach.TRZEŻWI KIEROWCY! To oni najczęściej zabijają i hurtowo robią z ludzi kaleki, kiedy wyjeżdżam na drogę autem czy rowerem nie boję się pijanych tylko trzeżwych kierowców.Polecam ten raport , to jest maskra.pozdrawiam.

 • kola04

  0

  Opublikujcie raport GDDKiA pokażcie te dane dotyczące TRZEŹWYCH SHUMACHERÓW , pokażcie kto jest największym zagrożeniem na polskich drogach www.gddkia.gov.pl/pl/932/infrastruktura-rowerowa, te dane są porażające, od 2008 do 2011r ponad 18 000 trupów za sprawą TRZEŹWYCH KIEROWCÓW CZTERECH KÓŁEK, to jest masakra na polskich drogach.

 • kola04

  0

  kola04 8 dni temu

  Oceniono 6 razy 6  A teraz mały kamyczek do ogródka tych co mówią " jaki problem ? piłeś, nie jedź" otóż w tamtym roku na polskich drogach wyprodukowano ponad 4 000 trupów, od 400 do 500 morderców to pijani ALONSO w tym 18! to pijani CONTADORZY czyli około 4 000 trupów wyprodukowali TRZEŹWI SHUMACHERZY! TO MOŻE CZAS POWIEDZIEĆ " NIE PIŁEŚ, NIE JEDŹ" Cała europa pije, piwo z biedronek znika błyskawicznie, i mimo to najliczniejsi mordercy na drogach to TRZEŹWI! A NIE PIJANI! Czas wreszcie zrozumieć i przyjąć do wiadomości, że największym problemem na drogach nie są PIJANI tylko TRZEŹWI ALONSO! Statystyki nie kłamią, to jest czysta nauka a nie wiara w jakiegoś brodatego gościa w niebiesiach, chyba że przyjmiemy paranoiczny punkt widzenia maciara i jara, czyli spisek producentów piwa i wódy.

  odpow

 • lolantypopulista

  Oceniono 4 razy 0

  kto jest za zalozeniem gupy - strony ktora zniesie straznikow miejskich, nielegalne chore odcholowania samochodow z miejsc absurdalnych? zbierzmy grupe ludzi ktorzy powiedza nie - a jak wladze sie nie dostosuje to powiemy im wypie...c ku... zajebane szmaty... znaczy straz miejska to wiadomo = zawodowka i inne nieudaczniki, dopisujcie sie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX